Yangibozorda “Bir kunda — 1000 kitob” aksiyasi o‘tkazildi
O‘zLiDePning “Xalq bilan birga” umummilliy dasturi doirasida amalga oshirilayotgan “Bir kunda — 1000 kitob” aksiyasi asosida Yangibozor tumani Axborot-resurs markazida ma’naviy-ma’rifiy uchrashuv tashkil etildi.
Tadbirda O‘zbekiston Yozuvchilar uyushmasi Xorazm viloyati bo‘limi vakillari, partiya faollari, deputatlar, xotin-qizlar hamda yoshlar ishtirok etib, mamlakatimizda kitobxonlik madaniyatini rivojlantirish, xotin-qizlarning intellektual salohiyatini yuksaltirish va ma’naviy tarbiyani kuchaytirish borasida amalga oshirilayotgan ishlar haqida fikr almashdilar.
Uchrashuv davomida kutubxona fondi badiiy, ilmiy hamda siyosiy-huquqiy adabiyotlar bilan boyitildi. Sovg‘a qilingan kitoblar xotin-qizlar va yoshlarning bilim olish imkoniyatlarini kengaytirish, ularda mutolaaga bo‘lgan qiziqishni yanada oshirishga xizmat qiladi.
Tadbirda milliy adabiyotimiz va ma’naviy merosimizni targ‘ib qilish, yosh avlod qalbida milliy qadriyatlarga hurmat tuyg‘usini mustahkamlash bilan bir qatorda, mediasavodxonlikni oshirish, axborot xurujlariga qarshi mustahkam bilim va mustaqil fikr bilan yondashish masalalariga ham alohida e’tibor qaratildi.

The “1,000 Books in One Day” campaign held in Yangibazar
As part of UzLiDeP’s nationwide program “Together with the People”, an educational and cultural meeting was held at the Information and Resource Center in Yangibazar district as part of the “1,000 Books in One Day” campaign.
The event was attended by representatives of the Khorezm regional branch of the Writers’ Union of Uzbekistan, party activists, deputies, women, and young people, who exchanged views on ongoing efforts in the country to develop a reading culture, enhance women’s intellectual potential, and strengthen spiritual education.
During the meeting, the library collection was enriched with works of fiction, scientific publications, and political and legal literature. The donated books will expand learning opportunities for women and young people and further increase their interest in reading.
At the event, special attention was also paid not only to promoting national literature and our spiritual heritage and to strengthening a sense of respect for national values in the hearts of the younger generation, but also to improving media literacy and addressing information attacks through solid knowledge and independent thinking.