Shanba 29-avgust 2026-yil
Qiziltepa tumanida O‘zLiDeP “Ayollar qanoti” tashabbusi bilan “Ishbilarmon ayol – 2026” ko‘rik-tanlovining tuman bosqichi o‘tkazildi.
Tadbirda Oliy Majlis Qonunchilik palatasi deputati Galiya Rayxanova, partiya mas’ullari hamda tumanning turli mahallalaridan 18 nafar faol va tashabbuskor tadbirkor xotin-qiz ishtirok etdi. Ishtirokchilar o‘z biznes loyihalari va ishlab chiqarayotgan mahsulotlarini taqdim etishdi.
Tanlov yakuniga ko‘ra, 1-o‘rin Shahnoza Bobomurodovaga, 2 va 3 o‘rinlar esa Laylo Shuhratova hamda Ulash Shomiyevaga nasib qildi. Gʻolib va sovrindorlar partiyaning diplomlari hamda esdalik sovg‘alari bilan taqdirlandi.

18 women present their business ideas and initiatives in Qiziltepa
The district stage of the Businesswoman 2026 competition took place in Qiziltepa district, organized by the Women’s Wing of UzLiDeP.
Galiya Raykhanova, a deputy of the Legislative Chamber of the Oliy Majlis, along with party officials and 18 active women entrepreneurs from different mahallas of the district, attended the event. Attendees showcased their business projects and products.
According to the competition results, first place went to Shakhnoza Bobomurodova, while Laylo Shukhratova and Ulash Shomiyeva took second and third places, respectively. The winners and prize-winners received diplomas and commemorative gifts from the party.