Yangibozorda “Bir kunda — 1000 kitob” aksiyasi o‘tkazildi
O‘zLiDePning “Xalq bilan birga” umummilliy dasturi doirasida amalga oshirilayotgan “Bir kunda — 1000 kitob” aksiyasi asosida Yangibozor tumani Axborot-resurs markazida ma’naviy-ma’rifiy uchrashuv tashkil etildi.
Tadbirda O‘zbekiston Yozuvchilar uyushmasi Xorazm viloyati bo‘limi vakillari, partiya faollari, deputatlar, xotin-qizlar hamda yoshlar ishtirok etib, mamlakatimizda kitobxonlik madaniyatini rivojlantirish, xotin-qizlarning intellektual salohiyatini yuksaltirish va ma’naviy tarbiyani kuchaytirish borasida amalga oshirilayotgan ishlar haqida fikr almashdilar.
Uchrashuv davomida kutubxona fondi badiiy, ilmiy hamda siyosiy-huquqiy adabiyotlar bilan boyitildi. Sovg‘a qilingan kitoblar xotin-qizlar va yoshlarning bilim olish imkoniyatlarini kengaytirish, ularda mutolaaga bo‘lgan qiziqishni yanada oshirishga xizmat qiladi.
Tadbirda milliy adabiyotimiz va ma’naviy merosimizni targ‘ib qilish, yosh avlod qalbida milliy qadriyatlarga hurmat tuyg‘usini mustahkamlash bilan bir qatorda, mediasavodxonlikni oshirish, axborot xurujlariga qarshi mustahkam bilim va mustaqil fikr bilan yondashish masalalariga ham alohida e’tibor qaratildi.

В Янгибазаре прошла акция «1000 книг за один день»
​В Информационно-ресурсном центре Янгибазарского района состоялась духовно-просветительская встреча, организованная в рамках общенациональной программы УзЛиДеП «Вместе с народом» под эгидой масштабной акции «1000 книг за один день».
​В мероприятии приняли участие представители Хорезмского областного отделения Союза писателей Узбекистана, активисты партии, депутаты, женщины и молодежь. Участники обменялись мнениями о проводимой в стране работе по развитию культуры чтения, повышению интеллектуального потенциала женщин и укреплению духовно-нравственного воспитания.
​В ходе встречи фонд библиотеки существенно пополнился художественной, научной и политико-правовой литературой. Переданные в дар книги призваны расширить возможности для получения знаний женщинами и молодежью, а также способствовать дальнейшему росту интереса к чтению.
​Наряду с продвижением национальной литературы и духовного наследия, а также укреплением в сердцах молодого поколения уважения к национальным ценностям, особое внимание на мероприятии было уделено вопросам повышения медиаграмотности. Эксперты подчеркнули важность формирования у молодежи прочных знаний и независимого мышления для эффективного противодействия информационным угрозам.