O’zLiDePning ma’ruza darslari yoshlarni rahbarlik salohiyatini yuksaltirishga xizmat qilmoqda
O’zLiDeP viloyat Kengashi tashabbusi bilan Buxoro muhandislik va texnologiya institutida rahbarlik salohiyatini yuksaltirish maqsadida ma’ruza darslari tashkil qilindi. Tadbirda Buxoro Davlat Universiteti professor o‘qituvchilari, Buxoro muxandislik texnologiya instituti yetakchi olimlari, viloyat Adliya boshqarmasi mutaxasislari, Fuqarolik jamiyati shakllanishini monitoring qilish mustaqil instituti, siyosiy partiyalar faollari va mahalliy Kengash deputatlari ishtirok etdi.
O‘quv mashg‘ulotlari Prezidentimiz Sh.Mirziyoyevning 2017 yil 12 iyuldagi Oliy Majlis palatalari, siyosiy partiyalar hamda O‘zbekiston Ekologik harakati vakillari bilan bo‘lgan videoselektor yig‘ilishidagi ma’ruzasidan kelib chiqib 10 ta guruhga bo‘lingan holda o‘tkazildi. Mashg‘ulotlar doirasida siyosiy partiya tushunchasi: kelib chiqishi, maqsadi va mohiyati, huquqiy asoslari yuzasidan tegishli ma’lumotlar berildi. Shuningdek, partiyalarning “Ayollar qanoti” muammolari tahlili, yoshlar va uyushmagan yoshlar bilan ishlash masalalari mavzularidagi ma’ruzalar tinglovchilarda katta qiziqish uyg‘otdi.
O‘quv mashg‘ulotlari davomida deputatlik faoliyati  bilan bog‘liq masalalar ham ma’ruzachilar e’tiboridan chetda qolgani yo‘q. Jumladan O’zLiDeP shahar, tuman, viloyat Kengashi xodimlarining ish faoliyatini takomillashtirish, deputatning saylovchilar bilan olib boradigan ishlarini tashkil etish, partiyaning barcha bo‘g‘inlaridagi ishlarini davr talablari darajasida bo‘lishi muhim ahamiyatga egaligi takidlandi.

Лекторские занятия УзЛиДеП служат повышению организаторских способностей молодежи
По инициативе областного Совета УзЛиДеП в Бухарском инженерно-технологическом институте в целях повышения руководящего потенциала молодежи проведены лекторские занятия. В мероприятии приняли участие профессора-преподаватели Бухарского государственного университета, ведущие ученые Бухарского инженерно-технологического института, специалисты областного управления юстиции, Независимого института по мониторингу формирования гражданского общества, активисты политических партий и депутаты местных Кенгашей.
Учебные занятия проведены в десяти группах, исходя из доклада Президента нашей страны Шавката Мирзиёева на состоявшемся 12 июля 2017 года видеоселекторном совещании с представителями палат Олий Мажлиса, политических партий и Экологического движения Узбекистана. В рамках занятий даны соответствующие данные о понятии политической партии, ее целях и задачах, правовых основах. Также у слушателей большой интерес вызвали доклады на темы анализа проблем «Женского крыла» партии, вопросов работы с неорганизованной молодежью.
В ходе учебных занятий докладчики также уделили особое внимание вопросам, связанным с депутатской деятельностью. В частности, отмечалось, что важное значение имеет совершенствование деятельности сотрудников городского, районного, областного Совета УзЛиДеП, организация работы депутата с избирателями, повышение деятельности партии на всех звеньях в соответствии с современными требованиями.
1805
Урол2020-07-23 23:28:52
Дехконобод туманида кам таьминланганларни иш билан таьминлаш ва ишга жойлаштириш хужакурсинга бажарилмокда. Бунни суриштирадиган бирор бир юкори ташкилот борми?