Термиз шаҳридаги сайёр қабулда 56 мурожаатга ечим топилди
O'zLiDePнинг “Халқ билан бирга” умуммиллий дастури доирасида Термиз шаҳрида сайёр қабул ташкил этилди. Унда 150 нафарга яқин фуқаронинг мурожаатлари кўриб чиқилди. Қабулда сенаторлар, маҳаллий Кенгаш депутатлари, ҳокимлик ва коммунал соҳа мутасаддилари иштирок этиб, аҳолини қийнаётган масалаларга ечим изланди.
Сайёр қабул давомида иш билан таъминлаш, ижтимоий ёрдам, тиббий хизмат, газ, сув ва электр таъминоти билан боғлиқ мурожаатлар тингланди. Хусусан, “Мангузар” маҳалласида яшовчи Зарина Қобилованинг ногиронлиги бўлган фарзанди учун махсус аравача ажратилди, “Намуна” маҳалласи фуқароси Фотима Розиқованинг газ баллони бўйича мурожаати ҳам жойида ҳал этилди.
Қабул якунида 56 та мурожаат ижобий ҳал этилди, қўшимча ўрганиш талаб қилувчи масалалар эса назоратга олинди. Бундай очиқ мулоқотлар аҳоли муаммоларини тезкор ҳал қилиш, инсон қадрини улуғлаш ва халқ ишончини мустаҳкамлашга хизмат қилмоқда.

Solutions found for 56 appeals at a field reception in Termez
A field reception was held in Termez as part of UzLiDeP’s nationwide program “Together with the People”. Nearly 150 citizens’ appeals were reviewed. Senators, deputies of local councils, officials from the hokimiyat, and representatives of the utilities sector participated in the reception and sought solutions to residents’ issues.
During the field reception, appeals related to employment, social assistance, medical services, and gas, water, and electricity supply were heard. In particular, a special wheelchair was allocated to Zarina Qobilova’s child with a disability, a resident of the “Mangusar” mahalla, and the appeal of Fotima Roziqova, a resident of the “Namuna” mahalla, regarding a gas cylinder was also resolved on the spot.
Following the reception, 56 appeals were resolved positively, while issues requiring further study were placed under review. Such open dialogues are helping promptly address the population’s problems, uphold human dignity, and strengthen public trust.