Yoshlar va internet madaniyati
O‘zLiDeP Qo‘qon shahar Kengashi “Yoshlar qanoti” “Xavfsiz internet” loyihasi doirasida davra suhbati o‘tkazdi.
Tadbirda asosiy e’tibor – yoshlarda axborot olish va uzatish madaniyatini shakllantirish, internetning salbiy jihatlari va uning oqibatlari, internetdan to‘g‘ri va maqsadli foydalanishga o‘rgatish va bu borada partiyaning o‘rni va rolini kuchaytirish masalasiga qaratildi.
– Bugungi kun yoshlar tarbiyasi bilan bevosita bog‘liq ishlarni nafaqat oila va ta’lim muassasasi, balki siyosiy partiyalar oldiga ham kechiktirib bo‘lmas vazifa qilib qo‘ymoqda,  –  deydi Xalq deputatlari Qo‘qon shahar Kengashidagi O'zLiDeP deputatlik guruhi ijrochi kotibi M.Yusupov. Shundan kelib chiqib, yoshlarda internet axborotlaridan foydalanish madaniyatini shakllantirishga qaratilgan targ‘ibot-tashviqot ishlarini yanada kupaytirishimiz kerak. Zero, globallashuv jarayoni chuqurlashayotgan bir sharoitda yoshlarni ijtimoiy tarmoqlardagi salbiy axborotlar ta’siridan asrash har birimizning eng asosiy burchimiz hisoblanadi.
Tadbirda oila, mahalla, ta’lim maskani o‘rtasidagi hamkorlikni mustahkamlash, yoshlarning qiziqish va intilishlarini qo‘llab-quvvatlash, ma’naviy-ma’rifiy ishlar ta’sirchanligini yanada oshirish lozimligi ta’kidlandi.
Tadbir so‘ngida loyiha doirasidagi bu kabi tadbirlarni joylarda muntazam ravishda o‘tkazishga kelishib olindi.

Youth and Internet culture
Youth Wing of Kokand city Kengash of UzLiDeP hosted a roundtable discussion within the framework of “Safe Internet” project.
Main attention at the event was paid to forming among young people a culture of receiving and transmitting information, issues about the negative aspects of the Internet and their consequences, correct and targeted use of the Internet and strengthening the role of the party in this direction.
– Currently, activity on youth education imposes responsibility not only on family and educational institutions, but also on political parties, – said the Executive Secretary of UzLiDeP deputy group in Kokand city council of people's deputies M. Yusupov. It is necessary to carry out more outreach activities on developing a culture of using the Internet among young people. In the context of deepening the global process, our main task should become the protection of young people from negative information posted on social networks.
At the event, the need was noted for strengthening cooperation of family – makhalla – education institution, supporting the interests and aspirations of young people, enhancing the effectiveness of spiritual and enlightenment work.