Birinchi Prezidentimizni xotirlab
O‘zLiDeP  Qorao‘zak  tuman Kengashi tashabbusi bilan O‘zbekiston Respublikasining Birinchi Prezidenti Islom Karimovning xotirasini abadiylashtirish va tavalludining 80 yilligi munosabati bilan “Mustaqilliq me’mori” mavzusida yoshlar bilan ushrachuv tashkil etildi.
Tadbirda Qorao‘zak agrosanoat kasb-hunar kolleji manaviy-ma’rifiy ishlari bo‘yicha direktor o‘rinbosari A.Babanazarov so‘zga chiqib, O‘zbekiston Respublikasining Birinchi Prezidenti I.Karimov hayoti va faoliyati davomida suveren va mustaqil O‘zbekistonni barpo etib, xalqparvar demokratik huquqiy davlat yaratib, halq tinchligi va milliy totuvligini ta’minlashga qo‘shgan ulkan hissasi haqida yoshlarga keng ma’lumot berdi.
Uchrashuv ishtirokchilari tomonidan Islom Karimov mustaqil O‘zbekiston davlatining asoschisi, yurtimizni sobiq mustabid tuzumi qaramligidan ozod qilib, uni mustaqil davlat qilgan, dunyoda “O‘zbek modeli” degan nom bilan tan olinishi taminlab, jahon miqiyosida katta obro‘-e’tibor qozongan, buyuk davlat va siyosat arbobi sifatida Vatanimiz tarixida o‘chmas va yorqin iz qoldirgani alohida ta’kidlab o‘tildi.
Xalqimiz, qisqa muddat ichida ya’ni, 25 yilda erishgan barcha yutuq va marralarini haqli ravishda Birinchi Prezident Islom Karimov nomi bilan bog‘laydi va shu ulug‘ insonning beqiyos xizmatlari deb biladi.

Remembering the country's First President
Karauzyak district council of UzLiDeP with the participation of youth organized a meeting on the theme "Architect of Independence" dedicated to the 80th anniversary of the First President of Uzbekistan, the great state and political figure Islam Karimov.
At the meeting, deputy director for spiritual and educational work of the Karauzyak agro industrial professional college A. Babanazarov in his speech highly assessed the contribution of Islam Karimov to the formation of Uzbekistan as a legal democratic state.
The participants of the event noted that Islam Karimov was the greatest politician of our time, far-sighted and strategically-minded executive. The implementation of the noble ideas put forward by the First President of Uzbekistan, as well as measures to build a socially oriented market economy enabled to ensure the significant increase in the level and quality of life.
Our people rightfully link all the successes and milestones achieved in a short time, over 25 years, with the name of the First President Islam Karimov, and consider them as the boundless merits of this great man.