Талаба-ёшлар билан очиқ мулоқот ва O'zLiDeP стипендиясига старт берилади
2026 йил 7 май куни соат 11:00да Тошкент тўқимачилик ва енгил саноат институтида ЎзЛиДеПнинг “Халқ билан бирга” умуммиллий дастури доирасида ёшлар билан очиқ мулоқот бўлиб ўтади.
Мулоқотда O'zLiDeP Сиёсий Кенгаши Ижроия қўмитаси раиси Актам Хаитов, фракцияси аъзолари, талаба-ёшлар ҳамда институтнинг профессор-ўқитувчилари иштирок этади.
Мулоқот доирасида ЎзЛиДеП стипендиясига старт берилади. Унга кўра, Тошкент тўқимачилик ва енгил саноат институтининг фаол ва иқтидорли талабаларига партия стипендияси топширилади.

Открытый диалог со студенческой молодежью и запуск стипендиальной программы УзЛиДеП
7 мая 2026 года в Ташкентском институте текстильной и легкой промышленности в рамках общенациональной программы УзЛиДеП «Вместе с народом» состоялся открытый диалог с молодежью.
​В мероприятии приняли участие Председатель Исполнительного комитета Политического Совета УзЛиДеП Актам Хаитов, члены фракции партии, студенты, а также профессорско-преподавательский состав института.
​В рамках встречи был дан старт стипендиальной программе УзЛиДеП. В соответствии с ней активным и одаренным студентам Ташкентского института текстильной и легкой промышленности будет присуждаться партийная стипендия.