Kattaqo‘rg‘ondagi 43 BPT raisi o‘z lavozimida qoldi
Hozirgi kunda O‘zLiDeP Kattaqo‘rg‘on shahar Kengashi qoshida 5 ming 766 nafar a’zolarni birlashtirgan 92 BPT faoliyat yuritmoqda. Bu o‘tgan yilga nisbatan shaharda BPTlar soni 5 taga ko‘paygani, a’zolar soni 2 ming 166 nafarga oshganidan dalolat beradi.
Aytish joiz, hozirga qadar tumanda bo‘lib o‘tgan hisobot-saylov yig‘ilishlarida 43 BPT yetakchisining faoliyatiga yuksak baho berilib, ularga yana qayta ishonch bildirildi. Yig‘ilishlarda o‘tgan yildagi faoliyat sarhisob qilinib, joriy yilda qilinishi lozim bo‘lgan vazifalar belgilab olindi.
Ta’kidlanishicha, joylarda bo‘lib o‘tayotgan yig‘ilishlarda partiya hayotidagi eng dolzarb bo‘lib turgan – boshlang‘ich partiya tashkilotlarining moddiy-texnik bazasini mustahkamlash, siyosiy adabiyotlar, tarqatma materiallar bilan ta’minlash masalalariga jiddiy e’tibor qaratilmoqda.  Chunonchi, so‘nggi yilda BPT a’zolari sonining keskin oshishi, joylarda boshlang‘ich partiya tashkilotlari uchun yetarlicha sharoit yaratishni taqozo qilmoqda.
“Partiya Kattaqo‘rg‘on shahar Kengashi tarkibidagi barcha quyi bo‘g‘inlarda hisobot-saylov yig‘ilishlari tanqidiy va tahliliy ruhda sarhisob qilinyapti. Buni tayanch nuqtalarning ijtimoiy-iqtisodiy jarayonlarda anchagina faollashgani, partiya saflariga g‘ayratli, faol va tashabbuskor yoshlarning qabul qilingani bilan izohlash mumkin”, – deydi O‘zLiDeP Kattaqo‘rg‘on shahar Kengashi apparat rahbari N.Ortiqov.
Ha, boshlang‘ich partiya tashkilotining hayot bilan hamnafasligi, faolligi ular soni bilan emas, balki amalga oshirgan ishlari bilan belgilanadi. Zero, hisobot-saylov davrida aynan tarafdorlarimizning faolligi bilan joylardagi qator muammolar o‘z yechimini topdi.

В Каттакургане 43 председателя ППО вновь избраны на занимаемые должности
В настоящее время при Каттакурганском городском Кенгаше УзЛиДеП действуют 92 ППО, объединяющие в своих рядах 5 тысяч 766 человек. Это на 5 ППО и 2 тысячи 166 членов больше, чем в прошлом году.
На состоявшихся в районе отчетно-выборных собраниях была дана высокая оценка деятельности лидеров  43 ППО и  им высказано большое доверие. На собраниях  был заслушан отчет о деятельности в прошлом году и намечены задачи на перспективу.
На состоявшихся собраниях  серьезное внимание  уделяется актуальным задачам партии – укреплению материально-технической базы  первичных партийных организаций, обеспечению политической литературой и раздаточным материалом, поскольку в последние годы  резко возрастает число членов ППО, в связи, с чем на местах необходимо  создавать условия для работы первичных партийных организаций.
“Во всех нижних звеньях Каттакурганского городского кенгаша партии отчетно-выборные собрания проводятся в духе критики и аналитики. Это объясняется активизацией участия первичных звеньев в социально-экономических процессах, принятием в ряды партии активной и инициативной молодежи”, – сказал  руководитель аппарата Каттакурганского городского Кенгаша УзЛиДеП Н.Ортиков.
Да, активность, умение жить в ногу со временем первичных организаций определяется не количеством членов организаций, а проведенной практической работой, конкретными делами. В течение отчетного периода именно благодаря активности наших сторонников был решен ряд проблем населения на местах.