Ishonchli vakil poplik saylovochilar bilan uchrashdi
Pop shahridagi 7-sonli Bolalar san’at va musiqa maktabida Tadbirkorlar va ishbilarmonlar harakati - O’zbekiston Liberal-demokratik partiyasidan Prezidenlikka nomzod Sh.Mirziyoyevning Namangan viloyati bo‘yicha  ishonchli vakili Ikromxon Najmiddinovning saylovchilar bilan uchrashuvi bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuvda ishonchli vakil I.Najmiddinov O’zLiDePdan Prezidentlikka nomzod Sh.Mirziyoyevning saylov oldi dasturi, nomzodning to‘liq tarjimai xoli, saylov oldi tashviqot va targ‘ibot ishlari va boshqa ko‘plab ma’lumotlarni berib o‘tdi.
Ishonchli vakil Ikromxon Najmiddinov nomzodning tarjimai holi, keyingi besh yil ichida barcha soxalarda amalga oshirilgan islohotlar, xususan, xalq davlat  idoralariga emas, davlat idoralari xalqqa xizmat qilishi kerak, degan tamoyilning amaldagi ijrosi, iqtisodiyotni rivojantirish, kichik biznes va xususiy tadbirkorlikni qo‘llab-quvvatlash, "Obod qishloq", "Obod mahalla" dasturlari asosida viloyatda amalga oshirilgan ishlar, arzon uy-joylar qurilishi, yangi ish o‘rinlari yaratish borasida erishilgan natijalar haqida so‘z yuritdi.
Tadbir davomida nomzodimizning "Yangi O’zbekiston strategiyasi" nomli kitobida ilgari surilgan g‘oyalar, unda belgilab berilgan ustuvor yo‘nalishlar xususida ham tushunchalar berib o‘tdi. Tuman faollari mamlakatimizda o‘tgan besh yilda qo‘lga kiritilgan yutuqlar va saylovoldi dasturida belgilangan vazifalarga o‘z munosabatlarini bildirgan holda saylovda eng munosib nomzodga ovoz berishga chaqirdi.

Доверенное лицо встретился с избирателями города Пап
В 7-1 детской школе музыки и искусств города Пап  состоялась встреча  избирателей с Икромхоном Нажмиддиновым – доверенным лицом кандидата в президенты  Ш.Мирзиёева, выдвинутого от Дивжения предпринимателей и деловых людей - Либерально-демократической партии Узбекистана.
На встрече доверенное лицо представил собравшимся информацию о биографии кандидата в президенты Ш.Мирзиёева, его предвыборной программе, а также о предстоящей агитационно-пропагандистской работе.
Доверенное лицо Икромхон Нажмиддинов рассказал о реформах, проводимых в стране за последние пять лет, в частности, о практическом внедрении принципа “не народ должен служить государственным органам, а государственные органы – народу”, проводимой в области работе по развитию экономики, поддержке малого бизнеса и частного предпринимательства на основе  программ "Обод кишлок", "Обод махалла", строительству доступного жилья, созданию новых рабочих мест.
В ходе мероприятия также были даны разъяснения о выдвинутых идеях и намеченных приоритетных направлениях в книге кандидата в президенты  "Стратегия Нового Узбекистана". Активисты  района высказали свое мнение  и призвали  всех отдать свои голоса за самого достойного кандидата.