Andijondagi ishonchli vakil jurnalistlar va blogerlar ishtirokida brifing tashkil qildi
O’zbekiston Respublikasi Saylov Kodeksining 43-moddasiga muvofiq Prezidentlikka nomzod o‘z saylovoldi dasturini saylovchilarga tanishtirishi jarayonida ilgari surayotgan g‘oya va maqsadlari aholining barcha qatlamlari hamda har bir saylovchiga yetib borishi uchun o‘zining ishonchli vakillarini belgilaydi.
Markaziy saylov komissiyasining shu yil 15 sentyabrdagi qaroriga asosan O’zbekiston Respublikasi Prezidentligiga nomzod  Sh. Mirziyoyevning Andijon viloyati bo‘yicha ishonchli vakili sifatida viloyat Nuroniylar jamg‘armasi raisi O’ktamjon Oxunov ro‘yxatga olingan.
Andijon shahridagi Savdo-sanoat palatasi viloyat boshqarmasida O’zLiDeP Andijon viloyat Kengashi tomonidan brifing tashkil etildi. Tadbirda mazkur partiyadan Prezidentlikka nomzod Sh.Mirziyoyevning Andijon viloyati bo‘yicha ishonchli vakili o‘zining maqsad vazifalari, joylardagi uchrashuvlari bo‘yicha batafsil ma’lumotlar berdi.
- Saylov Kodeksiga ko‘ra, saylovoldi tashviqoti nomzodlarni ro‘yxatga olish uchun belgilangan oxirga kunning ertasidan, ya’ni 2021 yil 20 sentyabrdan e’tiboran boshlanadi va ovoz berishga bir kun qolganda to‘xtatiladi, - deydi ishonchli vakilning mafkuraviy tashviqot-targ‘ibot ishlari bo‘yicha yordamchisi Muyassarxon Umurzaqova. - Shu kunlar davomida ishonchli vakil viloyatning barcha tuman va shaharlarida, turli tashkilotlar, muassasalar, korxonalarda har xil sohalar vakillari bilan yuzma-yuz muloqot qilishi, jumladan, ommaviy uchrashuvlar o‘tkazishi  rejalashtirilgan. Muloqotlarda ishonchli vakil faoliyatining bosh maqsadi - Prezidentlikka nomzod dasturida belgilangan asosiy g‘oya va maqsadlarni fuqarolarga jonli, hayotiy misollar orqali, samimiy suhbat va savol-javoblar asnosida tushuntirishga, shu bilan birga joylarda mavjud masalalar yuzasidan ham fikrlashishga asosiy e’tibor qaratiladi.
Brifingda ishonchli vakil ishining boshlanishi, uning maqsadlari, vazifalari, joylardagi uchrashuvlari bo‘yicha O’.Oxunov tomonidan batafsil ma’lumotlar berildi.

Брифинг для журналистов и блогеров в Андижане
Согласно 43-статьи Избирательного кодекса Республики Узбекистан кандидат в Президенты Республики Узбекистан вправе иметь доверенных лиц, которые помогают ему в проведении избирательной кампании, доведении до всех слоев населения и до каждого избирателя выдвигаемые им идеи и задачи.
В соответствии с решением Центральной избирательной комиссии от 15 сентября текущего года председатель областного отделения фонда “Нуроний” Уктамжон Охунов зарегистрирован в качестве  доверенного лица кандидата в президенты Ш.Мирзиёева  по Андижанской области.
В областном управлении Торгово-промышленной палаты в Андижане был проведен брифинг, организованный Андижанским областным Кенгашем УзЛиДеП. На мероприятии доверенное лицо  Ш.Мирзиёева, выдвинутого кандидатом в президенты от УЗЛИДЕП,  представил подробную информацию о целях и задачах своей деятельности и встречах, организуемых на местах.
- В соответствии с Избирательным кодексом, предвыборная агитация  начинается со дня, следующего за последним днем, установленным для регистрации кандидатов, то есть, с 20 сентября 2021 года и прекращается за день до голосования, - сказала помощник доверенного лица  по идеологической и агитационно-пропагандистской работе  Муяссархон Умурзақова. – В  течение этих дней запланировано проведение доверенным лицом во всех организациях, предприятиях и учреждениях районов и городов области диалогов и встреч с представителями различных сфер. В ходе которых, основное внимание будет уделено разъяснению избирателям на жизненных примерах основных идей и целей, намеченных в программе кандидата в Президенты, а так же в ходе встреч и бесед в формате вопрос-ответ, будут обсуждены имеющиеся на местах проблемы.
На брифинге У. Охунов рассказал о начале своей работы в качестве доверенного лица, целях и задачах своей работы, предстоящих на местах встречах.