O‘zLiDeP deputatlari “Baqanshaqli” hududida bolalar bog‘chasi qurishga ko‘maklashadi
O‘zLiDeP Nukus tumani Kengashi tomonidan O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Sh.Mirziyoyevning Oliy Majlisga qilgan Murojaatnomasini joylarda targ‘ib qilish va unda belgilab berilgan vazifalarning ijrosini ta’minlash maqsadida va joriy yilning Faol tadbirkorlik, innovatsion g‘oyalar va texnologiyalarni qo‘llab-quvvatlash yili munosabati bilan seminar o‘tkazildi.
Tadbirda O‘zLiDeP Nukus tuman Kengashi xodimlari, tumandagi “Baqanshaqli” OFY, “Paraxatshiliq”, “Aqmang‘it” PFY aholisi, tadbirkorlar va OAV vakillari  ishtirok etdi.
Tadbir ishtirokchilari Xalq deputatlari Nukus tuman Kengashidagi  O‘zLiDeP deputatlik guruhi a’zolariga o‘zlarini qiynayotgan masalalar yuzasidan murojaat qilishdi.
Tadbir davomida “Baqanshaqli” OFY hududida bolalar bog‘chasi yo‘qligi ta’kidlandi. Mazkur masala yuzasidan partiya deputatlik guruhi a’zolari tomonidan maktabgacha ta’lim vazirligining tuman bo‘limiga deputatlik so‘rovi jo‘natilishi va bu masalada amaliy yordam ko‘rsatilishi aytib o‘tildi.
– Prezidentimiz barcha sohalarda vaziyatni har tomonlama o‘rganish va mavjud muammolarni hal etish uchun  chora-tadbirlar ishlab chiqishda Oliy Majlis palatalari va siyosiy partiyalar rolini yanada  kuchaytirish  kerakligini ta’kidlagan edi, – dedi Xalq deputatlari Nukus tuman Kengashidagi O‘zLiDeP deputatlik guruhi a’zosi Urinbay Nazarbayev. – Eng muhimi, hayotdagi o‘zgarishlarni xalqimiz bilishi va davlat hokimiyati tizimida o‘z vakili borligini his etishi kerak. Maxsus tuzilgan reja asosida fraksiyamiz a’zolari bilan joylarda uchrashuv, seminar-treninglar va sayyor qabullar o‘tkazilmoqda.

Депутаты УзЛиДеП будут содействовать строительству детского сада на территории аула “Баканшакли”
Нукусским районным Советом УзЛиДеП в целях пропаганды на местах Послания Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева к Олий Мажлису и обеспечения исполнения намеченных в нем задач и в связи с Годом поддержки предпринимательства, инновационных идей и технологий проведен семинар.
В мероприятии приняли участие работники Нукусского районного Совета УзЛиДеП, сходов граждан аулов “Баканшакли”, “Парахатшилик”, “Акмангит”, предприниматели и представители СМИ.
Участники мероприятия обратились к членам депутатской группы УзЛиДеП в Нукусском районном Кенгаше народных депутатов по волнующим их вопросам.
В ходе мероприятия отмечалось, что на территории аула “Баканшакли” нет детского сада. Говорилось о том, что членами депутатской группы партии будет направлен депутатский запрос в районный отдел Министерства дошкольного образования и будет оказана практическая помощь в этом вопросе.
– Президент нашей страны отметил необходимость дальнейшего усиления роли палат Олий Мажлиса и политических партий во всестороннем изучении ситуации во всех сферах и разработке мер для решения имеющихся проблем, – сказал член депутатской группы УзЛиДеП в Нукусском районном Кенгаше народных депутатов Уринбай Назарбаев. – Самое важное, наш народ должен знать происходящие в жизни изменения и чувствовать то, что в системе государственной власти есть их представитель. На основе специально составленного плана члены нашей фракции проводят встречи, семинары-тренинги и выездные приемы на местах.