Uchqo‘rg‘onda partiya tashkilotidagi 14 ta BPT raislari vazifasidan ozod etildi
Ayni kunlarda partiyaning barcha hududiy Kengashlari tarkibidagi  boshlang‘ich partiya tashkilotlarida hisobot-saylov yig‘ilishlari o‘tkazilmoqda. Xususan, O‘zLiDeP Uchqo‘rg‘on tuman Kengashi tarkibida faoliyat yuritayotgan quyi bo‘g‘inlarning hisobot-saylov yig‘ilishlari tanqidiy-tahliliy asosda ko‘rib chiqilmoqda.
- Tuman partiya tashkilotida 73 ta quyi bo‘g‘in faoliyat olib boryapti. Hozirga qadar 23 ta boshlang‘ich partiya tashkilotlarida hisobot-saylov yig‘ilishlari ko‘tarinki ruhda va uyushqoqlik bilan o‘tkazilib, quyi bo‘g‘inlar zimmasidagi yangi vazifalar belgilab berildi, - deydi tuman Kengashi apparat rahbari Ulug‘bek Umrzaqov. - Yig‘ilishlar davomida quyi bo‘g‘inlar tomonidan o‘tgan bir yil ichida amalga oshirilgan ishlar chuqur tahlil etilib, boshlang‘ich partiya tashkilotlari ish samaradorligini oshirish, ularning to‘laqonli va davr talablari darajasida faoliyat olib borishlari uchun yetarli shart-sharoitlarni yaratish zarurligi alohida e’tirof etildi.
O‘tkazilgan hisobot-saylov yig‘ilishlarida 10 ga yaqin boshlang‘ich partiya tashkilotlari raislari faoliyati qoniqarli deb topilib, ularga qayta ishonch bildirilildi.
Partiyaning belgilab bergan vazifalarni sidqidildan bajarmagan, bironta bir tashabbus ko‘rsata olmagan “Matlubod savdo” MChJ, “Uchqo‘rg‘on Paxta tozalash” AJ, “Sherstar” o‘quv markazi va tuman pochta-aloqa bo‘limi kabi 14 ga yaqin boshlang‘ich partiya tashkilotlari raislari o‘z vazifasidan ozod etilib, ushbu quyi bo‘g‘inlarga shijoatli, talabchan yangi rahbarlar saylandi.
Hisobot-saylov yig‘ilishlarida yangi saylangan barcha boshlang‘ich partiya tashkilot raislariga kelgusida partiya g‘oyalarini xalq orasida targ‘ibot qilish, tadbirkorlar va fermerlarni qo‘llab-quvvatlash, yoshlarning ma’naviy va ma’rifiy bilimlarini mustahkamlash, yoshlar va ayollarni ish bilan band qilish, deputatlar bilan hamkorlikda ishlash kabi masalalar yuzasidan zaruriy ko‘rsatmalar belgilab berildi.

Uchkurgan district dismisses 14 PPO chairmen
Currently, meetings are held in the PPO of all district (city) kengashes of the party. Discussions on the activities of the lower units operating in Uchkurgan district Kengash of UzLiDeP are conducted on a critical analytical basis.
- There are 73 lower units in at the district party organization. To date, 23 primary party organizations have held reporting and election meetings and outlined new tasks, - says Ulugbek Umrzakov, head of the district kengash administration. - At the meetings, the work carried out during the year by the lower links was deeply analyzed and the need to improve work efficiency and organization of activities in accordance with the requirements of the time was noted.
At the reporting and election meetings, the work of the chairmen of 10 PPOs was recognized as satisfactory, they were again trusted.
14 chairmen of the PPO LLC Matlubod Savdo, JSC Uchkurgon Pakhta Tozalash, the Sherstar Training Center, the district post office and other organizations due to non-fulfillment of tasks outlined by the party, lack of initiatives were released and demanding new leaders were appointed.
Newly elected leaders were given instructions regarding their activities, in particular, these were propaganda of party ideas among people, support for farmers and entrepreneurs, strengthening spiritual and enlightenment knowledge of young people, solving the issue of employing young people and women, and cooperation with deputies.