O‘zLiDeP aralashgach tadbirkor muammosi hal etiladigan bo‘ldi
Samarqand shahri Spitamen shoh ko‘chasi, 153-uyda joylashgan “Chordara qurilish” MChJ rahbari D.Rahimov tomonidan O‘zLiDeP Samarqand viloyat Kengashiga murojaat kelib tushdi.
Unda tadbirkor korxonasiga olib boruvchi yo‘l ichimlik suvi quvuri yorilganligi sababli yopilib qolganini, natijada bir necha oydan buyon qator muammolarga duch kelayotganligini bayon qilgan. Shu bilan birga bu masalani imkon qadar tezroq hal etib berishda ko‘mak so‘ragan.
Muammo partiya vakillari tomonidan atroflicha o‘rganilgach, bu masala  yuzasidan O‘zLiDeP Samarqand viloyat Kengashi raisi Sherali Yuldashev “Suvoqova” DUK Samarqand viloyat boshqarmasiga yozma murojaat qildi.
Murojaatga javoban, mutasaddilar tadbirkor D.Rahimov bilan birga muammoni joyiga borib o‘rgangan. Mutaxassislarning xulosasiga ko‘ra, ushbu hududdan o‘tuvchi 1975-80 yillarda qurilgan diametri D-800 mm bo‘lgan ichimlik suvi quvuri davriy muddatini o‘tib yaroqsiz holga kelganligi bois, bu muammo yuzaga kelgan.
Javob xatida ko‘rsatilishicha, Prezidentimizning 2018 yil 3 fevraldagi “2018-2019 yillarda  investitsiyaviy va infratuzilmaviy loyihalarni amalga oshirishni jadallashtirishga oid qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi qaroriga ko‘ra, mazkur yo‘nalishdagi quvurlarning 200 metrlik qismi qayta yangilangan.

Проблема предпринимателя решена после вмешательства УзЛиДеП
В Самаркандский областной кенгаш УзЛиДеП поступило обращение Д.Рахимова, руководителя ООО “Чордара курилиш”, размещенного по адресу: город Самарканд, проспект Спитамен, дом 153.
В своем обращении предприниматель сообщил, что на улице, ведущей к его предприятию, прорвало водопроводную трубу, в этой связи дорога перекрыта,   на протяжении нескольких месяцев создает неудобства. И просит по возможности быстрее решить эту проблему.
Проблема была всесторонне изучена представителями партии, и по данному вопросу было направлено  письменное обращение председателя Самаркандского областного  кенгаша УзЛиДеП Шерали Юлдашева в Самаркандское  областное управление ГУП  “Сувокова”.
В ответ на обращение должностные  лица вместе с предпринимателем  Д.Рахимовым изучили проблемы на месте. По заключению специалистов, проблема возникла в связи с истечением срока   эксплуатации труб диаметром Д-800, проложенных на территории  в 1975-80-х годах.
В ответ на обращение сообщили, что в соответствии с постановлением Президента «О дополнительных мерах по активизации  инвестиционных и инфраструктурных проектов в 2018-2019 годах» от 3 февраля  2018 года  в этом направлении  заменены  200 метров водопровода.
Также сообщается, что в настоящее время предусмотрена замена 300 метров водопровода и для устранения проблемы  с 1 июня на территории начнется работа по замене старых труб.