«ЎзЛиДеП Ёшлар минбари» лойиҳаси
Лойиҳанинг мақсади: Ёшларнинг муаммоларини ўрганиш, уларни қийнаётган масалаларда ва ёшлар масалаларига оид муаммоларини ҳал қилишда давлат ва жамоат ташкилотлари ўрни ва ролини янада ошириш.
Амалга ошириш механизми: Телеграм ижтимоий тармоғидаги “ЎзЛиДеП Ёшлар минбари” гуруҳи фаолиятини янада ошириш шунингдек мазкур гуруҳда кўтарилган масалалар бўйича вазирлик, идора ва ташкилотлари вакилларини жалб этган ҳолда муҳокамалар ташкил этиш.
O‘zLiDeP Сиёсий Кенгаши Ижроия Қўмитаси ташаббуси доирасида республикамиз ёшлари билан ишлашнинг қулай, осон ва самарали бўлган янгича тизими яратилди.
Телеграм ижтимоий тармоғида “O‘zLiDeP ёшлар минбари” гуруҳи ташкил этилганда бор-йўғи 2 мингга яқин аъзоси бор эди. Жорий йилнинг май ойига келиб, гуруҳ кузатувчилари сони 10 минг нафардан ошди.
Ушбу гуруҳнинг афзаллиги шундаки, бу жойда ёшлар ўзларини қийнаётган муаммоларга осонгина ечим топа олишмоқда. Боиси, гуруҳга 21 та вазирлик, идора, ташкилот ва тижорат банкларининг 2 нафардан масъул вакиллари ҳам бириктирилган.

Uzlidep youth minbari project
The purpose of the project: to study the problems of young people, to further increase the role and role of state and public organizations in solving their problems on the issues that plague them and on youth issues.
Implementation mechanism: further increase the activities of the Uzlidep youth Minbari group in the Telegram social network as well as the organization of discussions on issues raised in this group, involving representatives of ministries, departments and organizations.
Within the framework of the initiative of the executive committee of the political Council of uzlidep, a new system has been created that is convenient, easy and effective to work with the youth of our republic.
The social network Telegram had only about 2,000 members when the group” Uzlidep youth Minbari " was formed. By May of this year, the number of Group observers exceeded 10 thousand people.
The advantage of this group is that in this place young people are easily able to find solutions to the problems that plague them. Boisi, the group is also attached to 2 responsible representatives of 21 ministries, departments, organizations and commercial banks.