Prezidentimiz farmoni byurokratik to‘siqlarni bartaraf etadi
– Korxonamiz asosan erkaklar ko‘ylaklari ishlab chiqarishga ixtisoslashgan. Zamonviy texnika va texnologiyalarni o‘rnatganmiz. Ayni chog‘da korxonamizda 50 nafardan ortiq ishchi-xodim mehnat qiladi. O‘tgan yili mahsulotlarimizni Isroil va Qozog‘iston davlatlariga eksport qildik. Bizga faoliyatimizni yanada kengaytirish uchun Namangan shahridagi “Orzu” kichik sanoat  zonasida yer maydoni ajratishdi. Ayni paytda bu yerda qurilish ishlari olib borilmoqda. Kelgusida faoltiyamizni yanada kengaytirib, ish o‘rinlari sonini 120 taga yetkazmoqchimiz.
Davlatimiz rahbarining “Tadbirkorlik faoliyati sohasidagi litsenziyalash va ruxsat berish tartib-taomillarini yanada qisqartirish va soddalashtirish, shuningdek, biznes yuritish shart-sharoitlarini yaxshilash chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi Farmonini o‘qib, tadbirkor sifatida ko‘nglim tog‘day ko‘tarildi. Nega desangiz, mazkur farmon biz – tadbirkorning vaqtini ham naqdini ham tejashga xizmat qiladi. Hozirga qadar amal qilib kelgan tartib-taomillarga ko‘ra, litsenziyalash, ruxsat berish singari jarayonlarga bir necha kun, hatto oylab vaqt ketardi. Hattoki, ba’zi litsenziya hujjatlari bir-birini takrorlardi. Davlatimiz rahbarining mazkur farmoni bilan 40 dan ortiq litsenziya litsenziya turlari bekor qilindi va soddalashtirildi.  Uzoqni uylab qabul qilingan bu hujjat tadbirkorlik faoliyatini yanada rivojlantirishga xizmat qilishi barobarida, sohada uchrayotgan ayrim byurokratik to‘siqlarni bartaraf etishda ham muhim omil vazifasini o‘taydi.

Указ Президента нашей страны предотвратит бюрократические преграды
– Наше предприятие, в основном, специализируется на выпуске мужских рубашек. Мы установили современную технику и технологии. В настоящее время на предприятии трудятся более 50 рабочих и служащих. В прошлом году экспортировали свою продукцию в Израиль и Казахстан. Для дальнейшего расширения деятельности в малой промышленной зоне «Орзу» города Намангана нам выделили земельный участок. Ныне здесь ведется строительная работа. В будущем мы намерены еще более расширить нашу деятельность, довести количество рабочих мест до 120.
Указ главы нашего государства о мерах по дальнейшему сокращению и упрощению лицензирования и разрешительных процедур в сфере предпринимательской деятельности, а также улучшению условий ведения бизнеса воодушевил, таких как я, предпринимателей. Так как данный указ служит экономии средств и времени предпринимателей. До настоящего времени согласно разрешительным процедурам, на процессы лицензирования, получения разрешения уходило несколько дней, порой и месяцев. Даже некоторые лицензионные документы дублируют друг друга. Данным указом главы нашего государства отменены и упрощены более 40 видов лицензирования. Этот документ послужит дальнейшему развитию предпринимательской деятельности, а также станет важным фактором в предотвращении некоторых бюрократических преград в сфере.