Аввал хабар берганимиздек, O'zLiDeP Сиёсий Кенгаши Ижроия қўмитаси раиси, партия фракцияси раҳбари Актам Хаитов бошчилигидаги ишчи гуруҳ Жиззах вилоятидаги сайловчилар билан учрашувлар ўтказмоқда.
Жиззахдаги урашувлар ёшлар билан очиқ мулоқотдан бошланди. Республика маънавият ва маърифат маркази Жиззах вилоят бўлими мажлислар залида ташкил этилган учрашув том маънода очиқ ва самимий мулоқотга айланиб кетди.
– Партиямиз ёшлар учун манфаатли иш ўринларини яратиш, тадбиркорлик фаолиятини молиялаштиришга кўмаклашиш йўналишларида тизимли ишлар олиб борилди, – деди партия етакчиси. – Ёшларни ҳунар ва замонавий касбларга, хорижий тилларга ўқитиш, маънавиятини юксалтириш, китобхонлигини ошириш, ижтимоий қўллаб-қувватлаш ҳамда “IT” соҳаси ва спортга кенг жалб этиш борасида пухта ишланган режаларни амалга оширамиз.
Очиқ мулоқот давомида ёшлар томонидан билдирилган таклиф-ташаббуслар, муаммолар таҳлил қилиниб, партия фракцияси ва тегишли вазирлик орқали ижобий ҳал қилиш бўйича вазифалар белгилаб олинди.

Лидер УзЛиДеП встретился с джизакской молодежью
Как сообщалось ранее, рабочая группа во главе с председателем Исполнительного комитета Политического совета УзЛиДеП, руководителем фракции партии Актамом Хаитовым проводит встречи с избирателями Джизакской области.
Встречи в Джизаке начались с открытого диалога с молодежью. Встреча, организованная в зале заседаний Джизакского областного филиала Республиканского центра духовности и просветительства, буквально превратилась в открытый и искренний диалог.
– Наша партия осуществила системную работу по созданию высокодоходных рабочих мест для молодежи, содействию финансированию предпринимательской деятельности, - сказал лидер партии. - Мы реализуем тщательно продуманные планы по обучению молодежи ремеслам и современным профессиям, иностранным языкам, повышению её духовности, культуры чтения, социальной поддержке и широкому привлечению в IТ-сферу и спорт.
В ходе открытого диалога проанализированы предложения и инициативы, высказанные молодежью, имеющиеся проблемы, определены задачи по их решению с помощью фракции партии и соответствующего министерства.