Аввал хабар берганимиздек, O'zLiDeP Сиёсий Кенгаши Ижроия қўмитаси раиси, партия фракцияси раҳбари Актам Хаитов бошчилигидаги ишчи гуруҳ Жиззах вилоятидаги сайловчилар билан учрашувлар ўтказмоқда.
Жиззахдаги урашувлар ёшлар билан очиқ мулоқотдан бошланди. Республика маънавият ва маърифат маркази Жиззах вилоят бўлими мажлислар залида ташкил этилган учрашув том маънода очиқ ва самимий мулоқотга айланиб кетди.
– Партиямиз ёшлар учун манфаатли иш ўринларини яратиш, тадбиркорлик фаолиятини молиялаштиришга кўмаклашиш йўналишларида тизимли ишлар олиб борилди, – деди партия етакчиси. – Ёшларни ҳунар ва замонавий касбларга, хорижий тилларга ўқитиш, маънавиятини юксалтириш, китобхонлигини ошириш, ижтимоий қўллаб-қувватлаш ҳамда “IT” соҳаси ва спортга кенг жалб этиш борасида пухта ишланган режаларни амалга оширамиз.
Очиқ мулоқот давомида ёшлар томонидан билдирилган таклиф-ташаббуслар, муаммолар таҳлил қилиниб, партия фракцияси ва тегишли вазирлик орқали ижобий ҳал қилиш бўйича вазифалар белгилаб олинди.

UzLiDeP leader meets with Jizzakh youth
As previously reported, the working group led by the Chairman of the Executive Committee of UzLiDeP Political Council, the leader of the party faction Aktam Khaitov is holding meetings with voters of Jizzakh region.
The meetings in Jizzakh began with an open dialogue with the youth. The meeting, organized in the conference room of the Jizzakh regional branch of the Republican Center for Spirituality and Enlightenment, turned into an open and sincere dialogue.
“Our party has carried out systematic work to create high-income jobs for young people, to facilitate the financing of entrepreneurial activity”, the party leader said. “We are implementing carefully thought-out plans to teach young people crafts, modern professions, and foreign languages to increase their spirituality, reading culture, social support, and broad involvement in the IT sphere and sports”.
During the open dialogue, proposals, and initiatives expressed by young people, existing problems were analyzed, and tasks for their solution with the help of the party faction and the relevant ministry were identified.