Uchqo‘rg‘onda partiya tashkilotidagi 14 ta BPT raislari vazifasidan ozod etildi
Ayni kunlarda partiyaning barcha hududiy Kengashlari tarkibidagi  boshlang‘ich partiya tashkilotlarida hisobot-saylov yig‘ilishlari o‘tkazilmoqda. Xususan, O‘zLiDeP Uchqo‘rg‘on tuman Kengashi tarkibida faoliyat yuritayotgan quyi bo‘g‘inlarning hisobot-saylov yig‘ilishlari tanqidiy-tahliliy asosda ko‘rib chiqilmoqda.
- Tuman partiya tashkilotida 73 ta quyi bo‘g‘in faoliyat olib boryapti. Hozirga qadar 23 ta boshlang‘ich partiya tashkilotlarida hisobot-saylov yig‘ilishlari ko‘tarinki ruhda va uyushqoqlik bilan o‘tkazilib, quyi bo‘g‘inlar zimmasidagi yangi vazifalar belgilab berildi, - deydi tuman Kengashi apparat rahbari Ulug‘bek Umrzaqov. - Yig‘ilishlar davomida quyi bo‘g‘inlar tomonidan o‘tgan bir yil ichida amalga oshirilgan ishlar chuqur tahlil etilib, boshlang‘ich partiya tashkilotlari ish samaradorligini oshirish, ularning to‘laqonli va davr talablari darajasida faoliyat olib borishlari uchun yetarli shart-sharoitlarni yaratish zarurligi alohida e’tirof etildi.
O‘tkazilgan hisobot-saylov yig‘ilishlarida 10 ga yaqin boshlang‘ich partiya tashkilotlari raislari faoliyati qoniqarli deb topilib, ularga qayta ishonch bildirilildi.
Partiyaning belgilab bergan vazifalarni sidqidildan bajarmagan, bironta bir tashabbus ko‘rsata olmagan “Matlubod savdo” MChJ, “Uchqo‘rg‘on Paxta tozalash” AJ, “Sherstar” o‘quv markazi va tuman pochta-aloqa bo‘limi kabi 14 ga yaqin boshlang‘ich partiya tashkilotlari raislari o‘z vazifasidan ozod etilib, ushbu quyi bo‘g‘inlarga shijoatli, talabchan yangi rahbarlar saylandi.
Hisobot-saylov yig‘ilishlarida yangi saylangan barcha boshlang‘ich partiya tashkilot raislariga kelgusida partiya g‘oyalarini xalq orasida targ‘ibot qilish, tadbirkorlar va fermerlarni qo‘llab-quvvatlash, yoshlarning ma’naviy va ma’rifiy bilimlarini mustahkamlash, yoshlar va ayollarni ish bilan band qilish, deputatlar bilan hamkorlikda ishlash kabi masalalar yuzasidan zaruriy ko‘rsatmalar belgilab berildi.

В Учкурганском районе освобождены от должности 14 председателей ППО
В настоящее время в ППО всех районных(городских) кенгашей партии проводятся  отчетно-выборные собрания. На критико-аналитической основе проводятся обсуждения деятельности нижних звеньев действующих в составе Учкурганского районного кенгаша УзЛиДеП.
- В составе районной партийной организации действуют 73 нижнее звено. К настоящему времени  в 23 первичных партийных организациях проведены отчетно-выборные собрания и намечены новые задачи, - говорит руководитель аппарата районного кенгаша Улугбек Умрзаков. – На собраниях глубоко анализирована проведенная в течение года нижними звеньями работа и была отмечена необходимость повышения эффективности работы и организация деятельности в соответствии с требованиями времени.
На состоявшихся отчетно-выборных собраниях удолетворительной признана работа председателей 10 ППО, им вновь оказано доверие.
14 председателей ППО ООО “Матлубод савдо”,  АО “Учкургон Пахта тозалаш”, учебного центра “Шерстар”, районного отделения почтовой связи и других организаций   в связи с невыполнением  намеченных партией задач, отсутствием инициатив освобождены и назначены смелые и требовательные новые лидеры.
Вновь избранным лидерам даны указания касательно их деятельности, в частности, это пропаганда идей партии среди народа, поддержка фермеров и предпринимателей, укрепление  духовно-просветительских знаний молодежи, решение вопроса о трудоустройстве молодежи и женщин, сотрудничество с депутатами.