O‘zLiDeP faollari “Aktau” va “Shiyeli” OFY aholisi bilan uchrashdi
O‘zLiDeP faollaridan iborat ishchi guruh a’zolari Tomdi tumanidagi “Aktau” va “Shiyeli” OFY hududlarida 100 dan ortiq xonadonga tashrif buyurdi.
Suhbat va muloqotlar davomida hudud ahli tomonidan ichimlik suvi, ishga kirish, imtiyozli kredit olish va boshqa masalalarga doir 30 ga yaqin murojaatlar kelib tushdi.
Masalan, “Aktau” va “Shiyeli” OFY hududida yashovchi 12 nafar fuqoro imtiyozli kredit olishda ko‘mak so‘radi. Mazkur murojaat yuzasidan shu kunning o‘zida xalq noibi, partiya deputatlik guruhi a’zosi Meyrbek Igilikov tomonidan “Agrobank” ATB tuman filialiga so‘rov yuborildi.
Ishsizlik masalasida murojaat qilgan Qazixan Sheraliyev, S.Jumabayev, O.Ismaylov, M.Raxmanberdiyev, J.Arapovlar esa ishchi guruh tashabbusi bilan bir martalik jamoat ishiga jalb qilindi.
“Aktau” OFYda yashovchi Niyazbek Bayimbetov otasi uzoq yillardan buyon og‘ir kasalligini aytib, buning uchun bepul dori-darmon kerakligi bo‘yicha murojaat qildi. “Shiyeli” OFYda yashovchi Dusen Uzoqboyev esa o‘g‘li tug‘ma 1-guruh nogironi ekanligi aytib, uni nogironlik gruppasiga chiqarishda yordam so‘radi.
Har ikkala masala yuzasidan xalq deputatlari tuman Kengashidagi partiya deputatlik guruhi tomonidan tuman tibbiyot birlashmasiga deputatlik so‘rovi yuborilishi rejalashtirildi.
1254
Қ.Эшқораева Навоий вилояти, Учқудуқ тумани2018-09-12 17:11:25
ЎзЛиДеП ишчи гуруҳларининг ҳудудларда аҳоли муаммоларининг ижобий ечим топишидаги хизматлари таҳсинга лойиқ албатта. Бу эса ўз навбатида партиямизга аҳолини ишончини янада ортишига сабаб бўлади.
Б.Юлдашев. O`zLiDeP Навоий вилояти Кичик бизнес ва фермерлар билан ишлаш бўлими2018-09-12 17:07:10
Вилоят марказидан узоқ чўл ҳудудда жойлашган туманларимиздан бири бўлган Томди туманидаги “Актау” ва “Шиели” ОФЙ ҳудудларида O‘zLiDeP фаолларидан иборат ишчи гуруҳ аъзоларининг 100 дан ортиқ аҳоли хонадонларида бўлиши уларнинг ўйлантираётган муаммоларини ечимини топишдаги иштироки партиямига бўлган ишончини янада мустаҳкамламоқда.

Активисты УзЛиДеП встретились с жителями сходов граждан аулов “Актау” и “Шиели”
Члены рабочей группы в составе активистов УзЛиДеП побывали в более 100 домах на территории сходов граждан аулов “Актау” и “Шиели” Тамдынского района.
В ходе бесед и встреч от граждан поступило около 30 обращений касательно вопросов обеспечения питьевой водой, трудоустройства, получения льготного кредита и др.
Например, 12 жителей сходов граждан аулов “Актау” и “Шиели” обратились с просьбой оказать им содействие в получении льготного кредита. По данному обращению в тот же день членом депутатской группы партии Мейрбеком Игиликовым направлен депутатский запрос в районный филиал АКБ “Агробанк”.
Обратившиеся по вопросу безработицы Казихан Шералиев, С.Жумабаев, О.Исмайлов, М.Рахманбердиев, Ж.Арапов по инициативе рабочей группы привлечены к единовременной общественной работе.
Житель схода граждан аула “Актау” Ниязбек Байимбетов сообщил о том, что его отец уже многие годы тяжело болен, для этого ему нужны лекарства. Дусен Узокбоев из схода граждан аула «Шиели» просил помощи оказать содействие в решении вопроса инвалидности его сына.
По этим вопросам депутатской группой партии в районном Кенгаше народных депутатов будет направлен депутатский запрос в районное медицинское объединение.