Қизилтепада 18 нафар хотин-қиз ўз бизнес ғоя ва ташаббусларини намойиш этди
Қизилтепа туманида O‘zLiDeP “Аёллар қаноти” ташаббуси билан “Ишбилармон аёл – 2026” кўрик-танловининг туман босқичи ўтказилди.
Тадбирда Олий Мажлис Қонунчилик палатаси депутати Галия Райханова, партия масъуллари ҳамда туманнинг турли маҳаллаларидан 18 нафар фаол ва ташаббускор тадбиркор хотин-қиз иштирок этди. Иштирокчилар ўз бизнес лойиҳалари ва ишлаб чиқараётган маҳсулотларини тақдим этишди.
Танлов якунига кўра, 1-ўрин Шаҳноза Бобомуродовага, 2 ва 3 ўринлар эса Лайло Шуҳратова ҳамда Улаш Шомиевага насиб қилди. Ғолиб ва совриндорлар партиянинг дипломлари ҳамда эсдалик совғалари билан тақдирланди.

18 women present their business ideas and initiatives in Qiziltepa
The district stage of the Businesswoman 2026 competition took place in Qiziltepa district, organized by the Women’s Wing of UzLiDeP.
Galiya Raykhanova, a deputy of the Legislative Chamber of the Oliy Majlis, along with party officials and 18 active women entrepreneurs from different mahallas of the district, attended the event. Attendees showcased their business projects and products.
According to the competition results, first place went to Shakhnoza Bobomurodova, while Laylo Shukhratova and Ulash Shomiyeva took second and third places, respectively. The winners and prize-winners received diplomas and commemorative gifts from the party.