Deputat ko‘magida "Turkiston" mahallasiga toza ichimlik suvi keldi
Deputat xalqning ishonchli vakili sifatida saylovchilarning dardu tashvishlari,  ularning  turmush  sharoiti bilan yaqindan tanishib, muammo va kamchiliklarni  bartaraf etish, maqbul yechimlarini topishda tashabbuskor bo‘lishi kerak.
To‘rtko‘l tumani  "Turkiston" mahalla fuqarolar yig‘inida 4 ming 225 nafar aholi istiqomat qilib kelmoqda. Ushbu hududga  qarashli "Umid" va "Paxtakor" ko‘chalari  ahli  20 yildan buyon ichimlik suvidan aziyat chekmoqda.
Shu  kunga  qadar ular  qo‘shni mahalladan suv  ichgan. Ichimlik suvidan aziyat chekkan xalq esa  ushbu  hududdan  saylangan  Xalq deputatlari To‘rtko‘l  tuman Kengashidagi O'zLiDeP deputatlik guruhi rahbari Baxtiyar Masharipovga murojaat etdi.
Noib  darhol  ushbu  muammo yuzasidan  aholi bilan uchrashib, vaziyatni atroflicha o‘rganib chiqdi va "Qoraqalpoq suv ta’minot" mas’uliyati cheklangan jamiyati To‘rtko‘l tuman bo‘limi boshlig‘i O’.Matniyazovga  deputatlik so‘rovini yubordi.

При содействии депутата проложен водопровод в махаллю "Туркистон"
Депутат, как доверенный представитель  народа, обязан  знать проблемы избирателей, искать и находить пути  их решения.
В сходе граждан  махалли   "Туркистон" Турткульского района  проживает  4 225 человек.  На улицах  "Умид" и "Пахтакор" этой махалли  вот уже 20 лет нет питьевой воды. Жителям приходится носить воду  из соседних  махаллей.
По данной проблеме  жители  написали обращение   избранному  от этой территории руководителю депутатской группы УзЛиДе в Турткульском районном кенгаше  народных депутатов  Бахтияру Машарипову.
Представитель народа встретился с жителями, подробно  изучил ситуацию и направил депутатский запрос  начальнику Турткульского районного отдела ООО  "Коракалпок сув таъминот"  У.Матниязову.
Руководитель предприятия  направил инженеров для изучения   ситуации, затем была начата работа по прокладке водопровода.  Теперь у  жителей этих улиц  есть чистая питьевая вода.