Harakatlar strategiyasi - yurt obodligi, el farovonligi yo‘lida
Islohotlarning yangi bosqichini boshlab bergan 2017-2021 yillarda mamlakatimizni rivojlantirishning beshta ustuvor yo‘nalishi bo‘yicha Harakatlar strategiyasini Xalq bilan muloqot va inson manfaatlari yilida amalga oshirishga oid Davlat dasturining ijrosi jadallik bilan amalga oshirilmoqda.
Joriy yilning birinchi choragi davomida Strategiyaning Iqtisodiyotni rivojlantirish va liberallashtirishning ustuvor yo‘nalishi bo‘yicha avtomobil yo‘llari holatini yaxshilash va yo‘l-transport infratuzilmasini rivojlantirish loyihalari doirasida 102 mlrd. so‘mlik ishlar bajarildi. 1130,4 km ichki xo‘jalik yo‘llari, qishloq va ovullar ko‘chalari to‘liq va joriy ta’mirlandi.
Mazkur amaliy ishlar natijasi to‘g‘risida O‘zLiDeP Xorazm viloyat Kengashi tomonidan “GM Uzbekistan” AJ viloyati filialida “Harakatlar strategiyasi – islohotlarning yangi bosqichi” mavzuida tashkil etilgan davra suhbatida batafsil to‘xtalib o‘tildi.
—Bugungi davra suhbatida bevosita yo‘lsozlik va avtomobilsozlik faoliyatiga oid sohalarda olib borilayotgan islohotlar, yangilanishlar, qolaversa, Prezidentimiz tomonidan qabul qilinayotgan qator yangi farmon, qonun va qarorlarning mazmun-mohiyati borasida ham ishtirokchilar bilan o‘zaro fikr almashdik, - deydi Xalq deputatlari Xazorasp tuman Kengashidagi O‘zLiDeP deputatlik guruhi vakili Sobir Jumaniyazov. Ayniqsa, Sh.Mirziyoyevning “2017-2018 yillarda mintaqaviy avtomobil yo‘llarini rivojlantirish dasturini amalga oshirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi Qarori va unda keltirilga qator vazifalar ishtirokchilarda katta qiziqish uyg‘otdi.
Munozarada so‘z olgan “GM Uzbekistan” AJ Xorazm viloyati filialidagi partiyaning boshlang‘ich tashkiloti raisi Ulug‘bek Matkarimov Prezidentimiz boshchiligida mamlakatimizdagi har bir soha qatori yo‘lsozlikka ham qaratilayotgan e’tibor natijasida 2017 yil butun respublika miqiyosida 2700 kilometr, 2018 yilda esa 2754 kilometr xo‘jaliklararo qishloq avtomobi yo‘llari, shaharlar, shahar posyolkalari, qishloq va ovullarning ko‘chalarini kapital va joriy ta’mirlash rejaga kiritilganligi ulkan bunyodkorlik ekanligini hamda joriy yilning 26 may kuni Prezidentimizning “Jeneral Motors O‘zbekiston” AJ ishlab chiqarayotgan mahsulotlarga narxlar shakllanishini takomillashtirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi qarori bilan faoliyat yo‘nalishida yangi sahifani ochib berganligini qayd etdi. O‘z so‘zida yurtimizda ishlab chiqarayotgan avtomobilllar ravon va ko‘rkam ko‘chalarga yanada salobat bag‘ishlashini faxr bilan ta’kidladi.
Shuningdek, tadbirda Davlat dasturi doirasida viloyatdagi partiya deputatlik guruhi tomonidan olib borilgan amaliy ishlar bilan ham tanishtirib o‘tildi.
Viloyatdagi partiya deputatlik guruhi tomonidan joriy yil birinchi chorak davomida 220 ta deputatlik so‘rovi, 64 ta deputatlik guruhi tashabbuslari bilan xalq deputatlari Kengashlari majlislarida mansabdor shaxslar (organlar) hisobotlarining eshituvi hamda 20 ta Xalq deputatlari Kengashlari sessiyalari muhokamasiga kiritilgan takliflarning mazmun-mohiyatini ishtirokchilar qizg‘in muhokama etib, partiya va deputatlik guruhi faoliyatiga oid qator takliflarni o‘rtaga tashlashdi.
Durdona Qobulova,
O‘zLiDeP Xorazm viloyat Kengashi xodimi
Harakatlar strategiyasi – barqaror rivojlanish kafolati
31.07.2018, 10:22
2017-2021-yillarda O‘zbekiston Respublikasini rivojlantirishning beshta ustuvor yo‘nalishi bo‘yicha Harakatlar strategiyasini “Faol tadbirkorlik, innovatsion g‘oyalar va texnologiyalarni qo‘llab-quvvatlash yili”da amalga oshirishga oid davlat dasturi to‘grisida
23.01.2018, 09:34
Surxondaryoda 2018 yilda 20 mingta ish o‘rni yaratiladi
25.12.2017, 15:44
Matbuot anjumani: qonun tashabbuskorligi, xalq bilan samarali muloqotni yo‘lga qo‘yish – O`zLiDeP fraksiyasining ustuvor vazifasiga aylandi

Стратегия действий – путь к благополучию народа и процветанию страны
На сегодняшний день проводится большая работа по реализации пяти приоритетных направлений Стратегии действий Республики Узбекистан в 2017-2021 годах в  рамках Года диалога с народом и интересов человека направленным на дальнейшее повышение благополучия народа и выведение на новый уровень развития нашей страны.
В первом квартале текущего года при исполнении Стратегии действий в направлении развития и либерализации экономики выполнен капитальный и текущий ремонт более 1130.4 тыс. километров внутрихозяйственных дорог, улиц сел и аулов на сумму 102 млрд. сум.
Эта информация обсуждалось за круглым столом на тему «Стратегия действий – новый этап развития» организованным Хорезмским областным Кенгашем УзЛиДеП в областном филиале «GM Uzbekistan».
— На сегодняшнем мероприятии состоялся обстоятельный обмен мнениями о проводимых реформах в дорожном и автомобильном строительстве, а также обсуждались принятые новые указы и постановления, - говорит член депутатской группы УзЛиДеП Хазораспского районного Кенгаша народных депутатов Собир Жуманиязов. Особенно, вызвал большой интерес участников меропиятия Указ Президента Республики Узбекистан «О мерах по реализации Программы развития региональных автомобильных дорог на 2017—2018 годы».
В ходе обсуждения председатель первичной партийной организации «GM Uzbekistan» Хорезмской области Улугбек Маткаримов отметил, что в 2017 году предусмотрены капитальный и текущий ремонт 2700 километров межхозяйственных сельских автомобильных дорог, улиц городов, городских поселков, кишлаков и аулов, а в 2018 году - 2754 километров, а также Постановление Президента Республики Узбекистан от 26 мая «О мерах по совершенствованию ценообразования на продукцию, производимую АО «Дженерал Моторс Узбекистан» открыл новую страницу в данной сфере. Вызывает у нас очень большую гордость, что по новым и отремонтированным дорогам будут ездить наши машины.
В ходе мероприятия депутатская группа УзЛиДеП областного Кенгаша народных депутатов ознакомила участников с проведённой работой в рамках государственной программы. За первый квартал текущего года со стороны депутатской группы областного Кенгаша направлено 220 депутатских запросов руководителям соответствующих организаций и ведомств, по инициативе депутатской группы на заседаниях Кегашах народных депутатов заслушаны отчет 64 должностного лица, а также 20 вопроса обсуждались на сессиях.
Участники обменялись мнениями по обсуждаемым вопросам, а также предложили ряд предложений по активизации деятельности депутатских групп на местах.