Qoraqalpog‘istonning eng faol tumani, quyi bo‘g‘ini va deputati aniqlandi
O‘zLiDeP hududiy kengashlari tomonidan tashkil etilayotgan “Eng namunali tuman (shahar) partiya tashkiloti”, “Eng namunali boshlang‘ich partiya tashkiloti” va “Xalq deputatlari mahalliy Kengashlaridagi eng faol deputat” tanlovining Qoraqalpog‘iston Respublikasi bosqichi bo‘lib o‘tdi.
Tadbirda so‘z olgan O‘zLiDeP Qoraqalpog‘iston Respublikasi Kengashi raisi S.Turmanov yig‘ilganlarni, barcha maslakdoshlarimizni partiyaning 15 yillik bayrami bilan tabriklab, o‘tgan davr mobaynida partiya tomonidan amalga oshirilgan ishlar xususida to‘xtalib o‘tdi.
–Mazkur tanlov partiya maqsad va vazifalarini joylarda targ‘ib qilish, aholi, ayniqsa, tadbirkor, ishbilarmonlar manfaatini himoya qilishda jonbozlik ko‘rsatgan maslakdoshlarimizni aniqlash va rag‘batlantirish maqsadida tashkil etildi, – deydi S.Turmanov. – Shu bois, g‘oliblarni aniqlashda ayni shu masalalarga jiddiy e’tibor qaratdik. To‘g‘risi, ishtirokchilar bilan bo‘lgan muloqot chog‘ida ularning o‘z ishiga bo‘lgan munosabati meni juda xursand qildi. Agar partiyamiz safi ana shunday shijoatli, mas’uliyatli xodimlar bilan kengayib boraversa, albatta, aholining bizga bo‘lgan ishonchi yanada oshib boraveradi.
Yakuniy natijalariga ko‘ra, “Nukus Yevro Stroy” MChJ qoshidagi BPT “Eng namunali boshlang‘ich partiya tashkiloti”, O‘zLiDeP deputatlik guruhi a’zosi A.Duysenov “Eng faol deputat”, partiya Amudaryo tuman Kengashi “Eng namunali tuman partiya tashkiloti” deb topildi.

В Каракалпакстане выявлены самый активный район, нижнее звено и депутат
Состоялся Каракалпакстанский этап конкурсов  “Самая образцовая районная (городская) партийная организация”, “Самая образцовая ППО”, “Самый активный депутат местных Кенгашей народных депутатов”.
В мероприятии с приветственным словом выступил председатель Каракалпакского Совета УзЛиДеП С.Турманов, он поздравил собравшихся с 15-летием образования партии, рассказал об осуществленной работе за прошедший период.
–Данный конкурс организован в целях пропаганды на местах целей и задач партии, выявления и стимулирования ее активистов, проявляющих самоотверженность в деле защиты интересов населения, особенно, предпринимателей и деловых людей, – сказал С.Турманов. – Поэтому при определении победителей мы обратили особое внимание на данные аспекты. Признаться, при беседе с участниками было видно их добросовестное отношение к своей работе, что весьма обрадовало нас. Если ряды нашей партии будут пополняться такими активными, ответственными работниками, то, несомненно, будет еще более повышаться авторитет нашей партии среди населения.
По результатам конкурса, ППО при ООО “Нукус Евро Строй” стала победителем в номинации “Самая образцовая первичная партийная организация”, член депутатской группы УзЛиДеП А.Дуйсенов - “Самый активный депутат”, Амударьинский районный Совет партии - “Самая образцовая районная партийная организация”.