Bu haqida O'zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi tashabbusi bilan start berilgan “O'zLiDeP yoshlari – mahallada!” loyihasi doirasidagi targ‘ibot tadbirida ta’kidlab o‘tildi. Qibray tumanidagi “Bunyodkor” MFY da o‘tkazilgan tadbirida Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi deputatlari Dilbar Usmanova hamda Viktor Nikolayevich Pak, partiya Toshkent viloyat Kengashi raisining Yoshlar masalalari bo‘yicha o‘rinbosari, boks bo‘yicha Olimpiya o‘yinlari chempioni Fazliddin G’oyibnazarov hamda “Bunyodkor” MFY dagi faol iqtidorli yoshlar ishtirok etishdi.
Targ‘ibot tadbirida so‘z olgan Oliy Majlis Qonunchilik palatasi deputati Dilbar Usmanova 28 iyun kuni Prezident Shavkat Mirziyoyev raisligida o‘tkazilgan yoshlar siyosati sohasidagi ishlar sarhisobi, yangi vazifa va takliflar muhokamasiga bag‘ishlangan videoselektor yig‘ilishining mazmun-mohiyati xususida to‘xtaldi.
Oxirgi yetti yilda yoshlarga oid 100 dan ziyod qonun va qarorlar qabul qilinib, 200 dan ortiq imtiyozlar berilganini qayd etdi.Tadbir so‘ngida deputatlar va yoshlar ishtirokida “Bunyodkor” MFY da namunali faoliyat yuritib “OOO DRILLFLOT ASIA” MChJ yuqori bosimda ishlaydigan gidravlik shlanglar ishlab chiqarish korxonasi hamda “Ilm ummoni” o‘quv markazlariga ham eksursiya tashkil etildi.

За последние семь лет принято более 100 законов и постановлений, касающихся молодежи, предоставлено более 200 льгот
20.07.2024
1188
Это было отмечено на пропагандистком мероприятии «Молодежь УзЛиДеП – в махалле!», стартовавшей по инициативе Исполкома Политсовета УзЛиДеП.
На мероприятии, проведенной в СГМ “Бунёдкор” Кибрайского района  участвовали депутаты Законодательной палаты Олий Мажлиса Дильбар Усманова и Виктор Николаевич Пак, заместитель председателя Ташкентского областного совета партии по вопросам молодежи, чемпион Олимпийских игр по боксу Фазлиддин Гойибназаров, активная и талантливая молодежь СГМ «Бунедкор».
Выступившая на пропагандистском мероприятии депутат Законодательной палаты Олий Мажлиса Дильбар Усманова рассказала о сути и значении видеоселекторного  совещания, состоявшегося 28 июня под председательством Президента Шавката Мирзиёева,  посвященного подведению итогов работы в сфере молодежной политики, обсуждению новых задач и предложений в данном направлении. Она отметила, что за последние семь лет было принято более 100 законов и постановлений о молодежи, предоставлено более 200 льгот.
В завершение мероприятия при участии депутатов и молодежи была организована экскурсия на предприятие по производству гидравлических рукавов высокого давления ООО «DRILLFLOT ASIA» и в образовательный центр «Илм уммони», осуществляющих свою деятельность в СГМ «Бунёдкор».