“Veterinariya” bo‘limi qoshidagi BPT eng namunali quyi bo‘g‘in deb topildi
O‘zLiDeP tashkil topganining 15 yilligi munosabati bilan o‘tkazib kelinayotgan “Eng namunali boshlang‘ich partiya tashkiloti” tanlovining Gurlan tuman bosqichi bo‘lib o‘tdi.
– Tanlovda tumanimizda faoliyat yuritayotgan 66 ta boshlang‘ich partiya tashkilotlari vakillari ishtirok etdi, – deydi  O‘zLiDeP Gurlan tuman Kengashi apparat rahbari Rasulbek Karimov. – Tanlov davomida har bir tayanch nuqtaning o‘tgan davr davomida qilgan amaliy ishlariga jiddiy e’tibor qaratdik. Faolligi, partiyamiz bilan doimiy hamkorligi va ko‘plab natijalari bilan ajralib turadigan tuman “Veterinariya” bo‘limi qoshidagi BPT tanlovning tuman bosqichi g‘olibi bo‘ldi.
Ta’kidlash kerak, Mavluda Shermetova raislik qilayotgan mazkur boshlang‘ich partiya tashkiloti partiyamiz tashkil topganining dastlabki kunlaridayoq tuzilgan edi. Dastlab 5 nafar a’zo bilan ish boshlagan quyi bo‘g‘inning  a’zolar  soni bugungi kunga kelib 42 nafarga yetgan.

ППО при отделе ветеринарии признана самым образцовым нижним звеном
Состоялся Гурланский районный этап конкурса «Самая образцовая первичная партийная организация», проводимого в связи с 15-летием образования УзЛиДеП.
– В конкурсе приняли участие представители действующих в нашем районе 66 первичных партийных организаций, – сказал руководитель аппарата Гурланского районного Совета УзЛиДеП Расулбек Каримов. – В ходе конкурса мы обратили серьезное внимание практической работе нижних звеньев. ППО при районном отделе ветеринарии, отличающаяся своей активностью, постоянным взаимодействием с партией и весомыми результатами, стала победителем районного этапа конкурса.
Следует отметить, что данная ППО, руководимая Мавлудой Шерметовой, была создана в первые дни образования партии. Сначала в ее рядах было 5 членов, сегодня в рядах нижнего звена – 42 человека.