Yangiqo‘rg‘ondagi O‘zLiDeP quyi bo‘g‘in rahbarlarining 8 nafari ogohlantirildi
Partiyaning faolligi ko‘p jihatdan boshlang‘ich partiya tashkilotlariga bog‘liqdir. Shu sababli, partiyaning barcha hududiy kengashlari tarkibidagi BPTlarning hisobot-saylov yig‘ilishlarida quyi tuzilmalarning faoliyati tanqidiy-tahliliy ko‘rib chiqilmoqda.
O‘zLiDeP Yangiqo‘rg‘on tuman Kengashi tasarrufidagi 101 ta boshlang‘ich partiya tashkilotlarida bo‘lib o‘tayotgan hisobot-saylov yig‘ilishlarida hozirga qadar 10 ga yaqin BPT faoliyati qoniqarsiz deb baholandi. Xususan, O‘zbekiston yoshlar ittifoqining Yangiqo‘rg‘on tuman Kengashi, tuman elektr tarmoqlari korxonasi, tuman pochta-aloqa bo‘limi va “Uztransgaz” aksiyadorlik jamiyatining Yangiqo‘rg‘on tumangaz uchastkasi qoshidagi  boshlang‘ich partiya tashkilotlari butunlay partiyadan uzilib qolganligi, ushbu quyi bo‘g‘in raislari bironta bir tashabbus ko‘rsatmaganligi tanqid ostiga olindi.
Ushbu quyi bo‘g‘in rahbarlarining sakkiz nafari ogohlantirilib, partiyaviy vazifalarni sidqidildan bajarishga imkoniyat berilgan bo‘lsa, tuman elektr tarmoqlari korxonasi hamda “Suvoqava” davlat unitar korxonasi tuman filiali qoshidagi BPT raislari o‘z vazifasidan ozod etildi. Ushbu ikki tashkilotning BPT rahbarligiga partiyaning bugungi kun talab va maqsadlariga javob bera oladigan yangi nomzodlar ko‘rsatildi.
- Bu yil davlat hokimiyatining vakillik organlariga saylovlar o‘tishini nazarda tutsak, partiyamizning saylovda muvaffaqiyatli ishtirok etishi ko‘p jihatdan boshlang‘ich partiya tashkilotlari faolligiga ham bog‘liq, - deydi Yangiqo‘rg‘on  tuman elektr tarmoqlari korxonasi qoshidagi BPT raisligiga yangi saylangan  A’zamjon G‘ofurov. – Shu sababli, bu yilgi saylovlarda ko‘proq deputatlik o‘rinlariga ega bo‘lish uchun korxonamizda faoliyat olib borayotgan partiyamiz a’zolarining barchasi hamjihatlikda harakat qiladi.
Hisobot-saylov yig‘ilishlarida yangi saylangan boshlang‘ich partiya tashkilotlari raislariga ish faoliyatini partiyaning tasdiqlangan reja asosida tashkil etish, barcha belgilab berilgan vazifalarni sidqidildan bajarish lozimligi borasida ko‘rsatmalar berilmoqda.

В Янгикургане 8 руководителей нижних звеньев УзЛиДеП получили предупреждение
Активность партии во многом зависит от действий первичных организаций. В этой связи на отчетно-выборных собраниях ППО районных(городских) кенгашей партии в критически рассмотрена работа  нижних структур.
На отчетно-выборных собраниях, проведенных в 101 первичной партийной организации Янгикурганского  районного кенгаша УзЛиДеП, на настоящее время неудовлетворительной признана деятельность 10 ППО. В частности отмечалось, что первичные партийные организации Янгикурганского районного Союза молодежи Узбекистана, районного предприятия электросетей, районного отделения почтовой связи, Янгикурганского участка “тумангаз”  акционерного общества “Узтрансгаз” не инициативны и практически полностью оторваны от партии.
Восемь руководителей нижних звеньев  получили предупреждение, им дана возможность исправить допущенные недостатки с целью более ответственного выполнения возложенных на них партийных задач, председатели  ППО  районного предприятия электросетей и районного филиала  государственного унитарного предприятия “Сувокава” освобождены от занимаемой должности.  На должности руководителей ППО этих двух организаций выдвинуты кандидатуры лиц, способных  реализовывать  цели и задачи  партии.
- В нынешнем году состоятся  выборы в полномочные  органы государственной власти,  для успешного участия партии в выборах  большое значение имеет активность первичных партийных организаций, - сказал избранный на должность председателя ППО Янгикурганского районного предприятия электро сетей Аъзамжон Гофуров. – Все, работающие на нашем предприятии члены партии  будут сплоченно работать, чтобы получить больше депутатских мест на выборах этого года.
На отчетно-выборных собраниях лицам, избранным на должность председателя первичной партийной организации, разъяснен порядок организации работы в соответствии с утвержденным  планом работ партии, необходимость ответственного выполнения намеченных задач.