O‘zLiDeP faoli xotin-qizlar uchun fermerlik maktabi ochmoqchi
O‘zLiDeP Narpay tuman Kengashi “Hamida Yusupova” fermer xo‘jaligi dala shiyponida partiya tashkil topganining 15 yilligi munosabati bilan “Qishloq xo‘jaligi amaliyoti – fermerlarning muvaffaqiyati” mavzusida davra suhbati tashkil etdi. Mazkur fermer xo‘jaligi o‘zi yetishtirayotgan meva-sabzavot, parranda go‘shti, baliq mahsulotlari bilan viloyat bozorlarini ta’minlab kelmoqda.
—Atrofimdagilar jamoat ishlariga qanday vaqt ajratasiz, bu sizga og‘irlik qilmaydimi, deb so‘rashadi, – deydi H.Yusupova. —Aksincha, bu kabi ishlar menga kuch bag‘ishlaydi. Misol uchun bu yil ham paxta topshirish rejasini birinchilardan bo‘lib bajardik. Ko‘rib turganingizdek, terimchilar qatorida turib paxta terishga kirishib ketganmiz. Bu men uchun o‘zgacha zavq beradi.
Ta’kidlash kerak, fermer xo‘jaligi rahbari, O‘zLiDeP quyi bo‘g‘ini yetakchisi H.Yusupova uzoq yillardan buyon qator xayrli ishlarda ham bosh-qosh bo‘lib kelmoqda. Kelgusida faoliyatini yanada kengaytirib, xotin-qizlar uchun fermerlik maktabini ochishni rejalashtiryapti.

Активист УзЛиДеП открывает фермерскую школу для женщин
Нарпайским районным Советом УзЛиДеП на полевом стане фермерского хозяйства “Хамида Юсупова” в связи с 15-летием образования партии организована беседа за “круглым столом” на тему “Сельскохозяйственная практика – успех фермеров”. Данное фермерское хозяйство обеспечивает рынки области выращенной на своих землях плодоовощной продукцией, заготавливаемым диетическим мясом, рыбой.
—Окружающие спрашивают, как я успеваю на общественные дела, не затрудняет ли меня эта работа, – сказала Х.Юсупова. — Напротив, подобная работа придает мне сил и воодушевляет. К примеру, и в этом году мы среди первых выполнили обязательство по сдаче хлопка. Как видите, мы привыкли находиться в ряду сборщиков, это доставляет нам удовольствие от результатов своего труда.
Следует отметить, что руководитель фермерского хозяйства, лидер нижнего звена УзЛиДеП Х.Юсупова уже многие годы стоит во главе добрых дел. В будущем планирует расширить свою деятельность, отрыть фермерскую школу для женщин.
Завотделом Самаркандского
1256
Рахманова Гульнара УзЛиДеП Тахтакупир туман Кенгаши ижрочи котиб 2018-11-07 08:46:05
Нарпайлик тадбиркор опамизнинг тажрибаларини намуна килса арзийди. Фермерлик йуналиши буйича хотин кизлар орасида укув ташкиллаштириш тугрисидаги яхши ниятини куллаймиз