Yangiqo‘rg‘ondagi O‘zLiDeP quyi bo‘g‘in rahbarlarining 8 nafari ogohlantirildi
Partiyaning faolligi ko‘p jihatdan boshlang‘ich partiya tashkilotlariga bog‘liqdir. Shu sababli, partiyaning barcha hududiy kengashlari tarkibidagi BPTlarning hisobot-saylov yig‘ilishlarida quyi tuzilmalarning faoliyati tanqidiy-tahliliy ko‘rib chiqilmoqda.
O‘zLiDeP Yangiqo‘rg‘on tuman Kengashi tasarrufidagi 101 ta boshlang‘ich partiya tashkilotlarida bo‘lib o‘tayotgan hisobot-saylov yig‘ilishlarida hozirga qadar 10 ga yaqin BPT faoliyati qoniqarsiz deb baholandi. Xususan, O‘zbekiston yoshlar ittifoqining Yangiqo‘rg‘on tuman Kengashi, tuman elektr tarmoqlari korxonasi, tuman pochta-aloqa bo‘limi va “Uztransgaz” aksiyadorlik jamiyatining Yangiqo‘rg‘on tumangaz uchastkasi qoshidagi  boshlang‘ich partiya tashkilotlari butunlay partiyadan uzilib qolganligi, ushbu quyi bo‘g‘in raislari bironta bir tashabbus ko‘rsatmaganligi tanqid ostiga olindi.
Ushbu quyi bo‘g‘in rahbarlarining sakkiz nafari ogohlantirilib, partiyaviy vazifalarni sidqidildan bajarishga imkoniyat berilgan bo‘lsa, tuman elektr tarmoqlari korxonasi hamda “Suvoqava” davlat unitar korxonasi tuman filiali qoshidagi BPT raislari o‘z vazifasidan ozod etildi. Ushbu ikki tashkilotning BPT rahbarligiga partiyaning bugungi kun talab va maqsadlariga javob bera oladigan yangi nomzodlar ko‘rsatildi.
- Bu yil davlat hokimiyatining vakillik organlariga saylovlar o‘tishini nazarda tutsak, partiyamizning saylovda muvaffaqiyatli ishtirok etishi ko‘p jihatdan boshlang‘ich partiya tashkilotlari faolligiga ham bog‘liq, - deydi Yangiqo‘rg‘on  tuman elektr tarmoqlari korxonasi qoshidagi BPT raisligiga yangi saylangan  A’zamjon G‘ofurov. – Shu sababli, bu yilgi saylovlarda ko‘proq deputatlik o‘rinlariga ega bo‘lish uchun korxonamizda faoliyat olib borayotgan partiyamiz a’zolarining barchasi hamjihatlikda harakat qiladi.
Hisobot-saylov yig‘ilishlarida yangi saylangan boshlang‘ich partiya tashkilotlari raislariga ish faoliyatini partiyaning tasdiqlangan reja asosida tashkil etish, barcha belgilab berilgan vazifalarni sidqidildan bajarish lozimligi borasida ko‘rsatmalar berilmoqda.

8 managers of UzLiDeP in Yangikurgan received a warning
The activity of the party largely depends on the actions of the primary organizations. In this regard, at the reporting and election meetings of the PPO of the district (city) kengashes of the party, the work of the lower structures was critically considered.
At the reporting and election meetings, held in 101 primary party organization of Yangikurgan district council of UzLiDeP, the activities of 10 PPO are currently unsatisfactory. In particular, it was noted that primary party organizations of Yangikurgan district Union of Youth of Uzbekistan, the district enterprise of electric grids, the district post office, Yangikurgan station of “Tumangas” of Uztransgas Joint-Stock Company are not initiative and are almost completely not working together with the party.
Eight managers of lower levels received a warning, they were given the opportunity to correct the shortcomings made in order to more responsibly fulfill the party tasks entrusted to them, the chairmen of the PPO of the district electrical grid enterprise and the district branch of the state unitary enterprise Suvokava were relieved of their posts. People who are capable of implementing the goals and objectives of the party are nominated for the position of the leaders of the PPO of these two organizations.
“This year elections will be held to the state authorities, for successful participation of the party in the elections, the activity of primary party organizations is very important”, - said Azamjon Gofurov, elected chairman of the PPO of Yangikurgan district electrical enterprise. - All members of the party working at our enterprise will work together to get more deputy seats in this year’s elections.
At the report and election meetings, the persons elected to the post of the chairman of the primary party organization were explained the procedure for organizing activities in accordance with the approved work plan of the party, the need for responsible execution of the tasks.