Samarqand tumani “Andijoniy” mahallasida yashovchi xalq ta’limi a’lochisi Patti aya Xolova qariyb 40 yil hududdagi 39-sonli maktabga o‘quvchilarga dars berdi. Ayni paytda u farzandlari, nevara va chevaralari ardog‘ida keksalik gashtini surmoqda.
O‘zLiDeP Samarqand tuman Kengashi raisi, xalq vakili Abudujabbor Umarov 9 may – Xotira va qadrlash kuni munosabati bilan Patti aya xonadonida bo‘lib, uning holidan xabar oldi.
–“Dunyoda eng ulug‘ kasb qaysi?” desalar hech ikkilanmay “o‘qituvchilik” deb javob beraman. Chunki bu kasb bog‘bondek gap. Bog‘bon daraxtlari hosilga kirganda qanday suyunsa, o‘qituvchi ham shogirdlari muvafaqiyatidan shunday xursand bo‘ladi. Men bugun shogirdim A.Umarovning erishgan yutuqlari bilan faxrlanaman, – deydi P.Xolova.
Mehnat faxriysi, 90 yoshli Nasrullo Narzullayev ham ko‘p yillar davomida yoshlarga saboq bergan.
–Yurtimizdagi barcha o‘zgarishlar, taraqqiyot tinchlik tufaylidir. Doim duoga qo‘l ochganda, Vatanimizga tinchlik-osoyishtalik so‘rayman.  Farzandlarimiz, shogirdlarimiz, yoshlarimiz yaratilgan shart- sharoitlardan oqilona foydalanib, yurt ravnaqi uchun xizmat qilsin, – deydi N.Narzullayev.
Ta’kidlash kerak, deputat shu kuni mehnat faxriysi, mirishkor dehqon Abdulxafiz Rahmonov xonadonida ham bo‘lib, otaxonga esdalik sovg‘alar tuhfa qildi.

Депутат Самарканда навестил ветеранов труда
Жительница махалли “Андижоний” Самаркандского района, отличник народного образования  Патти ая Холова более 40 лет работала в школе №39. Сейчас она на пенсии.
Председатель Самаркандского областного кенгаша УзЛиДеП, депутат Абудужаббор Умаров в связи 9 мая – Днем памяти и почестей навестил Патти ая.
– Если спросят: “Какая профессия самая главная?”, я без колебаний отвечу: “учитель”. Потому что эта профессия сравнима с работой садовода. Садовод радуется, когда дерево начинает плодоносить, также и учитель радуется успехам своих учеников. Сегодня я горжусь успехами своего ученика А.Умарова, – сказала П.Холова.
Ветеран труда, 90-летний Насрулло Нарзуллаев тоже на протяжении многих лет занимался обучением детей.
–Все преобразования в стране достигаются благодаря мирной жизни. Во время молитвы я прошу мира и спокойствия Родине. Чтобы наши дети, ученики, молодежь могли разумно использовать создаваемые условия и служить во имя развития страны, - сказал Н.Нарзуллаев.
В этот депутат навестил также  ветерана труда, земледельца  Абдулхафиза Рахмонова и вручил ему памятные подарки.