O’zLiDeP faollari ko‘magida 12 nafar yangiobodlik yoshlar bandligi ta’minlandi
Yoshlar bandligini ta’minlash, ularni tadbirkorlikka jalb qilish dolzarb masalalardan biri hisoblanadi. Bu xayrli ishda O’zLiDeP Jizzax viloyat Kengashi “Yoshlar qanoti” guruhi a’zolari ham faol ishtirok etishmoqda.
Yangiobod tumanidagi Yangiobod ShFYda partiya faollari uyma-uy yurib, yoshlar bilan muloqotda bo‘ldilar. Ishsiz yoshlarning ahvoli, qiziqishlari, rejalari bilan yaqindan tanishdilar. Ularga tumanda mavjud bo‘sh ish o‘rinlari haqida ma’lumotlar berdilar. Natijada 12 nafar yoshlar bandligini ta’minlashga muvaffaq bo‘ldilar.
Yoshlarning 6 nafari “Kamola kamalagi” MChJ korxonasiga, 2 nafari “Yangiobod baxt nishonasi” fermer xo‘jaligiga ishga joylashtirildi. 4 nafari kredit olib tadbirkorlik bilan shug‘ullanish istagini bildirdi. Bu borada ularga ko‘maklashish maqsadida, kredit olish istagidagi yoshlar xalq deputatlari Yangiobod tuman Kengashidagi O’zLiDeP deputatlik guruhi a’zolariga biriktirildi.

12 young people are employed with the assistance of UzLiDeP activists
Ensuring employment of young people and involving them in entrepreneurship is an urgent task of the present day. Activists of the “Youth Wing” of Jizzakh Regional Council of UzLiDeP are also engaged in this noble work.
The activists of the party organized door-to-door walks and talks with the youth of the “Yangiobod” public school of Yangiabad district. After getting acquainted with the situation, interests and plans of young people, they presented information about free jobs in the district. As a result, 12 young people were employed.
6 people got a job at the Kamola Kamalagi LLC, 2 – in the farm “Yangiobod Bakht Nishonasi”. 4 expressed a desire to get a loan and engage in entrepreneurship. Members of the deputy group of UzLiDeP in Yangiabad District Council of the party volunteered to assist in obtaining a loan.