Biz uchun ustuvor masala – tez va shoshilinch tibbiy yordamni yanada rivojlantirish
1 - “Shifokorlar” saylov okrugidan Toshkent shahar Xalq deputatlari Olmazor tuman Kengashi deputatligiga O‘zLiDePdan nomzod Abduqaxxor To‘xtayev o‘z saylovchilari bilan uchrashdi.
Uchrashuvda tibbiy xizmat sifatini oshirish, sohaga malakali kadrlarni jalb qilish, dori-darmon vositalari narhini mo‘‘tadillashtirish kabi masalalar ko‘tarildi.
— Biz uchun ustuvor masala – sog‘liqni saqlash tizimini, eng avvalo, uning boshlang‘ich bo‘g‘ini, tez va shoshilinch tibbiy yordamni yanada rivojlantirish, zamonaviy tibbiyot yutuqlarini joriy etish, oilalar sog‘lig‘ini mustahkamlashdir, - deydi  Abduqaxxor To‘xtayev. —Saylovchilarimizga arzon, sifatli va malakali tibbiy yordam sohasiga xususiy kapitalni jalb etish orqali sog‘lom raqobat muhitini yaratish, davlat-xususiy sherikligi tamoyillari asosida tibbiyot sifatini tubdan yaxshilash tarafdori ekanligimizni ta’kidladik. Shuningdek, biz sog‘liqni saqlashning xususiy sektorini barqaror rivojlantirish, xorijiy investitsiyalar va yuksak malakali chet ellik mutaxassislarni jalb etish, xususiy tibbiyot sohasidagi kadrlarni tayyorlash, qayta tayyorlash va malakasini oshirishni kengaytirish, tibbiy turizmni va tibbiy xizmatlar eksportini rivojlantirishga doir chora-tadbirlarni qo‘llab-quvvatlashimizni va bu borada aniq, amaliy ishlar bilan o‘z oldimizga qo‘ygan maqsadlar sari dadil qadam tashlayotganligimizni misollar bilan tushuntirib o‘tdik.
Qizg‘in savol-javoblarga boy tarzda o‘tgan uchrashuvda poytaxtimiz hayotining ijtimoiy-iqtisodiy, madaniy-ma’rifiy sohalariga ham batafsil to‘xtalib o‘tildi.

Для нас приоритетный вопрос – дальнейшее развитие скорой и экстренной медицинской помощи
Кандидат в депутаты Алмазарского районного Кенгаша народных депутатов города Ташкента от избирательного округа №1 - “Шифокорлар”  Абдукаххор Тухтаев встретился со своими избирателями.
В ходе встречи говорилось о вопросах повышения качества медицинских услуг, привлечении в сферу квалифицированных кадров, оптимизации цен на лекарственные средства.
—Для нас приоритетный вопрос – это дальнейшее развитие системы здравоохранения, прежде всего, ее первичного звена, скорой и экстренной медицинской помощи, внедрение достижений современной медицины, укрепление здоровья семей, - сказал Абдукаххор Тухтаев. —Мы подчеркнули свою приверженность созданию здоровой конкурентной среды посредством привлечения частного капитала в сферу оказания избирателям доступной, качественной и квалифицированной медицинской помощи, коренному улучшению качестве медицины на основе принципов государственно-частного партнерства. Также мы на конкретных примерах разъяснили то, что являемся сторонниками устойчивого развития частного сектора здравоохранения, привлечения иностранных инвестиций и высококвалифицированных зарубежных специалистов, расширения подготовки, переподготовки и повышения квалификации кадров в сыере частной медицины, развития медицинского туризма и экспорта медицинских услуг.
В ходе встречи, прошедшей в духе активных вопросов и ответов, подробно говорилось также о жизни нашей столицы в социально-экономической, культурно-просветительской сферах.