«ЎзЛиДеП Ёшлар минбари» лойиҳаси
Лойиҳанинг мақсади: Ёшларнинг муаммоларини ўрганиш, уларни қийнаётган масалаларда ва ёшлар масалаларига оид муаммоларини ҳал қилишда давлат ва жамоат ташкилотлари ўрни ва ролини янада ошириш.
Амалга ошириш механизми: Телеграм ижтимоий тармоғидаги “ЎзЛиДеП Ёшлар минбари” гуруҳи фаолиятини янада ошириш шунингдек мазкур гуруҳда кўтарилган масалалар бўйича вазирлик, идора ва ташкилотлари вакилларини жалб этган ҳолда муҳокамалар ташкил этиш.
O‘zLiDeP Сиёсий Кенгаши Ижроия Қўмитаси ташаббуси доирасида республикамиз ёшлари билан ишлашнинг қулай, осон ва самарали бўлган янгича тизими яратилди.
Телеграм ижтимоий тармоғида “O‘zLiDeP ёшлар минбари” гуруҳи ташкил этилганда бор-йўғи 2 мингга яқин аъзоси бор эди. Жорий йилнинг май ойига келиб, гуруҳ кузатувчилари сони 10 минг нафардан ошди.
Ушбу гуруҳнинг афзаллиги шундаки, бу жойда ёшлар ўзларини қийнаётган муаммоларга осонгина ечим топа олишмоқда. Боиси, гуруҳга 21 та вазирлик, идора, ташкилот ва тижорат банкларининг 2 нафардан масъул вакиллари ҳам бириктирилган.

Проект "Молодежная кафедра УзЛиДеП"
Цель проекта: изучение проблем молодежи, дальнейшее повышение роли и роли государственных и общественных организаций в решении проблем молодежи и проблем, которые их волнуют.
Механизм реализации: дальнейшее развитие деятельности группы “УзЛиДеП молодежь минбари” в социальной сети Telegram, а также организация дискуссий с участием представителей министерств, ведомств и организаций по вопросам, поднятым в данной группе.
В рамках инициативы исполнительного комитета политсовета УзЛиДеП создана удобная, простая и эффективная система работы с молодежью республики.
В социальной сети Telegram на момент создания группы “Молодежная кафедра Узлидепа” насчитывала всего около 2 тысяч членов. К маю этого года число наблюдателей группы превысило 10 тысяч человек.
Преимущество этой группы в том, что в этом месте молодые люди могут легко найти решения проблем, с которыми они сталкиваются. Поэтому к группе также присоединились ответственные представители 21 министерства, ведомства, организации и 2 коммерческих банков.