O‘zLiDeP aralashgach tadbirkor muammosi hal etiladigan bo‘ldi
Samarqand shahri Spitamen shoh ko‘chasi, 153-uyda joylashgan “Chordara qurilish” MChJ rahbari D.Rahimov tomonidan O‘zLiDeP Samarqand viloyat Kengashiga murojaat kelib tushdi.
Unda tadbirkor korxonasiga olib boruvchi yo‘l ichimlik suvi quvuri yorilganligi sababli yopilib qolganini, natijada bir necha oydan buyon qator muammolarga duch kelayotganligini bayon qilgan. Shu bilan birga bu masalani imkon qadar tezroq hal etib berishda ko‘mak so‘ragan.
Muammo partiya vakillari tomonidan atroflicha o‘rganilgach, bu masala  yuzasidan O‘zLiDeP Samarqand viloyat Kengashi raisi Sherali Yuldashev “Suvoqova” DUK Samarqand viloyat boshqarmasiga yozma murojaat qildi.
Murojaatga javoban, mutasaddilar tadbirkor D.Rahimov bilan birga muammoni joyiga borib o‘rgangan. Mutaxassislarning xulosasiga ko‘ra, ushbu hududdan o‘tuvchi 1975-80 yillarda qurilgan diametri D-800 mm bo‘lgan ichimlik suvi quvuri davriy muddatini o‘tib yaroqsiz holga kelganligi bois, bu muammo yuzaga kelgan.
Javob xatida ko‘rsatilishicha, Prezidentimizning 2018 yil 3 fevraldagi “2018-2019 yillarda  investitsiyaviy va infratuzilmaviy loyihalarni amalga oshirishni jadallashtirishga oid qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi qaroriga ko‘ra, mazkur yo‘nalishdagi quvurlarning 200 metrlik qismi qayta yangilangan.

Samarkand regional Kengash of UzLiDeP received an appeal of D. Rakhimov, the head of LLC Chordara Qurilish, located at the address: Samarkand city, Spitamen Avenue, 153.
In his address, the entrepreneur noted that a water pipe had broken through in the street leading to his enterprise, in this regard, the road was blocked, for several months creating inconvenience. He asks to solve this problem as soon as possible.
The problem was comprehensively studied by representatives of the party, and on this issue a written appeal was sent by the chairman of Samarkand regional kengash of UzLiDeP Sherali Yuldashev to Samarkand regional department of SUE “Suvokova”.
In response to the appeal, officials together with entrepreneur D. Rakhimov studied the problems on the spot. According to experts, the problem arose due to the expiration of the service life of pipes with a diameter of D-800, laid on the territory in 1975-80-ies.
In response to the appeal, it was reported that in accordance with the resolution of the President «On additional measures to intensify investment and infrastructure projects in 2018-2019» of February 3, 2018, 200 meters of water pipe were replaced in this direction.
It is also reported that at present, a replacement of 300 meters of water pipes is envisaged and to eliminate the problem, on June 1, work will begin on replacing old pipes on the territory.