Bugun O‘zLiDeP Romitan tuman Kengashi qoshida 2803  nafar a’zolar 61 boshlang‘ich partiya tashkilotiga birlashgan. “BCT Cluster” xorijiy korxonasida faoliyat olib borayotgan quyi bo‘g‘in – shulardan biri.
Ma’lum bo‘lishicha, qishloq xo‘jaligida klaster tizimini rivojlantirish borasidagi ishlar doirasida mazkur korxona uchun 8 ming gektar yer ajratilgan. Natijada 3 mingdan ziyod kishi ish bilan ta’minlanib, paxta yetishtirish va uni qayta ishlash yo‘lga qo‘yilgan. Birgina 2018 yilda 20 ming tonnadan ziyod xomashyo yetishtirilib, uni qayta ishlash natijasida 61,5 million dollarlik daromad olgan.
Kuni kecha bo‘lib o‘tgan korxona qoshida faoliyat yuritayotgan BPTning hisobot-saylov yig‘ilishida ayni jihatlar xususida so‘z yuritilib, quyi bo‘g‘in yetakchisining o‘tgan yilgi faoliyati bo‘yicha hisoboti tinlandi.
Boshlang‘ich partiya raisining aytishicha, korxona ishchi-xodimlarining aksariyati siyosiy jarayonlarga qiziqadi, partiya maqsad va vazifalaridan yaxshi xabardor. Shu boisdan keyingi paytda korxonada partiya tarafdorlari soni keskin ortib bormoqda.
Tumandagi “Decha” MFYda tashkil  etilgan  BPT raisi Zumrad Ochilova   ham tashabbuskor yetakchilardan. Yaqin atrofdagi Xosa, Chelong‘u, G‘azberon va boshqa qator mahallalar aholisi uni yaxshi biladi va hurmat qiladi. Negaki, u  hamisha   o‘z hamyurtlari  orasida, ularning g‘am-tashvishlari, quvonchlariga sherik.
Mazkur BPTda o‘tkazilgan hisobot-saylov yig‘ilishlarida ham o‘tgan yilgi ishlar sarhisob qilinib, 2019 yilga mo‘ljallangan ish rejasi tasdiqlab olindi.
Yig‘ilishlar so‘ngida har ikkala quyi bo‘g‘inlar yetakchilari B.Murotova va Z.Ochilovalarga ishonch bildirilib, qayta BPT raisligiga saylandi.
Ta’kidlash kerak, tumanda shu kunga qadar bo‘lib o‘tgan hisobot-saylov yig‘ilishlarida 19 ta quyi bo‘g‘in yetakchilari qayta saylanishdi. A’zolarni ortidan ergashtira olmagan, aholi muammolariga befarq qaragan yetakchilar o‘rniga yangi raislar saylandi.

The PPO leader, who created three thousand jobs in the enterprise, is expressed confidence
In the structure of Romitan district kengash of UzLiDeP, there are 61 primary party organizations, generally uniting 2803 party members in its ranks. One of the lower levels of the party operates in the BCT Cluster JV.
For the development of the cluster system in the agricultural sector, the enterprise has been allocated 8 thousand hectares of land. As a result, more than 3 thousand people were provided with work, and work on harvesting and processing cotton was organized. In 2018, work was carried out on procurement and processing of more than 20 thousand tons of raw materials, revenue amounted to 61.5 million dollars.
This was discussed at the recent report-electoral meeting of the PPO, at which the report of the lower level leader on the activities of the organization last year was heard.
As the PPO leader noted, the majority of the company's employees are interested in the ongoing political process and are well informed about the goals and objectives of the party. Recently, the ranks of members of the party expand.
The initiative leader is Zumrad Ochilova, who heads the PPO in the district MCG “Decha”. She is well known and respected by the residents of Khosa, Chelongu, Gazberon makhallas. Because she is always among people, sharing with them care and joy.
At the report and election meeting of the PPO, the results of work for the last year were heard and a work plan for 2019 was approved.
Following the meetings B.Murotova and Z.Ochilova were expressed confidence, and they were re-elected as the leaders of the PPO.
It should be noted that at the reporting and election meetings held in the district, 19 leaders of the party’s primary levels were re-elected. And instead of those who did not manage to lead members of the organizations, were not expressed trust – new leaders were elected.