OʻzLiDeP Сиёсий Кенгаши Ижроия қўмитаси ва Олий Мажлис Қонунчилик палатасидаги партия фракцияси раҳбари Актам Хаитов бошчилигидаги ишчи гуруҳ Навоий вилоятидаги тадбиркорлик субъектлари ва корхоналар фаолияти билан танишди.
Хусусан, партия етакчиси Навоий шаҳрида давлат хусусий шерикчилик асосида ташкил этилган “Thompson school”да бўлиб, ушбу мактабда ёшларга таълим олиш учун яратиб берилган имкониятлар билан яқиндан танишди.
Мазкур таълим даргоҳи 2022 йил ташкил топган бўлиб, бугунги кунда 350 нафар ўқувчига 45 нафар педагог ходимлар таълим бериб келмоқда. Ўқувчиларнинг ҳар бирига сифатли билим бериш, замонавий технологиялардан фойдаланган ҳолда ўқитиш ва ёшларнинг келажакда муваффақиятли шахсга айланишлари учун барча шароитлар яратиб берилган.
O‘zLiDeP раҳбари таълим муассасаси ходимлари билан учрашувда партиянинг мақсад ва ғоялари ҳақида қисқача тўхталиб ўтди. Таъкидлаганидек, сиёсий куч мамлакатимизда қулай ишбилармонлик муҳитини яратиш, барча соҳада тадбиркорлар улушини янада ошириш орқали корхона ва муассасалар ўртасидаги ҳалол рақобатни юзага келтириш ва бу орқали барқарор ўсишни таъминлаш борасида қатор ташаббусларни илгари суриб келмоқда.
Шунингдек, давлат хусусий шерикчилик асосида янги иш ўринлари яратиб, камбағалликни қисқартириш, аҳолини ишбилармонликка жалб қилишда фаоллик кўрсатяпти. Ишсиз фуқароларни кичик бизнес ва тадбиркорликка жалб қилиш учун ушбу йўналишни янада кенгайтириш тарафдори.
Учрашув қатнашчилари ҳам партия томонидан илгари сурилаётган мақсад ва ғояларни тўлиқ қўллаб-қувватлашниларини билдириб ўтишди.

Председатель УзЛиДеП ознакомился с деятельностью «Thompson school» в Навоийской области
Рабочая группа во главе с председателем Исполнительного комитета Политического совета УзЛиДеП и руководителем фракции партии в Законодательной палате Олий Мажлиса Актамом Хаитовым ознакомилась с деятельностью субъектов предпринимательства и предприятий в Навоийской области.
В частности, лидер партии посетил образовательное учреждение «Thompson school», организованное на основе государственно-частного партнерства в городе Навои, где ознакомился с созданными возможностями для получения образования молодежью.
Данное учебное заведение было создано в 2022 году, и на сегодняшний день 45 педагогов обучают 350 учеников. Здесь созданы все условия для того, чтобы каждый учащийся получал качественные знания, обучался с использованием современных технологий, стал успешной личностью в будущем.
На встрече с сотрудниками учреждения руководитель УзЛиДеП кратко остановился на целях и идеях партии. Было отмечено, что политическая сила выдвигает ряд инициатив по созданию благоприятной деловой среды в нашей стране, дальнейшему увеличению доли предпринимателей во всех сферах, формированию честной конкуренции между предприятиями и учреждениями и достижению за счет этого устойчивого роста.
На основе государственно-частного партнерства активно создаются новые рабочие места, обеспечивается сокращение бедности, расширяются ряды предпринимателей. Партия выступает за дальнейшее развитие этого направления для привлечения безработных граждан к малому бизнесу и предпринимательству.