Partiya faollari uchun navbatdagi o‘quv-seminar Namanganda tashkil etildi
O‘zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi huzuridagi Siyosiy ta’lim markazi tomonidan Namangan viloyat, tuman va shahar Kengashlari mas’ul xodimlari, deputatlik guruhlari a’zolari va partiya faollari uchun o‘quv-seminar tashkil qilindi.
Mazkur o‘quv-seminarda O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2018 yil 28 dekabrdagi O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisiga Murojaatnomasida belgilangan ustuvor vazifalarni amalga oshirishga oid davlat Dasturi ijrosini ta’minlash bo‘yicha partiya tomonidan amalga oshiriladigan kompleks chora-tadbirlar dasturining Namangan viloyat Kengashidagi ijrosi, “Obod qishloq”, “Obod mahalla”, “Har bir oila – tadbirkor”, “Yoshlar – kelajagimiz” Davlat dasturlari to‘g‘risidagi Qarorlari va yoshlar ta’lim-tarbiyasi uchun qo‘shimcha sharoitlar yaratish, xotin-qizlar bandligini oshirishga qaratilgan kompleks chora-tadbirlarni o‘z ichiga olgan 5 ta tashabbusini amaliyotga joriy etishda partiya faollari oldida turgan asosiy vazifalar muhokama qilindi.
- Bugungi o‘quv-seminar qizg‘in, baxs-munozaralarga boy tarzda o‘tdi, bunda biz guruhlarga ajralgan xolda Prezidentimizning “Obod qishloq”, “Obod mahalla”, “Har bir oila – tadbirkor”, “Yoshlar – kelajagimiz” davlat dasturlarini o‘z tumanimizda ijrosini BPTlar misolida tahlil qilib chiqdik, - deydi O‘zLiDeP To‘raqo‘rg‘on tuman Kengashi apparat rahbari Nigora Nazarova. –Birgina tumanimizdagi “Dilrabo SD” qo‘shma korhonasi qoshida tashkil etilgan qo‘yi bo‘g‘in hamkorligida o‘nlab yoshlarga “Yoshlar – kelajagimiz” Davlat dasturi bo‘yicha imtiyozli kreditlar olishga ko‘maklashildi. Qolaversa, ana shu yoshlarga qo‘shma korxona ko‘magi bilan ustoz-shogird an’anasi asosida tadbirkorlik ko‘nikmalari shakllantirib kelinmoqda.
O‘quv-seminar davomida ishtrokchilar partiya tizimiga zamonaviy bilim va ko‘nikmalarni puxta egallagan, yangicha fikrlaydigan yetarli hayotiy tajribaga ega bo‘lgan kadrlarni jalb qilish va istiqbolli kadrlar zaxirasini shakllantirish mexanizmlari, O‘zbekiston Respublikasining saylov qonunchiligi va saylov tizimi, O‘zbekiston Respublikasi Saylov kodeksining mazmun-mohiyati, o‘ziga xos xususiyatlari hamda uning normalarini amaliyotga joriy etish mexanizmlari, saylov jarayonlarida partiya faollarining omma bilan ishlash texnologiyalari va zamonaviy axborot-kommunikatsiya texnologiyalari, shu jumladan, ijtimoiy tarmoqlarda ishlash va foydalanish yo‘llari kabi mavzularda ham ma’ruzalar tingladilar.
Seminar yakunida “Obod qishloq”, “Obod mahalla”, “Har bir oila – tadbirkor” va “Yoshlar – kelajagimiz” davlat dasturi ijrosi bo‘yicha partiya oldida turgan galdagi vazifalar belgilab olindi.
Yangi tahrirdagi Konstitutsiya o‘qitilmoqda, o‘rganilmoqda
05.09.2023, 16:36
Referendumda O`zLiDePdan ishtirok etadigan kuzatuvchilar uchun o‘quv-seminar o‘tkazilmoqda
18.04.2023, 17:28
Deputatlar faoliyatini jonlantirishga qaratilgan amaliy seminar o‘tkazildi
27.01.2023, 18:11
O’quv-seminarning navbatdagisi Murojaatnomada xotin-qizlar yo‘nalishidagi ustuvor vazifalarga bag‘ishlandi

A Center for Political Education under the Executive Committee of the Political Council of UzLiDeP organized a training workshop for senior officials of Namangan regional, district and city councils, members of deputy groups and party activists.
Execution by Namangan regional Kengash of a program of measures to ensure the execution of tasks of the State Program, outlined in the Address of the President of the Republic of Uzbekistan to the Oliy Majlis of December 28, 2018, as well as the main tasks of the party activists for the execution of the state programs “Obod qishloq” (Prosperous village), “Obod makhalla” (Prosperous neighborhood), “Every family entrepreneur”, “Youth is our future” and  implementation of Five Initiatives, which include the creation of additional conditions for education of youth, employment of women was discussed at the training workshop.
“The training workshop was very interesting and controversial, divided into groups, we analyzed the implementation of the state programs “Obod qishloq”, “Obod makhalla”, “Every family entrepreneur”, “Youth is our future” as an example”, said head of administration of Turakurgan District Kengash of UzLiDeP Nigora Nazarova. “In our district, with the assistance of primary party organization, Dilrabo SD joint venture, dozens of young people were assisted in obtaining a loan under the program “Youth is our future”. Based on the tradition of the master-apprentice of a school, the company helps young people to acquire entrepreneurial skills.
Workshop participants heard reports on mechanisms for recruiting people in the party from the number of thinkers with modern knowledge, rich life experience, electoral legislation and electoral system in the Republic of Uzbekistan, the essence, meaning and peculiarities of the Code on Elections in the Republic of Uzbekistan and the mechanism for implementing the norms of the code, the technology of work of party activists with the population in the electoral process, modern information and communication technologies, the use of social networks.
Following the workshop, the tasks of the party are outlined for the execution of the state programs “Obod qishloq”, “Obod makhalla”, “Every family entrepreneur”, “Youth is our future”.