“Халқ билан бирга” умуммиллий дастури аҳоли ва давлат органлари ўртасидаги ишончни янада мустаҳкамламоқда
24.04.2026
659
Когон шаҳрида “Халқ билан бирга” умуммиллий дастури доирасида ўтказилган сайёр қабул аҳоли мурожаатларини жойида ўрганиш ва ҳал этишда муҳим майдонга айланди. Унда партия масъуллари, маҳаллий Кенгаш депутатлари ҳамда мутасадди ташкилотлар вакиллари иштирок этиб, фуқаролар билан очиқ мулоқот олиб борилди.
Қабул давомида маҳалла вакиллари, тадбиркорлар, ўқитувчилар ва ёшларни қизиқтирган масалалар тингланиб, транспорт ҳаракатини тартибга солиш, газ ва сув таъминотини яхшилаш, ижтимоий ёрдам ва ёшлар тадбиркорлигини қўллаб-қувватлаш каби долзарб масалалар юзасидан аниқ чоралар белгиланди. Айрим мурожаатлар жойида ҳал этилди, мураккаб масалалар бўйича эса қонуний тушунтиришлар берилди.
Шунингдек, нуронийлар ва фуқароларнинг ижобий фикрлари мазкур тадбирнинг аҳамиятини янада оширди. Бундай сайёр қабуллар аҳоли дардини эшитиш, муаммоларни тезкор ҳал этиш ва давлат органлари билан халқ ўртасидаги ишончни мустаҳкамлашда муҳим ўрин тутади.

Общенациональная программа «Вместе с народом» укрепляет доверие между населением и государственными органами
24.04.2026
657
Выездной прием, проведенный в городе Кагане в рамках общенациональной программы «Вместе с народом», стал важной площадкой для изучения и решения обращений населения на местах. В мероприятии приняли участие ответственные лица партии, депутаты местных Кенгашей, а также представители уполномоченных организаций, которые провели открытый диалог с гражданами.
В ходе приема были выслушаны вопросы, интересующие представителей махалли, предпринимателей, учителей и молодежи. Определены конкретные меры по таким актуальным направлениям, как регулирование транспортного движения, улучшение газо- и водоснабжения, оказание социальной помощи и поддержка молодежного предпринимательства.
Ряд обращений был решен непосредственно на месте, а по сложным вопросам даны соответствующие правовые разъяснения.
Положительные отзывы представителей старшего поколения и граждан еще раз подтвердили значимость данного мероприятия. Подобные выездные приемы играют ключевую роль в выявлении насущных проблем населения, их оперативном решении и укреплении доверия между народом и государственными органами.