O‘zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi a’zolari

O`zLiDeP X Syezdining 2021-yil 9 sentyabrdagi qarori bilan tasdiqlangan

TADBIRKORLAR VA ISHBILARMONLAR HARAKATI – O‘ZBEKISTON LIBERAL-DEMOKRATIK PARTIYASI SIYOSIY KENGASH IJROIYA QO‘MITASI A’ZOLARI RO‘YXATI

 

F.I.Sh, tug‘ilgan yili va joyi, millati

Ish joyi va lavozimi

1.                     

Xaitov Aktam Axmadovich

O`zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi raisi,

O’zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi spikerining o‘rinbosari, O`zLiDeP fraksiyasi rahbari,

O’zbekiston fermer, dehqon xo‘jaliklari va tomorqa yer egalari kengashi raisi

2.                     

Yakubov Baxtiyor Sultonnazirovich

O’zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi raisining Tashkiliy-partiyaviy ishlar bo‘yicha o‘rinbosari

3.                     

Shoumarov Dilshod Shavkatovich

O’zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi raisining mafkuraviy va targ‘ibot-tashviqot ishlari bo‘yicha o‘rinbosari,

“Yuksalish” umummilliy Harakati Toshkent shahar bo‘linmasi rahbari,

“Dimax sanoat-savdo ko‘rgazma biznes markazi” Kuzatuv Kengashi raisi

4.                     

G’iyosov Sardorbek Munibillayevich

O‘zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi raisining Jamoatchilik bilan aloqalar bo‘yicha o‘rinbosari,

O’zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Korrupsiyaga qarshi kurashish va sud-huquq masalalari qo‘mitasining a’zosi

5.                     

Xodjayeva Mavludaxon Islamovna

O‘zLiDeP Siyosiy Kengash Ijroiya qo‘mitasi raisining Ayollar masalalari bo‘yicha o‘rinbosari,

O’zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Mehnat va ijtimoiy masalalar qo‘mitasi raisi

6.                     

Aslonov Abdullo Ubaydulloyevich

O’zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi raisining Yoshlar va tadbirkorlik masalalari bo‘yicha o‘rinbosari, partiya «Yoshlar qanoti» Jamoatchilik Kengashi raisi,

O’zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Xalqaro ishlar va parlamentlararo aloqalar qo‘mitasining a’zosi, Yoshlar masalalari bo‘yicha komissiyasi raisi

7.                     

Alimov Akrom Maxkamovich

O‘zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi apparati Siyosiy ta’lim va partiyaning deputatlik birlashmalari bilan ishlash bo‘limi mudiri,

O’zbekiston Tadbirkorlik va fermerlikni qo‘llab-quvvatlash markazi direktori (o‘rindosh)

8.                     

Aminov Farmon Mavlonovich

O‘zLiDeP Buxoro viloyat Kengashi raisi,

Buxoro viloyat teleradiokompaniyasi direktori

9.                     

Axmedov Abbas Yadgarovich

“Kuch” aksiyadorlik jamiyat boshqaruvi raisi

10.                 

Jalilov Norqobil Qodirovich

 “XXI asr” ijtimoiy-siyosiy gazetasi bosh muharriri

11.                 

Karimov Tulkinjon Payziyevich

O’zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Mudofaa va xavfsizlik masalalari qo‘mitasining a’zosi

12.                 

Kattaxanova Dilnozaxon Sobir qizi

O’zbekiston Respublikasi yoshlar ishlari agentligi direktori o‘rinbosari

13.                 

Meliboyev Jamoliddin Abdisalimovich

Tadbirkorlar va ishbilarmonlar harakati-O’zbekiston Liberal-demokratik partiyasi Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi apparati rahbari

14.                 

Xudayberdiyev Zafar Raximovich

O’zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Innovatsion rivojlanish, axborot siyosati va axborot texnologiyalari masalalari qo‘mitasining a’zosi

15.                 

Nugmanov Sobit Samsoqjonovich

O’zLiDeP Namangan viloyat Kengashi raisining Kichik biznes va fermerlik masalalari bo‘yicha o‘rinbosari,

“AGRITEC” mas’uliyati cheklangan jamiyati shaklidagi qo‘shma korxonasi kengashi raisi

16.                 

Nasretdinov Saidolim Saidakmalovich

O‘zLiDeP Yashnobod tuman Kengashi raisi,

“Nova Insurans” mas’uliyati cheklangan jamiyati direktori

17.                 

Pak Viktor Nikolayevich

O’zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Budjet va iqtisodiy islohotlar qo‘mitasi a’zosi

18.                 

Sulaymonov Botirjon Abdushukirovich

Biologiya fanlari professori, O’zbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasi akademigi

19.                 

Tajiyev Baxadir Sadullayevich

O’zbekiston Respublikasi Oliy Majlis Senati Agrar, suv xo‘jaligi masalalari va ekologiya qo‘mitasi raisi

20.                 

Fayziyev To‘lqinjon Obidovich

O`zLiDeP Toshkent viloyat Kengashi raisining birinchi o‘rinbosari - apparati rahbari,
O`zLiDeP Toshkent viloyat Kengashi raisi v.b.

21.                 

Fayziyeva Dilorom Xusnitdinovna

O’zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Xalqaro ishlar va parlamentlararo aloqalar qo‘mitasi raisi

22.                 

Fozilov Ravshan Abdulxayevich

O`zLiDeP Toshkent shahar Kengashi raisi,

 “Feruz-servis” xususiy korxonasi direktori

23.                 

Xolmuxammedov Murodillo Maxmudovich

O’zbekiston Respublikasi Bandlik va mehnat munosabatlari vazirligi huzuridagi Mehnat bozori tadqiqotlari institutining direktori

24.                 

Shadmanov Adxam Xursanbayevich

O’zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasining Korrupsiyaga qarshi kurashish va sud-huquq masalalari qo‘mitasi a’zosi

25.                 

Yusupova Renata Anvarovna

O’zLiDeP Yunusobod tuman Kengashi raisi,

"TORGOVOYE OBORUDOVANIYE" mas’uliyati cheklangan jamiyati direktori