Имзо йиғиш тадбирларида ЎзЛиДеПчилар фаол
Маълумки, жорий йилнинг 27 октябр куни Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлисининг Қонунчилик палатаси ҳамда маҳаллий кенгашларга сайлов бўлиб ўтади. Сайлов қонунчилигига кўра, сиёсий партия сайловда иштирок этиши учун сайлов кампанияси бошлангани эълон қилинган кундан камида тўрт ой олдин Адлия вазирлигида рўйхатга олинган бўлиши лозим. Шунингдек, сайловда иштирок этишини қўллаб-қувватловчи камида 40 минг сайловчининг имзосини тўплаши зарур.
ЎзЛиДеП томонидан ҳам имзо йиғиш тадбирлари уюшқоқлик билан ўтказилмоқда. Хусусан, партиянинг Қорақалпоғистон Республикаси, Тошкент шаҳар, Самарқанд, Бухоро, Хоразм, Сурхондарё, Қашқадарё, Жиззах, Навоий, Наманган ва Андижон вилоятлари Кенгаши томонидан жойларда аниқ режа асосида ташкил этилаётган тадбирлар партияга хайрихоҳ бўлган фуқароларнинг фаоллиги билан ўтмоқда.
Партиянинг сайловда иштирокини қўллаб-қувватлаётганлар ЎзЛиДеП фаолияти, мақсад ва ғоялари тўғрисида ўз фикрларини билдирмоқда. Партиянинг фуқаролар бандлигини тўлиқ таъминлаш ва меҳнатга муносиб ҳақ тўлаш, янги иш ўринларини яратиш, меҳнат бозори инфратузилмасининг мувозанатланганлиги ва ривожланишига эришиш, ишсизлик даражасини қисқартириш – мамлакат ижтимоий-иқтисодий ривожланишига қаратилган ташаббуслари аҳоли вакиллари томонидан эътироф этилмоқда.

UzLiDeP is actively collecting signatures
It is known that on October 27 this year, elections will be held in the Legislative Chamber of the Oliy Majlis of the Republic of Uzbekistan and local councils. According to the electoral legislation, a political party must be registered by the Ministry of Justice of Uzbekistan no later than four months before the announcement of the start of the election campaign. At the same time, collecting signatures from at least 40 thousand voters is necessary to support its participation in the elections.
UzLiDeP signature collection events are also carried out at a high organizational level. In particular, events organized at the local level by the Karakalpakstan Republican, Tashkent, Samarkand, Bukhara, Khorezm, Surkhandarya, Kashkadarya, Jizzakh, Navoi, Namangan, and Andijan regional councils of the party based on a specific plan are held with the active participation of citizens supporting the party.
People who support the party’s participation in the elections express their opinions on the activities, goals, and ideas of UzLiDeP.
Representatives of the population highly appreciate the party’s initiatives aimed at the country's socio-economic development – ensuring full employment of citizens and decent wages, creating new jobs, achieving stability, developing the labor market infrastructure, and reducing unemployment.