O‘zLiDeP qashqadaryolik faollarga “Yoshlar – kelajagimiz” Davlat dasturi doirasida imtiyozli kredit olishga bag‘ishlangan tadbir o‘tkazdi
12.10.2018, 19:56
O‘zLiDeP qashqadaryolik faollarga “Yoshlar – kelajagimiz” Davlat dasturi doirasida imtiyozli kredit   olishga bag‘ishlangan tadbir o‘tkazdi
O‘zLiDeP Qashqadaryo viloyat Kengashi Davlat raqobat qo‘mitasi huzuridagi Tadbirkorlik faoliyati asoslarini o‘qitish respublika markazi viloyat hududiy bo‘linmasi bilan hamkorlikda “Yoshlar – kelajagimiz” Davlat dasturi ijrosini ta’minlashga qaratilgan mahsus o‘quv kurslar o‘tkazib kelyapti.
Ana shunday o‘quvlardan biri Qarshi davlat universitetida bo‘lib o‘tdi. Unda O‘zLiDeP viloyat Kengashi, Tadbirkorlik faoliyati asoslarini o‘qitish Respublika markazi, tuman Milliybank, Mikrokreditbank xodimlari, Qashqadaryo viloyat savdo sanoat palatasi, Qarshi shahar soliq inspeksiyasi mas’ullari ishtirok etdi.
Tadbirda O‘zLiDeP viloyat Kengashi siyosiy ta’lim markazi rahbari O.Mavlonov “Yoshlar – kelajagimiz” Davlat dasturi yoshlar tadbirkorligini rivojlantirishda muhim ahamiyat kasb etayotgani haqida so‘z yuritdi.
Shuningdek, o‘quv kursida, “Yoshlar – kelajagimiz” Davlat dasturi doirasida ajratiladigan imtiyozli kreditlar to‘g‘risida O‘zbekiston yoshlar tadbirkorligini qo‘llab-quvvatlash markazi Qashqadaryo viloyat bo‘linmasi rahbari A.Tohirovning ma’ruzasi tinglandi.
Tadbir yakunida tegishli tashkilot vakillari boshlovchi tadbirkor uchun lozim bo‘ladigan, biznesni yuritish va tadbirkorlik faoliyati sohasidagi qonunchilik asoslari to‘g‘risida zaruriy maslahatlar berildi, biznes reja ishlab chiqish tartibi tushuntirildi. Bu kabi maxsus o‘quv kurslari viloyatimizning barcha tumanlarida bo‘lib o‘tmoqda.

УзЛиДеП провел мероприятие, посвященное предоставлению льготных кредитов для молодежи в рамках Государственной программы “Молодежь – наше будущее”
16.10.2018, 22:11
Кашкадарьинским областным Советом УзЛиДеП совместно с областным территориальным отделением Республиканского центра по обучению основам предпринимательской деятельности проводятся специальные учебные курсы, направленные на обеспечение исполнения Государственной программы “Молодежь – наше будущее”.
Один из таких учебных курсов прошел в Каршинском государственном университете. В мероприятии приняли участие сотрудники областного Совета УзЛиДеП, Республиканского центра по обучению основам предпринимательской деятельности, районных отделений Нацбанка, Микрокредитбанка, Кашкадарьинского областного филиала Торгово-промышленной палаты, ГНИ города Карши.
В ходе учебы руководитель центра политического образования областного Совета УзЛиДеП О.Мавлонов говорил о важном значении Государственной программы “Молодежь – наше будущее” в развитии молодежного предпринимательства.
Также в учебном курсе заслушана информация руководителя Кашкадарьинского областного отделения Центра поддержки молодежного предпринимательства Узбекистана А.Тохирова о льготных кредитах, выделяемых в рамках Государственной программы “Молодежь – наше будущее”.
В завершении мероприятия представители соответствующих организаций дали необходимые рекомендации начинающим предпринимателям по вопросам законодательных основ в сфере предпринимательства и ведения бизнеса, разъяснили порядок разработки бизнес-плана. Подобные специальные учебные курсы проходят во всех районах области.