Buxoroda Prezident qarori mohiyatiga bag‘ishlangan tadbir tashkil etildi
O‘zLiDeP Buxoro viloyat Kengashi O‘zbekiston Respublikasi Innovatsion rivojlanish vazirligi bilan hamkorlikda Prezidentimizning “2019-2021 yillarda O‘zbekiston  Respublikasini innovatsion  rivojlantirish strategiyasini tasdiqlash to‘g‘risida”gi Farmoni targ‘ibotiga bag‘ishlangan tadbir tashkil etdi.
Tegishli soha vakillari, O‘zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi, partiya viloyat Kengashi, Innovatsion rivojlantirish vazirligi mas’ul xodimlari ishtirok etgan tadbirda mazkur farmon doirasida viloyatda amalga oshirilayotgan ishlar xususida so‘z yuritildi.
–Tadbir davomida aholi, ayniqsa, tadbirkor va ishbilarmonlarga mazkur Farmon mazmun-mohiyati haqida kengroq ma’lumotlar berdik, – deydi Innovatsion rivojlanish vazirligi Yoqilg‘i-energetika kompleksini rivojlantirish boshqarmasi boshlig‘i Sanjar Berdiyev. – Chunki hujjat mohiyatini tushunmay turib, uni ijrosini ta’minlashga kirishib bo‘lmaydi.

В Бухаре организовано мероприятие, посвященное сути и значению указа Президента
Бухарским областным Советом УзЛиДеП совместно с Министерством инновационного развития Республики Узбекистан организовано мероприятие, посвященное разъяснению сути и значения указа Президента страны “Об утверждении Стратегии инновационного развития Республики Узбекистан в 2019-2021 годах”.
В мероприятии с участием представителей соответствующих сфер, ответственных сотрудников Исполнительного комитета Политического Совета УзЛиДеП, областного Совета партии, Министерства инновационного развития, говорилось об осуществляемой работе в рамках данного указа.
–В ходе мероприятия мы представили предпринимателям и деловым людям подробную информацию о сути и значении указа, – сказал начальник Управления развития топливно-энергетического комплекса Министерства инновационного развития Санжар Бердиев. – Так как без знания сути документа, трудно приступить к обеспечению его исполнения.
В мероприятии представители ряда организаций, ученые и активисты партии высказали свои мнения о сути и значении данного указа.