Yoshlar va internet madaniyati
O‘zLiDeP Qo‘qon shahar Kengashi “Yoshlar qanoti” “Xavfsiz internet” loyihasi doirasida davra suhbati o‘tkazdi.
Tadbirda asosiy e’tibor – yoshlarda axborot olish va uzatish madaniyatini shakllantirish, internetning salbiy jihatlari va uning oqibatlari, internetdan to‘g‘ri va maqsadli foydalanishga o‘rgatish va bu borada partiyaning o‘rni va rolini kuchaytirish masalasiga qaratildi.
– Bugungi kun yoshlar tarbiyasi bilan bevosita bog‘liq ishlarni nafaqat oila va ta’lim muassasasi, balki siyosiy partiyalar oldiga ham kechiktirib bo‘lmas vazifa qilib qo‘ymoqda,  –  deydi Xalq deputatlari Qo‘qon shahar Kengashidagi O'zLiDeP deputatlik guruhi ijrochi kotibi M.Yusupov. Shundan kelib chiqib, yoshlarda internet axborotlaridan foydalanish madaniyatini shakllantirishga qaratilgan targ‘ibot-tashviqot ishlarini yanada kupaytirishimiz kerak. Zero, globallashuv jarayoni chuqurlashayotgan bir sharoitda yoshlarni ijtimoiy tarmoqlardagi salbiy axborotlar ta’siridan asrash har birimizning eng asosiy burchimiz hisoblanadi.
Tadbirda oila, mahalla, ta’lim maskani o‘rtasidagi hamkorlikni mustahkamlash, yoshlarning qiziqish va intilishlarini qo‘llab-quvvatlash, ma’naviy-ma’rifiy ishlar ta’sirchanligini yanada oshirish lozimligi ta’kidlandi.
Tadbir so‘ngida loyiha doirasidagi bu kabi tadbirlarni joylarda muntazam ravishda o‘tkazishga kelishib olindi.

Молодежь и культура интернет
«Молодежным крылом» Кокандского городского кенгаша УзЛиДеП  организован «круглый стол» в рамках проекта  “Безопасный интернет”.
Основное внимание на мероприятии было уделено формированию среди молодежи  культуры получения и передачи информации, вопросам о негативных аспектах интернет и их последствиях, правильного и целевого использования интернет и усиления роли партии в этом направлении.
– В настоящее время работа по воспитанию молодежи  возлагает ответственность не только  на семью и образовательные учреждения, но и на политические партии, - сказал  исполнительный секретарь  депутатской группы УзЛиДеП  в Кокандском городском кенгаше народных депутатов М.Юсупов. Необходимо чаще проводить пропагандистскую работу  по формированию у молодежи  культуры  использования интернет. В условиях  углубления глобального процесса  нашей главной задачей должна стать защита молодежи  от негативной информации, размещаемой в социальных сетях.
На мероприятии отмечалась необходимость  укрепления сотрудничества семья-махалля- образовательное учреждение, поддержки интересов и устремлений молодых людей, усиления действенности  духовно-просветительской работы.
На мероприятии достигнута договоренность  о регулярном проведении на местах  мероприятий  в рамках проекта.