Жиззах шаҳрининг 10 та маҳалласи ишбилармонликда беллашдилар
Жиззах шаҳридаги маҳалларда истиқомат қилувчи аёллар учун ишбилармонлик, уддабуронлик, меҳнатсеварлик - асли момомерос. Сўнгги йилларда давлатимиз томонидан берилаётган улкан эътибор сабаб, Жиззахда ҳам якка тартибдаги, оилавий ва бошқа турдаги тадбиркорлик билан шуғулланувчи аёллар сони борган сари ошиб бормоқда.
“Ишбилармон аёл – 2024” кўрик-танловининг маҳаллалардаги саралаш босқичи улар учун ўзларини намоён қилишлари, ўзаро тажриба алмашишилари, депутатлар ва ҳамкор ташкилот вакиллари билан яқиндан мулоқот қилишларига имкон яратиб бермоқда.
Бугунги кунда Жиззахда 32 та маҳалла мавжуд. Кўрик-танловда қатаншиш иштиёқидаги талабгорлар кўплигини ҳисобга олиб, маҳалла саралаш босқичлари ҳудудларга бўлинган ҳолда ташкил этилмоқда. Шундай саралаш босқичларидан бири, “Олмазор” маҳалла фуқаролар йиғини гузарида ташкил қилиниб, унда ён атрофдаги 10 та маҳалладаги ишбилармон хотин-қизлар иштирок этдилар.
Ҳайъат аъзоларининг эътирофига кўра, Олмазор МФЙдан келган “Хадижа барака маҳсулотлари” оилавий корхона раҳбари Гулнора Исматуллаева, Зилол маҳалласидан Дилафруз Икромова, Кимёгар МФЙдан Дилдора Эмилова, "Қалия" МФЙдан Дилноза Ўктамова, "Заргарлик" МФЙдан Мубашира Имомқулова, "Тошлоқ" МФЙдан Холида Муродова, "Ёшлик" МФЙдан Гулмира Суюнова, “Турон” маҳалласидан Мафтуна Тошматова, “Шодлик” МФЙдан Хулкарой Махамадова, "Қассоблик" МФЙдан Хабиба Усмонова, "Жиззахлик" маҳалласидан Санобар Юсуповалар кўрик-танловнинг дастлабки саралаш босқичининг ғолиби деб топилдилар ҳамда партия Жиззах вилоят ҳудудий партия ташкилотининг Ташаккурномлари ва эсталик совғалари билан тақдирландилар.

Соревнуются предпринимательницы 10 махаллей города Джизака
Жительницы махаллей города Джизака издавна отличаются предпринимательскими качествами, деловой хваткой и трудолюбием. Благодарю вниманию, уделяемом государством развитию предпринимательства, в Джизаке все больше женщин стали заниматься различными видами предпринимательства.
Проводимые в махаллях отборочные этапы смотра-конкурса “Ишбилармон аёл – 2024” предоставляют женщинам возможность продемонстрировать свое мастерство, обменяться опытом, проводить диалог с депутатами и представителями организаций-партнеров. В Джизаке 32 махалли.
Учитывая множество желающих участвовать в смотре-конкурсе, отборочные этапы конкурса проводятся в разрезе территорий. Один из таких этапов проводился в гузаре СГМ “Олмазор”, в нем приняли участие женщины из 10 махаллей. По решению жюри победителями этого этапа стали руководитель семейного предприятия “Хадижа барака махсулотлари” Гулнора Исматуллаева (СГМ «Олмазор»), Дилафруз Икромова (махалля «Зилол»), Дилдора Эмилова (СГМ «Кимёгар»), Дилноза Уктамова (СГМ "Калия"), Мубашира Имомкулова СГМ "Заргарлик"), Холида Муродова (СГМ "Тошлок"), Гулмира Суюнова (СГМ "Ёшлик"), Мафтуна Тошматова (махалля “Турон”), Хулкарой Махамадова (СГМ “Шодлик”), Хабиба Усмонова (СГМ Кассоблик"), Санобар Юсупова (махалля "Жиззахлик"). Победительницам вручили благодарственные письма и памятные подарки Джизакского областного отделения партии.