Bu haqida O'zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi tashabbusi bilan start berilgan “O'zLiDeP yoshlari – mahallada!” loyihasi doirasidagi targ‘ibot tadbirida ta’kidlab o‘tildi. Qibray tumanidagi “Bunyodkor” MFY da o‘tkazilgan tadbirida Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi deputatlari Dilbar Usmanova hamda Viktor Nikolayevich Pak, partiya Toshkent viloyat Kengashi raisining Yoshlar masalalari bo‘yicha o‘rinbosari, boks bo‘yicha Olimpiya o‘yinlari chempioni Fazliddin G’oyibnazarov hamda “Bunyodkor” MFY dagi faol iqtidorli yoshlar ishtirok etishdi.
Targ‘ibot tadbirida so‘z olgan Oliy Majlis Qonunchilik palatasi deputati Dilbar Usmanova 28 iyun kuni Prezident Shavkat Mirziyoyev raisligida o‘tkazilgan yoshlar siyosati sohasidagi ishlar sarhisobi, yangi vazifa va takliflar muhokamasiga bag‘ishlangan videoselektor yig‘ilishining mazmun-mohiyati xususida to‘xtaldi.
Oxirgi yetti yilda yoshlarga oid 100 dan ziyod qonun va qarorlar qabul qilinib, 200 dan ortiq imtiyozlar berilganini qayd etdi.Tadbir so‘ngida deputatlar va yoshlar ishtirokida “Bunyodkor” MFY da namunali faoliyat yuritib “OOO DRILLFLOT ASIA” MChJ yuqori bosimda ishlaydigan gidravlik shlanglar ishlab chiqarish korxonasi hamda “Ilm ummoni” o‘quv markazlariga ham eksursiya tashkil etildi.

More than 100 laws and decisions related to youth have been adopted in the last seven years, and more than 200 benefits have been granted
20.07.2024
1190
This was emphasized at the promotional event within the project “Youth of UzLiDeP – in the neighborhood!”, launched on the initiative of the Executive Committee of the Political Council of UzLiDeP.
Dilbar Usmanova and Viktor Nikolayevich Pak, deputies of the Legislative Chamber of the Oliy Majlis, Deputy Chairman of the Party’s Tashkent Regional Council for Youth Affairs, Fazliddin Goyibnazarov, champion of the Olympic Games in boxing, active and talented young people of CAM “Bunyodkor” took part in the event held at CAM “Bunyodkor” in Qibray district.
Dilbar Usmanova, deputy of the Legislative Chamber of the Oliy Majlis, who spoke at the campaign event, spoke about the essence of the video selector’s meeting, which was held on June 28 under the chairmanship of President Shavkat Mirziyoyev and was devoted to summarizing work in youth policy and discussing new tasks and proposals. He noted that in the last seven years, more than 100 laws and decisions on youth have been adopted, and more than 200 benefits have been granted.
Following the event, with the participation of deputies and young people, an excursion was organized to the high-pressure hydraulic hose production enterprise of LLC DRILLFLOT ASIA, as well as to the educational centers of “Ilm Ummoni” with the participation of deputies and young people.