Partiyaviy loyihalar g‘oliblariga banklar tomonidan imtiyozli kreditlar ajratilishi navoiylik yoshlarning O‘zLiDePga qiziqishini oshirdi
29.01.2018, 10:56
Tadbirkorlar va ishbilarmonlar harakati — O‘zbekiston Liberal-demokratik partiyasi Navoiy viloyat Kengashi “Mikrokreditbank” ATB viloyat filiali bilan hamkorlikda Vazirlar Mahkamasining “Kichik tadbirkorlik sub’ektlariga mikromoliyaviy yordam ko‘rsatish, yangi ish o‘rinlari tashkil etish va kam ta’minlangan oilalarga mikromoliyaviy xizmatlar ko‘rsatishni nazarda tutadigan loyihalarni moliyalashtirishga doir qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi qarorida belgilangan vazifalarni tushuntirish, targ‘ibot qilish maqsadida seminar tashkil etdi.
Seminarda O‘zLiDeP Navoiy viloyat Kengashining yoshlar bilan ishlash bo‘limi mudiri J.Aslonov so‘zga chiqib, qarorda belgilangan vazifalarni tushuntirish bilan bir qatorda yoshlarni partiyaviy loyihalarda faol ishtirok etishga undadi, loyiha g‘oliblariga banklar tomonidan imtiyozli kreditlar ajratilayotganini ta’kidlab o‘tdi. Tadbirda Vazirlar Mahkamasining mazkur qarori O‘zLiDeP  g‘oya va maqsadlariga hamohang ekani ta’kidlandi.
Tadbir davomida “Mikrokreditbank” ATBning viloyat filiali boshlig‘i T.O‘rinov ushbu qaror mazmun-mohiyatidan kelib chiqib, kichik tadbirkorlik sub’ektlari va kam ta’minlangan oilalarga mikromoliyaviy xizmatlar ko‘rsatish maqsadida bank tomonidan ajratiladigan kam foizli kredit turlari bo‘yicha yig‘ilganlarga tushuncha berdi.

“Победителям партийных проектов банками будут выделены льготные кредиты”. Эта новость еще более повысила интерес навоийской молодежи к УзЛиДеП
29.01.2018, 12:34
Навоийским областным Советом Движения предпринимателей и деловых людей – Либерально-демократической партии Узбекистана совместно с областным филиалом АКБ “Микрокредитбанк” организован семинар в целях разъяснения и пропаганды задач, намеченных в постановлении Кабинета Министров о дополнительных мерах по финансированию проектов, предусматривающих оказание микрофинансовой помощи субъектам малого бизнеса, организацию новых рабочих мест и оказание микрофинансовой помощи малообеспеченным семьям.
На семинаре выступил завотделом по работе с молодежью Навоийского областного Совета УзЛиДеП Ж.Аслонов, наряду с разъяснением определенных в постановлении задач также призвал молодежь к активному участию в партийных проектах, отметил, что победителям проектов банками выделяются льготные кредиты. В мероприятии подчеркивалось, что данное постановление Кабинета Министров созвучно идеям и целям УзЛиДеП.
В ходе мероприятия начальник областного филиала АКБ “Микрокредитбанк” Т.Уринов, исходя из сути и значения данного постановления, пояснил собравшимся о видах малопроцентных кредитов, выделяемых банком в целях оказания микрофинансовых услуг субъектам малого бизнеса и малообеспеченным семьям.