Sho‘rchida eng namunali BPT aniqlandi
O‘zLiDePning Ustav va Dasturida belgilangan vazifalarni joylarda targ‘ib qilishda hamda partiya rahbar organlarining qaror va farmoyishlarida belgilangan maqcad va vazifalarning bajarilishini ta’minlashda alohida namuna va faollik ko‘rsatib kelayotgan boshlang‘ich partiya tashkilotlari va Xalq deputatlari mahalliy Kengash deputatlarini har tomonlama qo‘llab-quvvatlash, moddiy va ma’naviy rag‘batlantirish, ularning tajribalarini ommalashtirish maqsadida tanlov tashkil etilmoqda. Sho‘rchi tumanida bo‘lib o‘tgan “Eng namunali boshlang‘ich partiya tashkiloti” va “Xalq deputatlari mahalliy Kengashlardagi eng faol deputat” tanlovining tuman bosqichida 29 ta quyi bo‘g‘in va 9 nafar deputat bellashishdi.
– Bugungi tanlov haqiqatdan ham keskin murosasiz o‘tdi, – deydi O‘zLiDeP tuman Kengashi apparat rahbari U.Qulmatov. – Natijalarga ko‘ra, 230 nafar a’zoni o‘zida jamlagan Sho‘rchi DMXJ qoshida tuzilgan boshlang‘ich partiya tashkiloti g‘oliblikni qo‘lga kiritdi. Boshlang‘ich partiya tashkilotining joriy yilning shu davriga qadar partiya g‘oyalarini targ‘ib etishga bag‘ishlab o‘tkazilgan 13ta tadbir va uchrashuvlari tanlovda hal qiluvchi rol o‘ynadi.
“Xalq deputatlari mahalliy Kengashlardagi eng faol deputat” tanlovida esa Xalq deputatlari viloyat Kengashidagi partiya deputatlik guruhi a’zosi, viloyat  Obodonlashtirish boshqarmasi boshlig‘i Bo‘ron Mengboyev birinchi o‘ringa munosib ko‘rildi.

В Шурчи определена самая образцовая первичная партийная организация
В целях всесторонней поддержки, материального и морального стимулирования первичных партийных организаций и депутатов местных Кенгашей народных депутатов, служащих особым примером и проявляющих активность в пропаганде на местах задач, намеченных в Уставе и Программе УзЛиДеП, а также обеспечении выполнения целей и задач, определенных в решениях и распоряжениях руководящих органов партии, организуется конкурс. В районном этапе прошедшего в Шурчинском районе конкурса “Самая образцовая первичная партийная организация” и “Самый активный депутат местного Кенгаша народных депутатов” состязались между собой 29 нижних звена и 9 депутатов.
– Сегодняшний конкурс прошел в духе непримиримой борьбы, – сказал руководитель аппарата районного Совета УзЛиДеП У.Кулматов. – По результатам, победила ППО, созданная при ДМХЖ Шурчинского района, объединившей в своих рядах 230 членов. Решающую роль в конкурсе сыграло то, что первичной партийной организацией до настоящего времени текущего года проведено 13 мероприятий и встреч, посвященных пропаганде идей партии.
В конкурсе “Самый активный депутат местного Кенгаша народных депутатов” первого места удостоился член депутатской группы партии в областном Кенгаше народных депутатов, начальник областного управления благоустройства Бурон Менгбоев.