Термиз шаҳридаги сайёр қабулда 56 мурожаатга ечим топилди
O'zLiDePнинг “Халқ билан бирга” умуммиллий дастури доирасида Термиз шаҳрида сайёр қабул ташкил этилди. Унда 150 нафарга яқин фуқаронинг мурожаатлари кўриб чиқилди. Қабулда сенаторлар, маҳаллий Кенгаш депутатлари, ҳокимлик ва коммунал соҳа мутасаддилари иштирок этиб, аҳолини қийнаётган масалаларга ечим изланди.
Сайёр қабул давомида иш билан таъминлаш, ижтимоий ёрдам, тиббий хизмат, газ, сув ва электр таъминоти билан боғлиқ мурожаатлар тингланди. Хусусан, “Мангузар” маҳалласида яшовчи Зарина Қобилованинг ногиронлиги бўлган фарзанди учун махсус аравача ажратилди, “Намуна” маҳалласи фуқароси Фотима Розиқованинг газ баллони бўйича мурожаати ҳам жойида ҳал этилди.
Қабул якунида 56 та мурожаат ижобий ҳал этилди, қўшимча ўрганиш талаб қилувчи масалалар эса назоратга олинди. Бундай очиқ мулоқотлар аҳоли муаммоларини тезкор ҳал қилиш, инсон қадрини улуғлаш ва халқ ишончини мустаҳкамлашга хизмат қилмоқда.

На выездном приеме в Термезе найдено решение по 56 обращениям
В рамках общенациональной программы УзЛиДеП «Вместе с народом» в городе Термезе был организован выездной прием, в ходе которого рассмотрены обращения около 150 граждан. В мероприятии приняли участие сенаторы, депутаты местных Кенгашей, представители хокимията и руководители коммунальных служб, совместно изыскавшие решения актуальных проблем населения.
В ходе приема были выслушаны обращения, касающиеся трудоустройства, оказания социальной помощи и медицинских услуг, а также вопросов газо-, водо- и электроснабжения. В частности, ребенку Зарины Кобиловой, проживающей в махалле «Мангузар», была выделена специальная инвалидная коляска, а обращение жительницы махалли «Намуна» Фатимы Розиковой по вопросу обеспечения газовым баллоном было решено на месте.
По итогам приема 56 обращений нашли свое положительное решение, а вопросы, требующие дополнительного изучения, взяты под контроль. Подобные открытые диалоги способствуют оперативному решению проблем населения, возвышению чести и достоинства человека и укреплению доверия народа.