Имзо йиғиш тадбирларида ЎзЛиДеПчилар фаол
Маълумки, жорий йилнинг 27 октябр куни Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлисининг Қонунчилик палатаси ҳамда маҳаллий кенгашларга сайлов бўлиб ўтади. Сайлов қонунчилигига кўра, сиёсий партия сайловда иштирок этиши учун сайлов кампанияси бошлангани эълон қилинган кундан камида тўрт ой олдин Адлия вазирлигида рўйхатга олинган бўлиши лозим. Шунингдек, сайловда иштирок этишини қўллаб-қувватловчи камида 40 минг сайловчининг имзосини тўплаши зарур.
ЎзЛиДеП томонидан ҳам имзо йиғиш тадбирлари уюшқоқлик билан ўтказилмоқда. Хусусан, партиянинг Қорақалпоғистон Республикаси, Тошкент шаҳар, Самарқанд, Бухоро, Хоразм, Сурхондарё, Қашқадарё, Жиззах, Навоий, Наманган ва Андижон вилоятлари Кенгаши томонидан жойларда аниқ режа асосида ташкил этилаётган тадбирлар партияга хайрихоҳ бўлган фуқароларнинг фаоллиги билан ўтмоқда.
Партиянинг сайловда иштирокини қўллаб-қувватлаётганлар ЎзЛиДеП фаолияти, мақсад ва ғоялари тўғрисида ўз фикрларини билдирмоқда. Партиянинг фуқаролар бандлигини тўлиқ таъминлаш ва меҳнатга муносиб ҳақ тўлаш, янги иш ўринларини яратиш, меҳнат бозори инфратузилмасининг мувозанатланганлиги ва ривожланишига эришиш, ишсизлик даражасини қисқартириш – мамлакат ижтимоий-иқтисодий ривожланишига қаратилган ташаббуслари аҳоли вакиллари томонидан эътироф этилмоқда.

УзЛиДеП ведет активную работу по сбору подписей
Известно, что 27 октября текущего года пройдут выборы в Законодательную палату Олий Мажлиса Республики Узбекистан и местные кенгаши. Согласно избирательному законадательству, политическая партия должна быть зарегистрирована Министерством юстиции Узбекистана не позднее чем за четыре месяца до объявления о начале избирательной кампании.  Вместе с тем, необходимо собрать подписи не менее 40 тысяч избирателей, поддерживающих его участие в выборах.
УзЛиДеП мероприятия по сбору подписей также проводятся на высоком организационном уровне. В частности, мероприятия, организуемые на местах Каракалпакским республиканским, Ташкентской, Самаркандской, Бухарской, Хорезмской, Сурхандарьинской, Кашкадарьинской, Джизакской, Навоийской, Наманганской и Андижанской областными советами партии на основе конкретного плана, проходят при активном участии граждан, поддерживающих партию.
Лица, поддерживающие участие партии в выборах, высказывают свое мнение о деятельности, целях и идеях УзЛиДеП.
Представителями населения высоко оцениваются инициативы партии, направленные на социально-экономическое развитие страны - обеспечение полной занятости граждан и достойной оплаты труда, создание новых рабочих мест, достижение стабильности и развития инфраструктуры рынка труда, снижение уровня безработицы.