BPT faollari tomorqachilikni boshlaganlarga ko‘makdosh bo‘lmoqda (VIDEO)
O‘zLiDeP Yangiqo‘rg‘on tuman Kengashi qoshida 100 ta BPT bor. Ayni chog‘da mazkur tayanch nuqtalar “O‘zLiDeP boshlang‘ich partiya tashkilotlari o‘z tomorqasida tadbirkorlik faoliyatini boshlaganlarga ko‘makdosh” loyihasi doirasida qator targ‘ibot-tashviqot ishlarini olib bormoqda.
Quyi bo‘g‘in a’zolari uyma-uy yurib, aholining ijtimoiy-iqtisodiy sharoitini, bandlik darajasini o‘rganmoqda.
– Farzandlarim, kelin va nabiralarim bilan 2 sotixlik yerga limonariya tashkil etdik, – deydi “Sutbuloq” mahallasida yashovchi Abduhalil Egamberdiyev. –  Hozircha natija yomon emas. Shu yilning o‘zida limonariyadan 2.5 mln so‘mga yaqin sof daromad oldik. Endi yanada ko‘proq foyda ko‘rish uchun banan ko‘chatini parvarishlayapmiz. Agar ko‘chatimiz hosilga kirsa, daromadimiz yanada ko‘payadi.
Shu hududda yashovchi Xurshida Tilanqulova ham O‘zLiDeP boshlang‘ich partiya tashkiloti faollari maslahati va yordami bilan 4 sotix yerda issiqxona tashkil etgan fuqarolardan biri.
– Issiqxona tashkil qilishda 7 million so‘m mablag‘ sarflagan edik, – deydi X.Tilanqulova. – Birinchi hosildayoq, 3 mln. so‘mdan ortiq daromad oldik. O‘zLiDeP tavsiyasi bilan ekkan indeterminant navli ko‘chatimizning har bir tupi 10 kgdan ortiq hosil bermoqda. Kuzgi mavsumda bodiring ko‘chati ekishni ham rejalashtiryapmiz.

Активисты ППО оказывают поддержку начинающим предпринимательскую деятельность на своем приусадебном участке (ВИДЕО)
18.07.2018, 18:43
При Янгикурганском районном Совете УзЛиДеП действуют 100 ППО. В настоящее время первичные организации проводят информационно-разъяснительную работу в рамках проекта “Первичные организации УзЛиДеП – опора начинающим предпринимательскую деятельность на своем приусадебном участке”.
Члены нижнего звена осуществляют подворный обход, изучают социально-экономические условия, уровень занятости населения.
– Вместе с детьми, внуками и невестками организовали лимонарий на 2 сотках земли, – сказал житель махалли “Сутбулок” Абдухалил Эгамбердиев. –  Пока результат не плохой. Только в этом году урожай лимона принес нам чистую прибыль в 2.5 млн.сумов. Теперь мы еще и выращиваем и саженцы для получения большей прибыли. Надеемся, что доходы у нас увеличатся.
Жительница этой территории Хуршида Тиланкулова, также последовав советам активистов ППО и воспользовавшись их помощью, на 4 сотках земли создала теплицу.
– На организацию теплицы потратили 7 миллионов сумов, – сказала Х.Тиланкулова. – Уже первый урожай принес доход в 3 миллиона сумов. По рекомендации активистов УзЛиДеП мы вырастили сорт индетерминант, с каждого куста получили по более 10 килограммов плодов. Осенью мы планируем выращивать огурцы.
1437
Санъат Исматов2018-07-18 17:25:00
Цель нашей акции было помогать простому народу чтобы они получали дополнительные доходы не выходя из дома. Читая такие статьи и видя семьи, которые смогли достичь чего то с помощью нашей партии я радуюсь и понимаю что мы работаем не зря.