O‘zLiDeP vakillari YeXHT missiyasi ekspertlari bilan uchrashdi
Shu kunlarda Yevropada xavfsizlik va hamkorlik tashkiloti Demokratik institutlar va inson huquqlari bo‘yicha byurosining Ehtiyojlarni baholash missiyasi ekspertlari O’zbekistonda bo‘lib turibdi. Tashrifdan ko‘zlangan maqsad mamlakatimizda 2021 yil oktyabrda bo‘lib o‘tadigan Prezident sayloviga tayyorgarlik jarayonlarini hamda mazkur muhim siyosiy voqelik arafasidagi shart-sharoit, vaziyatni o‘rganishdan iborat.
Tashrif doirasida O‘zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasida partiya rahbariyatining Missiya ekspertlari – Demokratik institutlar va inson huquqlari bo‘yicha byurosining saylovlar bo‘yicha katta maslahatchisi Aleksey Gromov va Byuroning saylovlar bo‘yicha maslahatchisi Martina Barker-Siganikova bilan uchrashuvi bo‘lib o‘tdi.
Muloqotda ekspertlarga O‘zLiDePning bugungi kundagi faoliyati, Saylovoldi dasturining amalga oshirilishi hamda elektorat bilan olib borilayotgan ishlar to‘g‘risida ma’lumot berildi. Prezident sayloviga partiya tomonidan olib borilayotgan tayyorgarlik jarayonining dolzarb jihatlari yuzasidan fikr almashildi.

Experts from the OSCE/ODIHR Needs Assessment Mission arrived in Uzbekistan to assess the pre-election situation for the upcoming Presidential elections in the country in October 2021, including preparations for the elections.
The Executive Committee of the Political Council of UzLiDeP hosted a meeting between the leadership of the party and the experts of the mission, Alexey Gromov, OSCE/ODIHR Senior Election Adviser and Martina Barker-Ciganikova, OSCE/ODIHR Election Adviser.
The experts were informed about the current state of UzLiDeP and the implementation of the Pre-election program, as well as the work with the electorate. The parties exchanged views on the current issues of the process of preparing UzLiDeP for the upcoming Presidential Elections.