Partiya faollari uchun navbatdagi o‘quv-seminar Namanganda tashkil etildi
O‘zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi huzuridagi Siyosiy ta’lim markazi tomonidan Namangan viloyat, tuman va shahar Kengashlari mas’ul xodimlari, deputatlik guruhlari a’zolari va partiya faollari uchun o‘quv-seminar tashkil qilindi.
Mazkur o‘quv-seminarda O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2018 yil 28 dekabrdagi O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisiga Murojaatnomasida belgilangan ustuvor vazifalarni amalga oshirishga oid davlat Dasturi ijrosini ta’minlash bo‘yicha partiya tomonidan amalga oshiriladigan kompleks chora-tadbirlar dasturining Namangan viloyat Kengashidagi ijrosi, “Obod qishloq”, “Obod mahalla”, “Har bir oila – tadbirkor”, “Yoshlar – kelajagimiz” Davlat dasturlari to‘g‘risidagi Qarorlari va yoshlar ta’lim-tarbiyasi uchun qo‘shimcha sharoitlar yaratish, xotin-qizlar bandligini oshirishga qaratilgan kompleks chora-tadbirlarni o‘z ichiga olgan 5 ta tashabbusini amaliyotga joriy etishda partiya faollari oldida turgan asosiy vazifalar muhokama qilindi.
- Bugungi o‘quv-seminar qizg‘in, baxs-munozaralarga boy tarzda o‘tdi, bunda biz guruhlarga ajralgan xolda Prezidentimizning “Obod qishloq”, “Obod mahalla”, “Har bir oila – tadbirkor”, “Yoshlar – kelajagimiz” davlat dasturlarini o‘z tumanimizda ijrosini BPTlar misolida tahlil qilib chiqdik, - deydi O‘zLiDeP To‘raqo‘rg‘on tuman Kengashi apparat rahbari Nigora Nazarova. –Birgina tumanimizdagi “Dilrabo SD” qo‘shma korhonasi qoshida tashkil etilgan qo‘yi bo‘g‘in hamkorligida o‘nlab yoshlarga “Yoshlar – kelajagimiz” Davlat dasturi bo‘yicha imtiyozli kreditlar olishga ko‘maklashildi. Qolaversa, ana shu yoshlarga qo‘shma korxona ko‘magi bilan ustoz-shogird an’anasi asosida tadbirkorlik ko‘nikmalari shakllantirib kelinmoqda.
O‘quv-seminar davomida ishtrokchilar partiya tizimiga zamonaviy bilim va ko‘nikmalarni puxta egallagan, yangicha fikrlaydigan yetarli hayotiy tajribaga ega bo‘lgan kadrlarni jalb qilish va istiqbolli kadrlar zaxirasini shakllantirish mexanizmlari, O‘zbekiston Respublikasining saylov qonunchiligi va saylov tizimi, O‘zbekiston Respublikasi Saylov kodeksining mazmun-mohiyati, o‘ziga xos xususiyatlari hamda uning normalarini amaliyotga joriy etish mexanizmlari, saylov jarayonlarida partiya faollarining omma bilan ishlash texnologiyalari va zamonaviy axborot-kommunikatsiya texnologiyalari, shu jumladan, ijtimoiy tarmoqlarda ishlash va foydalanish yo‘llari kabi mavzularda ham ma’ruzalar tingladilar.
Seminar yakunida “Obod qishloq”, “Obod mahalla”, “Har bir oila – tadbirkor” va “Yoshlar – kelajagimiz” davlat dasturi ijrosi bo‘yicha partiya oldida turgan galdagi vazifalar belgilab olindi.
Yangi tahrirdagi Konstitutsiya o‘qitilmoqda, o‘rganilmoqda
05.09.2023, 16:36
Referendumda O`zLiDePdan ishtirok etadigan kuzatuvchilar uchun o‘quv-seminar o‘tkazilmoqda
18.04.2023, 17:28
Deputatlar faoliyatini jonlantirishga qaratilgan amaliy seminar o‘tkazildi
27.01.2023, 18:11
O’quv-seminarning navbatdagisi Murojaatnomada xotin-qizlar yo‘nalishidagi ustuvor vazifalarga bag‘ishlandi

Очередной учебный семинар для активистов партии организован в Намангане
Центром политического образования при исполнительном комитете политического совета УзЛиДеП  организован учебный семинар для ответственных работников Наманганского областного, районных и городских кенгашей, членов депутатских групп и активистов партии.
На учебном семинаре  обсуждались исполнение Наманганским областным кенгашем  программы комплекса мероприятий по обеспечению исполнения задач Государственной программы, намеченных  в Послании Президента Республики Узбекистан  Олий Мажлису от 28 декабря 2018 года, а также стоящие перед активистами партии основные задачи по исполнению государственных программ “Обод кишлок”, “Обод махалла”, “Каждая семья - предприниматель”, “Молодежь – наше будущее” и  внедрению в жизнь  5 инициатив, вбирающих в себя создание  дополнительных условий для воспитания молодежи,  обеспечение занятости женщин.
- Учебный семинар  прошел очень интересно и полемично, разделившись на группы,  мы на примере ППО анализировали  исполнение в районе государственных программ “Обод кишлок”, “Обод махалла”, “Каждая семья - предприниматель”, “Молодежь – наше будущее” , - сказала руководитель аппарата Туракурганского районного кенгаша  УзЛиДеП Нигора Назарова. –В нашем районе при содействии  нижнего звена партии совместного предприятия  “Dilrabo SD” десяткам молодым людям оказано содействие в получении кредита  в рамках программы  “Молодежь – наше будущее”. На основе традиции школы «мастер-ученик» предприятие  помогает молодым людям  в приобретении предпринимательских навыков.
Участники семинара заслушали доклады о механизмах  привлечения в ряды партии и формирования кадрового резерва из числа мыслящих по-новому, обладающих современными знаниями, богатым жизненным опытом людей,
избирательном законодательстве и системы выборов в Республике Узбекистан, сути, значении и особенностях  Кодекса о выборах в Республике Узбекистан и механизме внедрения  норм кодекса, технологии работы активистов партии с населением в избирательном процессе, современных информационно-коммуникационных технологиях, использовании социальных сетей.
В конце семинара  намечены задачи партии по исполнению государственных программ “Обод кишлок”, “Обод махалла”, “Каждая семья - предприниматель”, “Молодежь – наше будущее”.