Сергелида сайёр қабул: 149 та масала жойида ечим топди
O‘zLiDePнинг “Халқ билан бирга” умуммиллий дастури доирасида Сергели туманида навбатдаги сайёр қабул ўтказилди. Унда партия вакиллари, маҳаллий Кенгаш депутатлари, туман ҳокимлиги мутасаддилари ҳамда кенг жамоатчилик иштирок этди.
Сайёр қабулда 225 нафар фуқаро иштирок этиб, улар томонидан кўтарилган 149 та масалага жойида ечим топилди. Шунингдек, тадбир олдидан 1000 дан ортиқ хонадонга ташриф буюрилиб, кам таъминланган оилалар, ногиронлиги бўлган шахслар ва ёлғиз кексаларнинг ҳолидан хабар олинди.
Тадбир давомида эҳтиёжманд фуқароларга эшитиш мосламалари, бепул даволаниш йўлланмалари, озиқ-овқат, дори-дармон ва рўзғор буюмлари топширилди, ишсиз фуқароларни иш билан таъминлашга ҳам кўмаклашилди.
Бу каби сайёр қабуллар аҳоли муаммоларини жойида ҳал этиш ва одамларни қийнаётган масалаларга амалий ечим топишда муҳим аҳамият касб этмоқда.

As part of UzLiDeP’s nationwide “Together with the People” program, another mobile reception took place in Sergeli district. It was attended by party representatives, local Council deputies, district administration officials, and community members.
A total of 225 citizens participated in the mobile reception, with 149 issues resolved immediately. Additionally, before the event, over 1,000 households were visited to support low-income families, individuals with disabilities, and elderly residents living alone.
During the event, citizens in need received hearing aids, referrals for free medical care, food, medicines, and household items. Support was also offered to help unemployed individuals secure jobs.
These mobile receptions are essential for addressing residents’ concerns directly and quickly finding practical solutions to their problems.