ЎзЛиДеП раҳбари пахта-тўқимачилик кластери фаолияти билан танишди
Олий Мажлис Қонунчилик палатаси ЎзЛиДеП фракцияси раҳбари Актам Хаитов бошчилигидаги ишчи гуруҳи аъзолари Касби туманидаги Мўғлон маҳалла фуқаролар йиғини ҳудудида жойлашган «SULTON TEX GROUP» хусусий корхонаси”да трикотаж-тикувчилик маҳсулотлари ишлаб чиқариш жараёни, ишчи-хизматчилар учун яратилган шарт - шароитлар билан танишдилар.
Эътиборли жиҳати, бугунги кунда корхонада энг самарали иқтисодий тизим бўлган пахта-тўқимачилик кластери ташкил қилинган бўлиб, пахта етиштиришдан бошлаб, уни қайта ишлаш ва тайёр маҳсулот қилиб сотишгача бўлган жараён ушбу корхонанинг ўзида амалга оширилаётир. Бу орқали маҳсулот таннархини арзонлаштириш ва сифатини оширишга эришилмоқда.
Партия етакчиси маҳаллий ишлаб чиқаришни ривожлантириш, тайёр маҳсулот турларини ва экспорт географияси кенгайтириш борасидаги ишларни янада кенгайтириш, пахта-тўқимачилик кластерини такомиллаштириш борасида тегишли кўрсатмалар берди.

Руководитель УзЛиДеП ознакомился с деятельностью хлопково-текстильного кластера
Рабочая группа во главе с руководителем фракции УзЛиДеП в Законодательной палате Олий Мажлиса Актамом Хаитовым ознакомилась с процессом производства трикотажно-швейной продукции и созданными для работников условиями на частном предприятии «SULTON TEX GROUP», расположенном на территории схода граждан махалли Муглан в Касбинском районе.
Заслуживает внимания тот факт, что сегодня на предприятии создан хлопково-текстильный кластер. Эта система считается одной из самых эффективных, так как весь процесс — от выращивания хлопка до его переработки и реализации готовой продукции осуществляется в рамках одного предприятия. Такой подход позволяет снизить себестоимость и повысить качество продукции.
Лидер партии дал соответствующие указания по дальнейшему развитию местного производства, расширению ассортимента готовой продукции и географии экспорта, а также по совершенствованию хлопково-текстильного кластера.