Yangiobodlik aholi bilan uchrashuvlar tashkil etildi
Oliy Majlis Qonunchilik palatasidagi OʻzLiDeP fraksiyasi a’zolari, partiya vakillari va mahalliy Kengashlardagi deputatlik guruhi a’zolari Yangiobod tumanida saylovchilar bilan uchrashuvlarni davom ettirmoqdalar. Uchrashuvlar jarayonida bevosita mahallalarga, aholi xonadonlariga kirib, ularning muammolari bilan yaqindan tanishmoqdalar.
Ishchi guruh a’zolari dastlab tumandagi “Balandchaqir” mahalla fuqarolar yig‘inidabo‘lishdi. “Chakan”, “Namingon”, “Pastkichaqir”qishloqlaridan iborat mazkur mahalla fuqarolar yig‘ini hududida 500 dan ortiq xonadon bo‘lib, ularda 3 mingdan ortiq aholi istiqomat qiladi.
So‘nggi yillarda mahallada tomorqachilikni rivojlantirishga alohida e’tibor qaratilmoqda.
Hududda ayni kunlarda 90 dan ortiq issiqxonalar faoliyati yo‘lga qo‘yilgan. Misol uchun, Sulaymonqul Normuhamedov o‘z xonadonida 30 million so‘m kredit mablag‘i olib, ikki sotixlik issiqxona faoliyatini yo‘lga qo‘ygan edi. Limon va mandarin yetishtirilayotgan ushbu issiqxonadan xonadon egalari yiliga 30-35 million so‘m sof daromad olishmoqda.
Ishchi guruh Tojikiston bilan chegaradosh bo‘lgan, tumandagi eng chekka Sarmishda mahalla fuqarolar yig‘inida asalarichilik, chorvachilik bilan shug‘ullanib kelayotgan Ikrom Nurmatov xonadonida bo‘ldi. Ayni paytda 40 quti asalari parvarish qilib, bir yilda 1 tonnagacha asal oladi. Suhbat davomida sohaning o‘ziga xos sir-asrorlarini zavq bilan gapirib berdi.
Aholi bilan samimiy va ochiq  muloqotlar chog‘ida ishchi guruh a’zolari  ularning  qiynayotgan muammolar, kamchiliklar tinglandi.

Встреча с жителями Янгиабада
Члены фракции УзЛиДеП в Законодательной палате Олий Мажлиса, представители партии и члены депутатской группы в местных Кенгашах продолжают встречи с избирателями Янгиабадского района. В ходе встреч они бывают в махаллях и домах жителей, где близко знакомятся с их проблемами.
Члены рабочей группы сначала посетили махаллинский сход граждан «Баландчакир» района. На территории этого МСГ, состоящего из сел «Чакан», «Намингон», «Пасткичакир», насчитывается более 500 домов, в которых проживает свыше 3 тысяч человек.
В последние годы особое внимание уделяется развитию садоводства в махалле. В настоящее время в области действуют более 90 теплиц. Например, Сулаймонкул Нормухамедов взял кредит в размере 30 миллионов сумов и создал теплицу на площади два гектара. От этой теплицы, где выращиваются лимоны и мандарины, владельцы домов получают 30-35 миллионов сумов чистого дохода.
Рабочая группа посетила дом Икрама Нурматова, занимающегося пчеловодством и скотоводством, в самой отдаленной части района -Сармише, граничащей с Таджикистаном. На данный момент содержится 40 ящиков пчел, получают до 1 тонны меда в год. В ходе интервью он с удовольствием рассказал об уникальных секретах сферы.
В ходе искреннего и открытого диалога с жителями члены рабочей группы выслушали их проблемы и недостатки.