O‘zLiDeP vakillari YeXHT missiyasi ekspertlari bilan uchrashdi
Shu kunlarda Yevropada xavfsizlik va hamkorlik tashkiloti Demokratik institutlar va inson huquqlari bo‘yicha byurosining Ehtiyojlarni baholash missiyasi ekspertlari O’zbekistonda bo‘lib turibdi. Tashrifdan ko‘zlangan maqsad mamlakatimizda 2021 yil oktyabrda bo‘lib o‘tadigan Prezident sayloviga tayyorgarlik jarayonlarini hamda mazkur muhim siyosiy voqelik arafasidagi shart-sharoit, vaziyatni o‘rganishdan iborat.
Tashrif doirasida O‘zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasida partiya rahbariyatining Missiya ekspertlari – Demokratik institutlar va inson huquqlari bo‘yicha byurosining saylovlar bo‘yicha katta maslahatchisi Aleksey Gromov va Byuroning saylovlar bo‘yicha maslahatchisi Martina Barker-Siganikova bilan uchrashuvi bo‘lib o‘tdi.
Muloqotda ekspertlarga O‘zLiDePning bugungi kundagi faoliyati, Saylovoldi dasturining amalga oshirilishi hamda elektorat bilan olib borilayotgan ishlar to‘g‘risida ma’lumot berildi. Prezident sayloviga partiya tomonidan olib borilayotgan tayyorgarlik jarayonining dolzarb jihatlari yuzasidan fikr almashildi.

Встреча УзЛиДеП с экспертами из Миссии ОБСЕ
В Узбекистане находятся эксперты Миссии по оценке потребностей Бюро по демократическим институтам и правам человека Организации по безопасности и сотрудничеству в Европе (ОБСЕ) с целью оценить предвыборную обстановку к предстоящим в октябре 2021 года Президентским выборам в нашей стране, включая подготовку к выборам.
В рамках данного визита в Исполкоме Политсовета УзЛиДеП состоялась встреча руководства партии с экспертами миссии старшим советником по вопросам выборов БДИПЧ А.Громовым и советником по вопросам выборов БДИПЧ М.Баркер-Циганиковой.
В ходе встречи эксперты были проинформированы о современном состоянии УзЛиДеП и реализации Предвыборной программы, а также работы с нашим электоратом. Состоялся обмен мнениями по актуальным вопросам процесса подготовки УзЛиДеП к проведению предстоящих президентских выборов.