Tadbirkorlarga ko‘rsatilayotgan e’tibor – kuchimizga kuch qo‘shadi
Prezidentimiz rahbarligida o‘tkazilgan videoselektor yig‘ilishini barchamiz nihoyatda kuchli hayojon bilan tingladik. Yurtboshimiz o‘z ma’ruzalarida mamlakatimizda amalga oshirilayotgan keng miqyosdagi yutuqlarimizni e’tirof etgan holda, ayrim muammo va kamchiliklarimizni juda oddiy qilib tushuntirib berdilar. Ma’ruzani eshitib, faoliyatimizga butunlay boshqacha ko‘z bilan qarashimiz kerakligini, uni tubdan o‘zgartirishimiz fursati yetib kelganligini anglab yetdik.
Prezidentimiz mazkur yig‘ilishda yangi – 2018 yilga yurtimizda “Faol tadbirkorlik, innovatsion g‘oyalar va texnologiyalarni qo‘llab-quvvatlash yili” deb nom berilishi biz tadbirkorlarga yangi imkoniyatlar eshigini ochdi. “Yangi fikr, g‘oya, innovatsiya bo‘lmasa, yutqazamiz, buni har hokim bilib olishi kerak”,- deya ta’kidladi yurtboshimiz.
Ayniqsa, muhtaram Prezidentimizning “Tekshirishlar o‘tkazishga ruxsat berishning maxsus elektron axborot tizimiga o‘tish va uning nazoratini Bosh prokuraturaga yuklash hamda barcha tadbirkorlik sub’ektlarining moliyaviy-xo‘jalik faoliyatini tekshirishni 2 yil muddatga to‘xtatish to‘g‘risidagi” takliflari barchamizga birdek manzur bo‘ldi.
Prezidentimizning bildirgan taklif va ko‘rsatmalari biz  tadbirkorlarni mamlakatimizning ravnaqi yo‘lida hormay tolmay ishlashimizga madadkor bo‘ladi. Biz tadbirkorlarni doimo qo‘llab-quvvatlayotganliklari hamda keng imkoniyatlar yaratib berayotganliklari uchun o‘z minnatdorchiligimizni bildiramiz.

Внимание предпринимателям придает нам сил и энергии
Мы с большим воодушевлением слушали видеоселекторное совещание, проведенное под председательством Президента нашей страны. Глава нашего государства в своем докладе, подчеркивая масштабные достижения в деле реализации последовательных реформ, также очень доступно разъяснил некоторые проблемы и недостатки. Заслушав доклад, мы осознали, что должны совершенно по-новому подходить к своей деятельности, в корне пересмотреть методы и принципы работы.
Президент нашей страны на данном заседании объявил новый – 2018 год в нашей стране “Годом поддержки активного предпринимательства, инновационных идей и технологий”, что открывает для нас, предпринимателей новые возможности. Руководитель нашей страны подчеркнул, “кто выигрывает в нынешнем стремительно развивающемся мире? Только то государство, которое опирается на новую мысль, новую идею, инновацию”.
Особенно, всех нас воодушевили предложения Президента нашей страны о переходе на специальную электронную информационную систему выдачи разрешения на проведение проверок и возложении его контроля за Генеральную прокуратуру, а также о прекращении сроком на 2 года проверок финансово-хозяйственной деятельности всех субъектов предпринимательства.
Высказанные Президентом нашей страны предложения и указания служат для нас, предпринимателей, опорой и поддержкой в нашей дальнейшей работе на пути процветания нашей страны. Мы выражаем безграничную признательность главе нашего государства за всестороннюю поддержку и создание широких возможностей.