O‘zLiDeP Gulnora Azimboyevaga tadbirkorlik faoliyatini kengaytirishga ko‘maklashdi
Tayloqlik Gulnora Azimboyevani Samarqandlik tadbirkorlar yaxshi biladi. Chunki bugun tadbirkor tomonidan to‘qilgan kiyimboshlar ichki bozorlarda juda xaridorgir. Shu bois, yaqinda u faoliyatini yanada kengaytirib qo‘shimcha ish o‘rinlari yaratishga qaror qildi.
Bu haqda u O‘zLiDeP Tayloq tuman Kengashi tomonidan “Bunyodkor ayol” loyihasi doirasida” tadbirkorlik uchun biznes reja tuzish va uni texnik iqtisodiy jihatdan asoslash” mavzuida o‘tkazilgan davra suhbatida ma’lum qildi.
Tadbirda O‘zLiDeP faoli, tuman tadbirkor ayol uyushmasi rahbari, S.Salimova so‘zga chiqib, mamlakatimizda ayollarga yaratilayotgan shart-sharoitlar haqida gapirdi.
–Tumanimizda shu kunga qadar 112 nafar ayol tadbirkor sifatida ro‘yxatdan o‘tgan, – deydi O‘zLiDeP faoli S.Salimova. – Bir narsani quvonch bilan aytish mumkinki, bugun ularning soni kundan-kunga ortib bormoqda.
Tadbirda so‘z olgan O‘zLiDeP Tayloq tuman kengashi raisi Z.Avazov  tadbirkorlikni boshlamoqchi bo‘lgan yurtdoshlarimizga biznes loyihalar tuzishda  partiya doim yordamga tayyor ekanini ma’lum qildi.
Tadbir so‘nggida partiya viloyat Kengashi tomonidan Gulnora Azimboyevaga tadbirkorlik faoliyatini kengaytirish uchun kredit olishda ko‘maklashdi.
Одилжон Эркабоев, Дангара туман Кенгаши раисининг 1-уринбосари-аппарат рахбари 2018-06-27 22:17:01
Гулнорахоннинг келгусидаги тадбиркорлик фаолиятига омадлар тилайман. Барчага Гулнорахондан ибрат олиб уз тадбиркорлигини бошлашини тилаб коламан.
O‘zLiDeP Сурхондарё вилоят Кенгаши Бизнес тузилмалар ва фермерлар билан ишлаш булими мудири Т.Абдуллаев2018-06-27 19:51:57
Гулнора Азимбоевани қилаётган тадбиркорлиги тахсинга сазовордир. ХУдди шундай тадбиркорларимиз сафи янада кенгаявирсин. Тадбиркорларни O‘zLiDeP хар томонлама қуллаб қуватлайди.
Исомов Акрам Жиззах вилоят Кенгаши2018-06-27 19:03:45
Матонатли Гулнора Азимбоевани қилаётган тадбиркорлиги тахсинга сазовордир. Тадбиркорлар ва ишбилармонлар кўпайиши республикамиз равнақи учун хизмат қилади.
Навоий вилоят Кенгаши Қўчқоров Беҳзод Исомиддинович2018-06-27 18:24:48
Етти мучаси соғ бўлиб, Ватанига йўқ-йўқ, Вилоятига йўқ-йўқ, туманига йўғай, ўзини киндик қони тукилиб туғилиб ўсган хонадонига заррача фойдаси тегмаётган "алплар, шерлар" га катта ибрат мактабидир. Иродали тадбиркор аёл Гулнора Азимбоевани келгусидаги фаолиятига омад тилаб қоламан.

УзЛиДеП оказывает содействие в расширении предпринимательской деятельности
Гулнору Азимбоеву из Тайлакского района хорошо знают самаркандские предприниматели. Так как сегодня изготавливаемая предпринимательницей одежда пользуется большим спросом на внутреннем рынке. Поэтому недавно она решила расширить свою деятельность путем увеличения производства и соответственной создать дополнительные рабочие места.
Об этом говорилось в ходе «круглого стола» на тему «Разработка и технико-экономическое обоснование бизнес-плана для предпринимательства в рамках проекта «Бунёдкор аёл», организованной Тайлакским районным Кенгашем УзЛиДеП.
В мероприятии выступила активист УзЛиДеП, руководитель районного отделения ассоциации «Тадбиркор аёл» С.Салимова, рассказав о создаваемых условиях и возможностях для развития предпринимательства в стране.
–В нашем районе до сегодняшнего дня в качестве предпринимателей зарегистрировано 112 женщин, – сказала С.Салимова. – Отрадно, что сегодня их ряды расширяются.
Председатель Тайлакского районного Кенгаша УзЛиДеП З.Авазов  сообщил о том, что нашим соотечественникам, желающим наладить предпринимательскую деятельность, партией постоянно оказывается содействие в составлении бизнес-планов.
По завершении мероприятия областным Кенгашем партии Гулноре Азимбоевой оказано содействие в получении кредита для расширения предпринимательской деятельности.
1228
Одилжон Эркабоев, Дангара туман Кенгаши раисининг 1-уринбосари-аппарат рахбари 2018-06-27 22:17:01
Гулнорахоннинг келгусидаги тадбиркорлик фаолиятига омадлар тилайман. Барчага Гулнорахондан ибрат олиб уз тадбиркорлигини бошлашини тилаб коламан.
O‘zLiDeP Сурхондарё вилоят Кенгаши Бизнес тузилмалар ва фермерлар билан ишлаш булими мудири Т.Абдуллаев2018-06-27 19:51:57