Jizzaxda O‘zLiDeP vakillari malaka oshirdi
O‘zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi siyosiy ta’lim markazi partiya Jizzax viloyat, tuman va shahar Kengashi xodimlari, Xalq deputatlari tuman va shahar Kengashidagi partiya deputatlik guruhi ijrochi kotiblari, deputatlik guruhi rahbarlari hamda BPT raislari uchun o‘quv-seminar tashkil etdi.
Seminarda dastlab, mamlakatimizda olib borilayotgan ijtimoiy-iqtisodiy islohotlar jarayonida O‘zLiDeP tomonidan amalga oshirilayotgan ishlar xususida so‘z yuritildi. Xalqimiz turmush darajasini yanada oshirish maqsadida yechimini kutayotgan muammolar va ularni hal etish chora-tadbirlari muhokama etildi.
“Ayni chog‘da deyarli har kuni mamlakatimiz taraqqiyotining turli sohalari bo‘yicha kamida 2-3 ta qaror yoki farmon chiqarilmoqda. Chunki kundalik turmushda muammolar ko‘pligi va ularni hal qilish zarurati shuni taqozo etmoqda. Shu nuqtai nazardan bugun har bir partiya vakili Prezidentimiz tomonidan qabul qilinayotgan qaror va farmonlarning ijrosini ta’minlashda faol ishtirok etishlari darkor”, – deydi O‘zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi bo‘lim mudiri N.Alimov.
Shu kuni Jizzax iqtisodiyot kasb-hunar kollejida ham partiya vakillari uchun o‘quv-seminar tashkil etildi.
Unda partiya Jizzax viloyat, Sh.Rashidov, Paxtakor, Forish, Do‘stlik, Arnasoy, Zafarobod va Mirzacho‘l tuman Kengashlari xodimlari, mahalliy kengash deputatlari, boshlang‘ich partiya tashkilotlari raislari ishtirok etdi.
Seminar davomida hududiy partiya tashkilotlari va mahalliy Kengashlardagi partiya deputatlik guruhlari faoliyatidagi muammo va kamchiliklar ham muhokama etildi. Mavjud muammolarni bartaraf etish yuzasidan fikr almashildi.
Seminar yakunida ishtirokchilarga anketa-savolnoma tarqatildi va har bir ishtirokchidan tashkil etilgan o‘quv-seminar bo‘yicha fikr-muloxazalari olindi. Mavjud muammo va kamchiliklar o‘rganib chiqilib, birgalikda tahlil qilindi.
O‘zLiDeP “Ayollar qanoti” yo‘nalishiga mas’ul xodimlar uchun o‘quv-seminar tashkil etildi
04.08.2022, 16:17
Deputatlik eshituvi: Sirdaryoda 1482 nafar turli yoshdagi ishsiz, kasb-hunarga ega bo‘lmagan fuqarolar o‘qitilgan
22.04.2022, 15:45
Taraqqiyot strategiyasi: Ta’lim sifatini oshirish masalalari muhokama qilindi
04.02.2022, 15:17
Deputat yordamchilari o‘qitilyapti
16.12.2021, 15:39
Bandixonlik ishsiz fuqarolarga issiqxona faoliyati bo‘yicha master klass tashkil qilindi
13.12.2021, 11:55
Юсуфов Мардонбек2019-06-01 17:43:50
Ушбу ўқув семинар жуда қизғин рухда бўлиб ўтди.Маьрузачилар орқали жуда кўп маьлумотларини билиб олдик.Тадбир ташкилотчиларига катта рахмат.

Повышение квалификации представителей УзЛиДеП
Центром политического образования исполнительного комитета политического совета УзЛиДеП  организован учебный семинар для  работников Джизакского областного, районных и городских кенгашей, исполнительных секретарей  депутатских групп партии в районных и городских кенгашах народных депутатов, руководителей депутатских групп и председателей ППО.
На семинаре речь шла  об участии  УзЛиДеП в проводимых в стране социально-экономических реформах.  Обсуждались вопросы решения проблем на пути повышения  уровня жизни народа.
“В настоящее время  в стране ежедневно  подписываются  2-3 указа или постановления по различным сферам развития страны. Этого требует наличие многих проблем в повседневной жизни  и необходимость их решения. В этой связи  на нынешнем этапе каждый представитель должен принимать активное участие  в обеспечении исполнения  постановлений и указов Президента”, – сказал  заведующий отделом исполнительного комитета политического совета УзЛиДеП  Н.Алимов.
В этот день учебный семинар был организован и для представителей  партии в Джизакском экономическом профессиональном колледже.
В нем приняли участие  работники  Джизакского областного, Ш.Рашидовского, Пахтакорского, Фаришского, Дустликского, Арнасайского, Зафарабадского и Мирзачульского кенгашей, депутаты местных кенгашей, председатели первичных партийных организаций.
В ходе семинара обсуждались проблемы и недостатки в деятельности территориальных партийных организаций и депутатских группах партии в местных кенгашах. Состоялся обмен мнениями по вопросам устранения проблем.
В конце семинара участникам роздали  анкеты, в которых они изложили собственные мнения  о состоявшемся учебном семинаре. Совместно были рассмотрены имеющиеся  проблемы.