OʻzLiDeP Сиёсий Кенгаши Ижроия қўмитаси ва Олий Мажлис Қонунчилик палатасидаги партия фракцияси раҳбари Актам Хаитов бошчилигидаги ишчи гуруҳ Навоий вилоятидаги тадбиркорлик субъектлари ва корхоналар фаолияти билан танишди.
Хусусан, партия етакчиси Навоий шаҳрида давлат хусусий шерикчилик асосида ташкил этилган “Thompson school”да бўлиб, ушбу мактабда ёшларга таълим олиш учун яратиб берилган имкониятлар билан яқиндан танишди.
Мазкур таълим даргоҳи 2022 йил ташкил топган бўлиб, бугунги кунда 350 нафар ўқувчига 45 нафар педагог ходимлар таълим бериб келмоқда. Ўқувчиларнинг ҳар бирига сифатли билим бериш, замонавий технологиялардан фойдаланган ҳолда ўқитиш ва ёшларнинг келажакда муваффақиятли шахсга айланишлари учун барча шароитлар яратиб берилган.
O‘zLiDeP раҳбари таълим муассасаси ходимлари билан учрашувда партиянинг мақсад ва ғоялари ҳақида қисқача тўхталиб ўтди. Таъкидлаганидек, сиёсий куч мамлакатимизда қулай ишбилармонлик муҳитини яратиш, барча соҳада тадбиркорлар улушини янада ошириш орқали корхона ва муассасалар ўртасидаги ҳалол рақобатни юзага келтириш ва бу орқали барқарор ўсишни таъминлаш борасида қатор ташаббусларни илгари суриб келмоқда.
Шунингдек, давлат хусусий шерикчилик асосида янги иш ўринлари яратиб, камбағалликни қисқартириш, аҳолини ишбилармонликка жалб қилишда фаоллик кўрсатяпти. Ишсиз фуқароларни кичик бизнес ва тадбиркорликка жалб қилиш учун ушбу йўналишни янада кенгайтириш тарафдори.
Учрашув қатнашчилари ҳам партия томонидан илгари сурилаётган мақсад ва ғояларни тўлиқ қўллаб-қувватлашниларини билдириб ўтишди.

A working group led by Aktam Khaitov, head of the Executive Committee of the Political Council of UzLiDeP and the party faction in the Legislative Chamber of the Oliy Majlis, visited business entities and enterprises in Navoi region.
In particular, the party leader visited Thompson School in the city of Navoi, which was established based on a public-private partnership. During the visit, he closely examined the opportunities for young people to receive education at the school.
This educational institution was established in 2022 and currently provides education to 350 students with the support of 45 teaching staff. All necessary conditions have been created to ensure high-quality education, incorporating modern technologies and equipping students with the skills needed for their future success.
During a meeting with the institution’s staff, the UzLiDeP leader briefly discussed the party’s goals and vision. He emphasized that the political force has been advancing various initiatives to foster a favorable business environment in the country, increasing the share of entrepreneurs in all sectors, promoting fair competition among enterprises and institutions, and ensuring sustainable economic growth.
Additionally, the party is actively working to create new jobs through public-private partnerships, reduce poverty, and engage the population in entrepreneurial activities. It supports expanding this initiative to involve unemployed citizens in small business and entrepreneurship.
The meeting participants also expressed their full support for the goals and initiatives promoted by the party.