Уйчидаги сайёр қабулда 42 мурожаат ижобий ҳал этилди
O‘zLiDePнинг “Халқ билан бирга” умуммиллий дастури доирасида Наманган вилояти Уйчи туманида навбатдаги сайёр қабул ташкил этилди.
Тадбирда туман ҳокимлиги, мутасадди ташкилотлар раҳбарлари, депутатлар ва партия фаоллари иштирок этиб, аҳоли билан очиқ мулоқот ўтказди.
Сайёр қабулда фуқаролар томонидан жами 76 та мурожаат келиб тушди. Уларда асосан иш билан таъминлаш, моддий ёрдам, коммунал хизматлар, уй-жой, тиббий хизмат ва ижтимоий масалалар кўтарилди. Қабул жараёнида мурожаатларнинг 42 таси жойида ижобий ҳал этилди, қолганлари бўйича эса масъул ташкилотларга аниқ вазифалар юклатилиб, ижро муддатлари белгиланди.
Таъкидлаш керак, бу каби сайёр қабуллар аҳоли билан тўғридан-тўғри мулоқотни кучайтириш, муаммоларни жойида ҳал этиш ва инсон манфаатларини таъминлашда муҳим аҳамият касб этмоқда. Энг муҳими, ҳар бир мурожаат ортида инсон тақдири тургани инобатга олиниб, халқ ишончини мустаҳкамлашга хизмат қилмоқда.

На выездном приеме положительно решено 42 обращения
В Уйчинском районе Наманганской области в рамках общенациональной программы УзЛиДеП «Вместе с народом» организован очередной выездной прием.
В мероприятии приняли участие руководство хокимията района, ответственные лица организаций, депутаты и партийные активисты, которые провели открытый диалог с населением.
Всего в ходе выездного приема от граждан поступило 76 обращений. В них в основном поднимались вопросы обеспечения занятости, оказания материальной помощи, коммунальных услуг, жилья, медицинского обслуживания и другие социальные вопросы. В процессе приема 42 обращения были положительно решены прямо на месте, а по остальным перед ответственными организациями поставлены конкретные задачи и определены сроки исполнения.
Следует отметить, что подобные выездные приемы имеют важное значение в усилении прямого диалога с населением, решении проблем на местах и обеспечении интересов человека. Самое главное — за каждым обращением стоит судьба человека, и это служит укреплению доверия народа.