Имзо берувчиларга ЎзЛиДеПнинг амалий ишлари ҳақида маълумотлар берилмоқда
Жойларда сайловчилар ЎзЛиДеПнинг 27 октябрь куни Парламент ва маҳаллий Кенгашларга бўлиб ўтадиган сайловларда иштирок этишини қўллаб-қувватлаб имзо беришмоқда. Бухоро вилоятида ҳам имзо тўплаш жараёни қизғин давом этяпти. Жумладан, Когон шаҳридаги “Темирйўлчилар” номли истироҳат боғи, Ғиждувон туман марказидаги “Ёшлар сайлгоҳи” майдони ҳамда Жондор туман давлат хизматлари марказида имзо тўплаш тадбири юқори савияда ўтказилди.
Кончилар шаҳри – Олмалиқда ҳам хайрихоҳларимиз партиянинг сайловда иштирокини қўллаб-қувватлаш мақсадида имзо беришмоқда. Имзо йиғиш жараёнида сайловчиларга партиямизнинг тадбиркорликни ривожлантириш, қонунчиликни такомиллаштириш ҳамда сайловчилар билан очиқ мулоқотларда кўтарилган муаммоларни ҳал этиш йўналишидаги амалий ишлари ҳақида ахборот берилди.
Фарғона ва Андижонда ташкил этилган тадбирларда эса сайловчиларга партиямизнинг мақсад-вазифалари, сайловга доир қонунчилик юзасидан батафсил маълумотлар берилди.
Сирдарёлик имзо берувчилар ЎзЛИДеП ташаббуси билан олий таълим ва мактабгача таълимда хусусий сектор улушининг ортиши натижасида пайдо бўлаётган соғлом рақобат ва таълим сифатининг ўсиши каби йўналишларда маълумотларга эга бўлишди. Шунингдек, тадбиркор ёшлар ва аёлларни ҳар томонлама қўллаб-қувватлаш бўйича ҳаётга татбиқ этилаётган лойиҳалар ҳақида сўз юритилди.

Предоставляется информация о практической работе УзЛиДеП
Избиратели на местах дают свои подписи в поддержку участия УзЛиДеП в выборах в Парламент и местные кенгаши, которые пройдут 27 октября. Процесс сбора подписей продолжается и в Бухарской области. В частности, мероприятия по сбору подписей прошли на высоком организационном уровне и в парке отдыха и культуры «Темирйулчилар» в Кагане, площади «Ёшлар сайлгохи» в райцентре Гиждувана, в центре государственных услуг Джандарского района.
В городе шахтеров - Алмалыке сторонники нашей партии ставят свои подписи в поддержку участия партии в предстоящих выборах. В процессе сбора подписей избиратели были проинформированы о практической работе нашей партии в направлении развития предпринимательства, совершенствования законодательства и решения проблем, поднимаемых в ходе открытых диалогов с избирателями.
На мероприятиях, организованных в Фергане и Андижане, избирателям была предоставлена ​​подробная информация о целях и задачах нашей партии, законодательстве о выборах.
Вместе с тем, сырдарьинские избиратели получили информацию о работе, осуществляемой по инициативе УзЛиДеП в деле формирования конкурентной среды и повышения качества образования благодаря увеличению доли частного сектора в сферах высшего и дошкольного образования. Вместе с тем, речь шла о проектах, которые реализуются по всемерной поддержке молодых предпринимателей и женщин.