Deputat ko‘magida "Turkiston" mahallasiga toza ichimlik suvi keldi
Deputat xalqning ishonchli vakili sifatida saylovchilarning dardu tashvishlari,  ularning  turmush  sharoiti bilan yaqindan tanishib, muammo va kamchiliklarni  bartaraf etish, maqbul yechimlarini topishda tashabbuskor bo‘lishi kerak.
To‘rtko‘l tumani  "Turkiston" mahalla fuqarolar yig‘inida 4 ming 225 nafar aholi istiqomat qilib kelmoqda. Ushbu hududga  qarashli "Umid" va "Paxtakor" ko‘chalari  ahli  20 yildan buyon ichimlik suvidan aziyat chekmoqda.
Shu  kunga  qadar ular  qo‘shni mahalladan suv  ichgan. Ichimlik suvidan aziyat chekkan xalq esa  ushbu  hududdan  saylangan  Xalq deputatlari To‘rtko‘l  tuman Kengashidagi O'zLiDeP deputatlik guruhi rahbari Baxtiyar Masharipovga murojaat etdi.
Noib  darhol  ushbu  muammo yuzasidan  aholi bilan uchrashib, vaziyatni atroflicha o‘rganib chiqdi va "Qoraqalpoq suv ta’minot" mas’uliyati cheklangan jamiyati To‘rtko‘l tuman bo‘limi boshlig‘i O’.Matniyazovga  deputatlik so‘rovini yubordi.

A water pipeline was laid in “Turkiston” makhalla with the assistance of a deputy
A deputy, as a trusted representative of people, is obliged to know the problems of voters, to seek and find ways for solving them.
4,225 people live in the citizens’ assembly of “Turkiston” makhalla of Turtkul district. There is no drinking water on the streets of “Umid” and “Pakhtakor” of this makhalla for 20 years. Residents have to carry water from neighboring makhallas.
On this issue, residents wrote an appeal to Bakhtiyar Masharipov, the head of UzLiDeP deputy group in Turtkul District Council of People’s Deputies elected from this territory.
Representative of people met with the residents, studied the situation in detail and sent a deputy inquiry to the head of Turtkul district department of LLC Qoraqalpoq Suv Taminot U. Matniyazov.
Head of the enterprise sent engineers to study the situation, then work began on laying the water pipes. Now the residents of these streets have clean drinking water.