“Ishbilarmon ayol” ko‘rik-tanlovining Qoraqalpog‘iston Respublikasi bosqichi g‘oliblari aniqlandi
O‘zLiDeP Qoraqalpog‘iston Respublikasi Kengashi tomonidan “Ishbilarmon ayol” ko‘rik-tanlovining Qoraqalpog‘iston Respublikasi bosqichi o‘tkazildi.
Unda tanlovning tuman (shahar) bosqichida g‘olib bo‘lgan tadbirkor va ishbilarmon  xotin-qizlar ishtirok etdi.
–Tibbiyot kollejini tamomlagan bo‘lsamda, lekin tadbirkorlik faoliyati bilan shug‘ullanyapman, – deydi tanlovning 1-o‘rin sohibasi, “Dana Tekstil Prom” MChJ rahbari Guldana Axmedova. – Ochig‘i, dastlab faoliyatimni 2 nafar ishchi bilan boshlagan edim. Joriy yilda faoliyatimni yanada kengaytirib, 12 nafar xotin-qizni doimiy ish bilan ta’minladim. Tadbirkor ayollarni rag‘batlantirishga qaratilgan bu kabi tanlovlar kuchimizga kuch, g‘ayratimizga g‘ayrat qo‘shib, bizni yangi marralar sari ruhlantiradi.
Tanlovda shuningdek, “Zamonaviy tadbirkor ayol portreti”, “Yilning muruvvatli tadbirkor ayoli”, “Qishloq infratuzilmasini rivojlantirayotgan fermer ayol”, “Tashabbuskor ayol” va “Bitiruvchi qizlarga eng ko‘p ish o‘rni yaratgan ayol” nominatsiyalari bo‘yicha ham g‘oliblar aniqlandi.
Tanlov yakunida g‘olib va sovrindorlar diplom va esdalik sovg‘alari bilan taqdirlandi.
1355
Cара-Конликул тумани2018-07-26 09:52:35
«Ишбилармон аёл» кўрик танлови хотин-қизлар ўртасида фаол, интилувчан тадбиркорларнинг билим ва тажрибасининг ортишига кумак беради. Бир-бирлари билан тажриба олмашади. Ғолибларга танловнинг келгуси босқичида омад тилаб қоламиз. Тадибркор аёллар сафи купаяберсин.

Определены победители Каракалпакского этапа смотра-конкурса «Ишбилармон аёл»
–Я закончила колледж, по направлению никак не связанный с моей нынешней деятельностью, но мне хотелось заняться именно текстилем – сказала обладатель 1-го места, руководитель ООО «Дана Текстиль Пром» Гулдана Ахмедова. – Откровенно говоря, я начала свою деятельность с 2 работницами. В текущем году расширила свою деятельность, обеспечила постоянной работой еще 12 женщин и девушек. Подобные конкурсы, направленные на стимулирование женщин-предпринимателей, придают нам сил, воодушевляют к достижению новых рубежей.
На конкурсе были также определены победители в номинациях «Портрет современной женщины-предпринимателя», «Самая щедрая предпринимательница года», «Женщина-фермер, развивающая инфраструктуру села», «Инициативная женщина» и «Женщина, создавшая наибольшее количество рабочих мест для выпускниц».
По завершении мероприятия победителям и призерам вручены дипломы и памятные подарки от партии.
1568
Cара-Конликул тумани2018-07-26 09:52:35
«Ишбилармон аёл» кўрик танлови хотин-қизлар ўртасида фаол, интилувчан тадбиркорларнинг билим ва тажрибасининг ортишига кумак беради. Бир-бирлари билан тажриба олмашади. Ғолибларга танловнинг келгуси босқичида омад тилаб қоламиз. Тадибркор аёллар сафи купаяберсин.
Рахманова Гульнара КР Тахтакупир тумани 2018-07-26 08:30:52
Танлов голибларини табриклаймиз, келгуси ишларида омадлар тилаймиз. Жамиятимизда фаол изланувчанг ва албатта тадбиркор аелларимиз сафи кенгайиб бориши бизнинг мактаничимиз